online přenos Francie - Česko, 14. května 2017 16:15, AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst)

Francie

Česko

2 : 5

(0:1, 1:2, 1:2)

 • Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
 • Krásné nedělní odpoledne z pařížské AccorHotels Areny! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání Mistrovství světa 2017 v ledním hokeji. Základní skupiny pomalu vrcholí a do konce základní části zbývají tři dny. V tomto přenosu se zaměříme na šesté utkání českého mužstva proti Francii. Obě mužstva bojují o čtvrtfinále, a proto nás čeká strhující utkání ve skvělé atmosféře.

  Český tým vstoupil do turnaje porážkou s Kanadou, ale v dalších zápasech čtyřikrát v řadě vyhrál. Naposled si v pohodě poradil se Slovinskem a naladil se na vítěznou vlnu. Francie si získala diváky na svou stranu definitivně po vítězství nad Finskem a poté porazila za dva body ještě Švýcary a Bělorusy. Fanoušci zpívají v hledišti francouzskou hymnu a ženou svůj tým za čtvrtfinálovou účastí, Češi ale mají nakročeno lépe. Zápas začíná v 16:15. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!
 • MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI 2017

  Šampionát pořádají po čtyřech letech dvě země, tentokrát poprvé v historii společně Německo a Francie. Skupina A se hraje v Kolíně nad Rýnem, skupina B v Paříži. Čtvrtfinálové duely ještě budou rozděleny mezi obě města, o medaile se pak bude na konci turnaje hrát už jen v Německu.

  Mistrovský titul obhajují v letošním roce Kanaďané, kteří ovládli dokonce poslední dvě mistrovství v Praze a Ostravě (2015) i v Moskvě (2016). Nyní mají šanci zaútočit na jedinečný zlatý hattrick. Nováčky v elitní skupině jsou Italové a Slovinci. Reprezentace z Apeninského poloostrova se vrátila po třech letech, Slovinci v nejkratší možné době, tedy po dvou letech.

  Také v Německu a Francii se hraje již zažitým systémem dvou skupin po osmi mužstvech, ve kterých se střetává každý s každým. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále a utkají se tradičně do kříže. Kdo skončí ve skupině poslední, automaticky spadne do nižší divize.

  Zatímco do Paříže se elitní světový hokej vrátil po dlouhých 66 letech, Kolín nad Rýnem spolupořádal tuto vrcholnou akci dvakrát relativně nedávno, a sice v letech 2001 a 2010. Na obou šampionátech získala česká reprezentace zlato, před sedmi lety právě v LANXESS areně porazila v boji o titul Rusko. MS se v Kolíně nad Rýnem hrálo ještě v roce 1955.


 • FRANCIE

  Francouzi hrají v elitní skupině mistrovství světa nepřetržitě od roku 2008, ale do čtvrtfinále se probojovali jen jednou, a to před třemi lety. V roce 2013 porazila francouzská reprezentace Rusko, o rok později si vyšlápla na Kanadu, ale ve čtvrtfinále pak prohrála právě s Ruskem. Dlouhá léta působí u francouzské reprezentace kanadský trenér Dave Henderson a vyvrcholením celého cyklu je právě letošní šampionát na domácí půdě, který má hokej představit celé Francii. Postupně se to daří, utkání s Kanadou sledovala ve skvělé atmosféře vyprodaná hala.

  "Les Bleus" začali světový šampionát těsnou porážkou s Norskem v poměru 2:3. Ve druhém utkání hráli proti favorizovaným Finům a stali se pomalu národními hrdiny. Týmu Suomi připravili těžkou porážku 5:1 a Bellemare přenechal cenu pro nejlepšího hráče utkání brankáři Hardymu. Ve třetím zápase zdolali Francouzi Švýcary 4:3 na nájezdy a připravovali se na Kanadu. Proti dvojnásobným obhájcům titulu vedli 2:1, ale nakonec padli před vyprodanou halou 2:3. Naposled porazila Francie Bělorusy 4:3 na nájezdy.

  Skupina B, pátek 12. května, 20:15, Paříž:
  Francie – Bělorusko 4:3 sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)
  Branky a asistence: 13. Treille (T. Da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. Da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. náj. S. Da Costa – 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej).
  Diváci: 6 802 (50 % celkové kapacity).

  Sestava Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Douay, Perret – Ritz, Lamperier, Rech – Claireaux. Trenér: Henderson.

  Nejproduktivnější hráči Francie:
  Stéphane Da Costa (5+3)
  Anthony Rech (1+4)
  Damien Fleury (3+1)

  Brankáři:
  Cristobal Huet (3 utkání, 87,5 %, 2,86, 0 SO)
  Florian Hardy (2 utkání, 94,87 %, 2,02, 0 SO)


 • ČESKO

  Česká hokejová reprezentace touží po pěti letech znovu na světovém šampionátu vybojovat některou z medailí. Z let 2011 a 2012 mají čeští reprezentanti dva bronzy, před sedmi lety naposled dobyli zlato. V letošní sezoně vede mužstvo jako hlavní trenér Josef Jandač a na mistrovství poskládal tým, který může směle konkurovat těm nejlepším. Před rokem ovládli Češi na MS v Rusku základní skupinu, ale po čtvrtfinálové porážce na nájezdy od Američanů se pakovali.

  Češi zahájili turnaj v Paříži utkáním proti nejsilnějšímu možnému soupeři, Kanadě. V zápase rozhodně nepropadli, ale prohráli 1:4. Už o den později hráli proti Bělorusko a nevyzpytatelného soupeře z východní Evropy rozstříleli 6:1. Následoval parádní obrat z 0:3 na 4:3 po nájezdech proti Finům a vše se zdálo být na nejlepší cestě. S Nory se Češi natrápili na vítězství 1:0 po prodloužení, ale proti Slovincům už dominovali. Po první třetině vedli o tři branky, pak trochu ubrali a dokráčeli k pohodové výhře 5:1.

  Skupina B, pátek 12. května, 16:15, Paříž:
  Česko – Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
  Branky a asistence: 3. Řepík (Jan Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, R. Šimek), 23. Kempný (P. Vrána), 48. Červenka (Jan Kovář) – 45. Verlič (Muršak, Urbas).
  Diváci: 2 805 (21 % celkové kapacity).

  Sestava Česka: Mrázek (Francouz) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Pastrňák, Plekanec (A), Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Radil – Birner, P. Vrána, Řepík – Hyka, Horák, R. Hanzl – T. Zohorna. Trenér: Jandač.

  Nejproduktivnější hráči Česka:
  Jan Kovář (2+3)
  Jakub Voráček (1+4)
  David Pastrňák (0+5)

  Brankáři:
  Petr Mrázek (3 utkání, 88,89 %, 2,28, 0 SO)
  Pavel Francouz (2 utkání, 94,12 %, 0,49, 1 SO)
 • VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

  Češi se Francií utkali na třech světových šampionátech. V roce 2010 začali v základní skupině zlatou jízdu výhrou proti týmu galského kohouta, zrodilo se vítězství 6:2. V roce 2014 v Minsku porazila Francie Kanadu a trápila také Čechy. Dovedla zápas do prodloužení a prohrála 4:5. Na domácím šampionátu v Praze zvítězilo Česko ve skupině 5:1.

  VLADIMÍR SOBOTKA

  Češi dopsali na soupisku útočníka Vladimíra Sobotku, který skončil ve druhém kole Stanley Cupu se St. Louisem proti Nashvillu. Čeští trenéři poslali podruhé pryč Petra Holíka a Sobotka by měl proti Francii nastoupit na křídle elitní útočné formace s Voráčkem a Plekancem.

  SKUPINA B

  1. Kanada – 5 utkání, 13 bodů, skóre 22:8
  2. Švýcarsko – 5 utkání, 11 bodů, skóre 17:10
  3. Česko – 5 utkání, 10 bodů, skóre 17:9
  4. Finsko – 5 utkání, 9 bodů, skóre 15:15

  5. Norsko – 5 utkání, 8 bodů, skóre 10:10
  6. Francie – 5 utkání, 7 bodů, skóre 17:13
  7. Bělorusko – 6 utkání, 4 body, skóre 11:24
  8. Slovinsko – 6 utkání, 1 bod, skóre 12:32
 • Pokud máte nějaké dotazy či připomínky k utkání mezi Francií a Českem, směřujte je na Twitter. Svůj příspěvek pak označte takto: @VondraZoubek. Já se budu snažit na vaše dotazy odpovídat. Zároveň můžete připojit hashtagy #IIHFWorlds a #FRAvsCZE.
 • Úvodní sestavy:

  Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Meunier (C), Lamperier, Perret – Ritz, Claireaux, Rech – Douay. Trenér: Dave Henderson.

  Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna – Radil. Trenér: Josef Jandač.

  Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Jozef Kubuš (SVK) – Alexander Otmachov (RUS), Hannu Sormunen (FIN).
 • Francie před duelem proti Česku znovu prohodila brankáře a chytat bude Florian Hardy. Cristobal Huet dnes není vůbec uveden v zápise, náhradníkem Hardyho je proto Ronan Quemener. Sedmičku obránců ponechal trenér Henderson ve stejném složení jako v zápase s Běloruskem, na soupisku se opět nedostal Florian Chakiachvili.

  Ani do dvou nejsilnějších útoků Francouzi nesáhli a ponechali hráče pospolu. Ve třetí řadě s Meunierem a Perretem dnes nastoupí Lamperier, místo kterého se Douay posouvá až na pozici třináctého útočníka. Čtvrtý útok vytvoří Ritz, Claireaux a Rech. Místo už nezbylo na Maurina Bouveta.
 • Také Češi nastoupí proti Francii s jiným gólmanem než proti Slovinsku. Petra Mrázka střídá v brankovišti Pavel Francouz, majitel čistého konta ze zápasu s Norskem. Mimo sestavu nadále zůstává třetí brankář Dominik Furch. Trenér Jandač posílá do hry opět sedmičku obránců bez Jana Koláře a Libora Šuláka.

  Jak už bylo avizováno, posila Vladimír Sobotka si zahraje v elitním útoku s Plekancem a Voráčkem. Pastrňák se kvůli tomu posouvá do druhé řady k Červenkovi s Kovářem. Vránova třetí formace zůstává beze změny, nový čtvrtý útok vytvoří Horák, Hanzl a Zohorna. Třináctým útočníkem bude Radil, ze sestavy po příletu Sobotky vypadl Tomáš Hyka. Znovu si nezahraje ani Jakub Lev.
 • Hlediště se solidně zaplňuje už na rozbruslení. To právě zahajují domácí hokejisté v modrých dresech, po kterých přicházejí Češi v bílém.
 • Ledová plocha nyní patří rolbám, do začátku utkání zbývá čtvrt hodiny. Francouzští fanoušci nadšeně čtou sestavu svého mužstva, dnes to vypadá v pařížské hale na skvělou atmosféru.
 • Hokejisté jsou na ledě, zápas za chvíli začne.
 • Utkání právě začalo.
 • Zápas odstartoval, S. Da Costa v souboji dvou čtrnáctek na vhazování přetlačil Plekance. Střelu Auvitua česká obrana zablokovala.
 • Důležité
  Obrovská šance Francie! Treille přihrál pod sebe Fleurymu, dva čeští obránci projeli a francouzský útočník zakončoval ze skvělé pozice. Francouz ale kotouč za svá záda nepustil!
 • Francouzi začali velmi aktivně a fanoušci je ženou dopředu. Dame-Malkovu střelu tečoval těsně vedle Rech.
 • Francouz přerušil hru po nahození od levého mantinelu. Obě mužstva střídají, začátek vychází zatím lépe domácím.
 • Hecquefeuille vyvezl puk a rozehrál na Claireauxe. Toho u mantinelu zastavil Kundrátek a získal kotouč pro své mužstvo.
 • Hanzl neuspěl u francouzské střídačky v souboji s přesilou, Bellemare však následně pouze odevzdal puk Šimkovi.
 • Šimek prozkoušel Hardyho pozornost střelou od modré čáry a domácí brankář zasáhl betonem. Rozehrávky se chopí Raux.
 • Čechům utekl kotouč ve středním pásmu, ale Fleury útočil proti trojici bránících hráčů. Sobotka mu puk rychle sebral.
 • Kovářova přihrávka na Červenku nejdříve neprošla přes oblouk brány, ale útočník Magnitogorsku získal puk zpět. Operuje s ním u mantinelu.
 • Důležité
  Lamperier pronikl po levém křídle, vyměnil si puk s Meunierem a vypálil. Francouz se stihl přesunout a lapačkou kotouč vytěsnil!
 • Rutta zastavil Claireauxe na hranici pravidel a domácím fanouškům se nelíbí, že nebyl vyloučen. Hardy si poradil s pokusem Řepíka.
 • Rauxova střela jen těsně minula branku Francouze, který přes změť těl nic neviděl. Došlo k posunutí brány a rozhodčí přerušili hru.
 • Hardy pokryl odražený kotouč, načež se před jeho bránou strhla menší potyčka mezi Zohornou a Bellemarem. Vylučovat se nebude, hra začne po komerční přestávce.
 • Češi vypíchli Fleurymu kotouč do středního pásma a odjeli střídat. Zatím jsou to Francouzi, kdo diktuje tempo hry.
 • Pastrňáka nestihl u modré čáry zablokovat Besche, po jehož střele to v hledišti jen zahučelo. Tady opět nechybělo mnoho.
 • Rozhodčí má zdviženou pravici a po přerušení bude vylučovat. Nyní hrají Češi ve výhodě a svírají Francouze. Hardy zasáhl proti Vránovi.
 • Trest
  Potrestaným hráčem je kapitán Laurent Meunier (FRA), jenž je vyloučen na dvě minuty za držení Řepíka. První přesilovka pro Čechy.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je to gól, česká reprezentace využívá přesilovku a jde do vedení! DAVID PASTRŇÁK si nejdříve nezpracoval Horákovu přihrávku, ale pak si od mantinelu nabruslil mezi kruhy, vypálil kolem Hecquefeuilleho a puk skončil u pravé tyčky. Pastrňák se trefil poprvé na turnaji – 0:1! Asistence: Roman Horák, Jakub Voráček.
 • Důležité
  Pastrňák mohl v dalším střídání český náskok ještě navýšit! Ujel francouzské obraně, ale Hardy vychytal jeho bekhendovou kličku.
 • Řepík dvakrát v krátké době vystřelil z pravé strany. V obou případech těsně minul, ale Češi jsou jako polití živou vodou.
 • Od počátku panuje v hale skvělá hokejová atmosféra. Francouzští fanoušci po inkasovaném gólu ještě přidali na intenzitě fandění.
 • Ale slyšet jsou samozřejmě i ti čeští. Ti naposled viděli Jeřábkovu střelu od modré čáry, která málem zaskočila Hardyho.
 • Voráček se po předávce od Plekance chtěl zbavit Manaviana a zakončit bekhendem. Obránce mu ale pozici pořádně znepříjemnil a Hardy neměl těžkou práci.
 • Pastrňák chtěl po přechodu modré čáry a dvou kličkách přihrát Červenkovi. S. Da Costa kotouč na útočníka Fribourgu nepustil.
 • Hra nabrala solidní tempo a příliš se nepřerušuje. Francouzi se v posledních okamžicích nemohou dostat na dostřel české brány.
 • Horák zavezl puk do útočné třetiny a přihrál na modrou čáru Šimkovi. Jeho ránu zablokoval Perret.
 • Sobotkovi nechybělo mnoho, aby vystihl nepřesnou rozehrávku Dame-Malky a zůstal v útočném pásmu. Takhle mají Češi aspoň puk.
 • Po komerční pauze se bude vhazovat před Hardyho bránou. Dame-Malka utrpěl v osobním souboji nějaké zranění a odjel na střídačku.
 • Kundrátek nepustil Roussela před branku, místo toho ho natlačil na mantinel. Český útok byl poté přerušen ofsajdem.
 • Přihrávka T. Da Costy byla nepřesná a Češi mohli do útoku. Řepík s Birnerem připravili střeleckou pozici Šimkovi, kterému ale puk utekl. Na druhé straně byl Francii odpískán ofsajd.
 • Jeřábek krátkým příklepem od mantinelu netrefil branku. Raux poté posunul puk do středního pásma.
 • Hardy zasáhl vyrážečkou proti pokusu Kempného od modré čáry. Francouzi se pak dostali z pásma, ale puk neudrželi.
 • Bellemare se protáhl do útočného pásma, a navíc si v osobním souboji vyšlápl na Gudase. Francie se usazuje před Francouzem.
 • Důležité
  S. Da Costa ukázal neskutečně šikovné ruce a prokličkoval se z pravé strany až před branku. Šimka si sice povodil, ale bekhendovým zakončením si potom na Francouze nepřišel!
 • Trest
  Roman Červenka (CZE) fauloval v útočném pásmu a odsedí si dvě minuty za hákování. Francouzi si zahrají svou první přesilovku.
 • Od začátku se usadili v útočném pásmu a Hecquefeuille neváhal od modré čáry vypálit. Francouz dokázal puk udržet.
 • Tlak Francie není momentálně tak drtivý. Čechům se podařilo třikrát v krátké době vyhodit puk z obranné třetiny.
 • Trest
  Tohle bude ale nepříjemné. Michal Kempný (CZE) je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl. Francie bude hrát skoro minutu v pěti proti třem.
 • Českému týmu se podařilo vyhodit, Francouzi zatím nevystřelili na branku. Na ledě jsou Jeřábek, Horák a Gudas.
 • Důležité
  Hra je přerušena a puk je někde pod Francouzem a skrumáží těl. S. Da Costa nahodil puk před bránu a Fleury s Rousselem jej tlačili za čáru, seč jim síly stačily. Ale Češi dokázali odolat!
 • První třetina skončila.
 • Další třetina začne přibližně v 17:03.
 • Střely na branku: 10 – 8
  Vyhraná vhazování: 7/18 – 11/18
  Trestné minuty: 2 – 6
 • Češi po první třetině sice o gól vedou, ale francouzské hokejisty je nutné pochválit za skvělý výkon. Nastoupili na české mužstvo s ohromnou vervou a už v první minutě měl Francouz velkou porci štěstí, že udržel střelu Fleuryho z bezprostřední blízkosti. Za další tři minuty vytáhl Francouz skvělý zákrok lapačkou proti pokusu Lamperiera. Češi se probrali a udeřili prakticky z první vážnější šance. V deváté minutě hráli první přesilovku a Pastrňák se z prostoru mezi kruhy trefil přesně k tyčce.

  Nejlepší český střelec v základní části letošní sezony NHL protrhl na turnaji střeleckou smůlu. Vzápětí jel Pastrňák sám na branku, ale s bekhendovou kličkou nepochodil. Češi po gólu viditelně ožili, ale další gólové příležitosti si už nevypracovali. Naopak Francouz musel zasahovat proti střele šikovného S. Da Costy a v oslabení pak ustál drtivý nápor domácích na brankovišti. Na startu druhé části bude ještě Francii dlouhou přesilovku po vyloučení Kempného dohrávat.
 • Začala druhá třetina.
 • Druhá třetina začala, Řepík na buly přehrál Bellemara. Češi se ale ještě více než dvě minuty musejí bránit v oslabení.
 • S. Da Costa na pravé straně naznačil střelu, ale ještě přihrál Fleurymu. Ten z prvního doteku netrefil branku.
 • Gól
  Francie právě vstřelila branku!
  STÉPHANE DA COSTA patří zatím bez nadsázky k nejlepším hráčům na turnaji, což dokázal v plné kráse! Sebral si puk na levém křídle, prokličkoval až k brance a svůj slalom zakončil zasunutím kotouče mezi Francouzovy betony – 1:1! Asistence: Damien Fleury.
 • Také domácí mužstvo tedy využilo přesilovku a srovnalo stav. Kempného faul vysokou holí byl potrestán.
 • Trest
  Navíc přichází znovu ten samý trest pro Vladimíra Sobotku (CZE) po faulu na Meuniera. Čtyři minuty za vysokou hůl a další nepříjemně dlouhá přesilovka Francie.
 • Zatím Francouzi trochu bojují s usazením v útočném pásmu, ale Fleury se s trochou štěstí mohl dostat do zakončení. Odražený puk vyhodil Kundrátek.
 • Plekanec uvolnil Horáka, který jel proti Hecquefeuillemu. Nabruslil si na pravý kruh a vypálil. Hardy puk udržel, Češi vítají vhazování v útočné třetině.
 • Skoro polovina francouzské přesilovky je pryč a domácím se nedaří dostat do střelecké pozice. Hraje se ve středním pásmu.
 • S. Da Costa znovu úřadoval a přihrával puk před branku Bellemarovi. Francouz dokázal zakročit, Češi později vyhodili.
 • Treille nahazoval puk před branku, ale narazil na Kempného. Francouzi se nemohou dostat do soustavného tlaku.
 • Trest
  Češi jdou znovu do tří. Michal Řepík (CZE) si pomohl faulem v souboji s Treillem a odsedí si dvě minuty za hákování. Do návratu Sobotky přitom zbývá ještě padesát sekund.
 • S. Da Costa se postavil na modrou čáru a Francouz jeho ránu vytáhl betonem. Zasáhl i proti Auvituovi a pak Češi vyhodili.
 • Důležité
  Sobotka je zpět, ale ještě před jeho návratem měli Francouzi velkou šanci. Roussel neusměrnil nabídku od S. Da Costy za čáru!
 • Treille střílel po přihrávce od S. Da Costy jen do Francouze, který se včas přesunul. Pak už mohli Češi konečně vystřídat.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tak to je návrat z trestné lavice jako hrom! MICHAL ŘEPÍK si rukavicí sklepl dlouhý pas od Kundrátka a vystřelil přes bránícího Manaviana. Francouzský obránce puk nešťastně tečoval a Hardy nedokázal včas zacpat mezeru mezi betony. Češi znovu vedou – 1:2! Asistence: Tomáš Kundrátek.
 • Francouzi zahodili v přesilovce několik skvělých možností, načež smolně inkasovali. Po jejich zakázaném uvolnění se vhazuje u Hardyho.
 • Po přihrávce od Kováře nedokázal Kempný zareagovat na odraz puku od mantinelu. Francouzi dostali hru do středního pásma.
 • Krejčík objel branku a přihrál na pravé křídlo do střelecké pozice Vránovi. Hardy jeho střelu vyrazil.
 • Krejčík rychle posunul puk na Kundrátka, který jej měl ale pod nohama a nemohl pořádně vystřelit. Nahození pro Francii nebezpečné nebylo.
 • Češi po buly v útočné třetině ohrožovali branku Hardyho, ale Francouzi se ubránili. Po dalším přerušení je tu komerční pauza.
 • Zatímco tribunami obíhá mexická vlna, najel si Sobotka na přihrávku od Voráčka, ale zakončoval těsně vedle levé tyčky.
 • Perret se za brankou vyhnul Šimkovu hitu a chtěl přihrávat mezi kruhy na Meuniera. Naštěstí pro Čechy tuto přihrávku vystihl Sobotka.
 • Po Meunierově přihrávce střílel Raux nad branku. Na druhé straně Češi útočnou akci trochu překombinovali a Červenka nakonec vůbec nezakončil.
 • Režie vrátila na kostce tvrdý hit Kováře na Claireauxe, který se vzpamatovává na střídačce. Po zakázaném uvolnění se hraje před Hardym.
 • Francouzi vyhodili puk mimo hrací plochu a po komerční přestávce zůstane hra před jejich brankou. Po přerušení se ještě Birner s Fleurym trochu pošťuchovali.
 • Besch odešel po jednom ze soubojů do šatny, Krejčík po přihrávce od Sobotky trefil Hardyho do masky. Francouzský brankář se přihlásil o přerušení hry.
 • Besch utrpěl krvavé zranění ve tváři a před francouzskou střídačkou teď probíhá úklid. Hra se na chvíli zdrží.
 • Důležité
  Už se zase hraje a Francouz musel v rychlém sledu zasahovat proti střeleckému pokusu Dame-Malky a dorážce Lamperiera!
 • Vrána přebruslil Auvitua, ale místo zakončení obkroužil branku. Později už zleva vypálil, ale nepřesně. Ani Rutta od modré čáry zařízení netrefil.
 • Plekanec přihrál před branku, kam si sjížděl Sobotka, ale v tísni obránce nedokázal zakončit přesně. Hra se přelévá ze strany na stranu.
 • Zohorna vytvořil tlak na Janila, jenž si nezpracoval puk rukavicí dobře. Jenže Hanzl nemohl v dobré pozici pokračovat kvůli ofsajdu.
 • Čeští hokejisté drží hru v útočné třetině, ale v posledních okamžicích spíše u mantinelu. Bez střelby.
 • Francouzi rozehráli přes všechny čáry a vhazuje se po pravici Hardyho. Na buly změří síly Plekanec a S. Da Costa.
 • Důležité
  Po faulu na Sobotku hrají Češi výhodu a vypracovali si slibnou šanci. Pastrňák ale po přihrávce z pravé strany netrefil branku!
 • Trest
  Stéphane Da Costa (FRA) je potrestán dvěma minutami za hákování Sobotky. Češi rozehrají přesilovou hru.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Gól! Češi využívají také druhou přesilovku v zápase a poprvé vedou o dvě branky! Červenka přihrál na modrou čáru JANU RUTTOVI, jehož rána prošla až pod břevno. Výbornou práci odvedl před Hardym clonící Kovář a Rutta zaznamenal první gól na světovém šampionátu – 1:3! Asistence: Roman Červenka.
 • Důležité
  Řepík nahodil od mantinelu před branku, kde hlídkoval Vrána. Hardy si s jeho tečí poradil a dokázal udržet puk ve výstroji!
 • Francouzi jsou hodně otřesení, což platí ostatně už od Řepíkova gólu. Nyní rozehráli znovu jen na zakázané uvolnění.
 • Francouz vyrazil střelu S. Da Costy, Rousselova přihrávka pak vyhnala francouzský tým z útočného pásma.
 • Trest
  Roman Červenka (CZE) musí na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu. Francouzi mají ještě před přestávkou dobrou šanci.
 • Francouz vyrazil střelu Manaviana od modré čáry a Čechům se pak povedlo vyhodit. Ve druhé třetině už se nic nestane.
 • Druhá třetina skončila.
 • Další třetina začne přibližně v 17:59.
 • Střely na branku: 21 – 21
  Vyhraná vhazování: 17/41 – 24/41
  Trestné minuty: 4 – 14
 • Po divoké druhé třetině vedou Češi o dvě branky. Na začátku druhé části ale nejprve v oslabení inkasovali z hole S. Da Costy, který se proháčkoval až ke gólu. Vzápětí byl na čtyři minuty za vysokou hůl vyloučen také Sobotka a po trestu Řepíka hráli Češi padesát sekund ve třech. Přežili několik nebezpečných situací a po návratu Řepíka udeřili. Právě Řepík si zpracoval pas od Kundrátka a díky teči bránícího Manaviana překonal nešťastného Hardyho.

  Francouzi hráli do té doby velmi dobře a prohrávat si nezasloužili. Řepíkova branka jimi tedy pořádně otřásla, přesto si vytvořili ještě nějaké šance. Dame-Malka počastoval Francouze v české brance tvrdou ranou, jenže neuspěl on ani dorážející Lamperier. Češi posléze využili i svou druhou přesilovku. Ruttova rána od modré čáry se zastavila až v síti. Hardy pak vychytal ještě Vránovu šanci a v poslední minutě byl vyloučen Červenka. Třetí třetinu proto Francie opět rozehraje v početní výhodě.
 • Začala třetí třetina.
 • Třetí třetina odstartovala, Plekanec na vhazování porazil Bellemara. Češi hrají oslabení, a tak Šimek okamžitě nastřelil po mantinelu.
 • Francouzi se zatím vůbec nemohou dostat do útočného pásma. S. Da Costu zastavil ve střední třetině Birner.
 • Úvod třetí části v početní výhodě Francii vůbec nevyšel. Červenka je zpět na ledě, Manavian pouze odevzdal puk Čechům.
 • Červenka protečoval Jeřábkovo nahození po mantinelu a česká pětice odjela vystřídat. Francouzi mají čas na rozehrávku.
 • Dame-Malka nepustil Sobotku do hry a Kempný už potom nezachytil puk na modré čáře. Rozhodčí píská ofsajd.
 • Vrána se po přihrávce od Birnera neprosadil, a tak mohli dopředu domácí. Útočný výlet obránce Hecquefeuilleho zakončila střela do Francouzovy vyrážečky.
 • Češi rozehráli pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Francouze, na vhazování jdou S. Da Costa a Hanzl.
 • Šimek zachytil slabou střelu Francouzů a chtěl vyslat Pastrňáka do samostatného úniku. Střelec první branky si ale dlouhou přihrávku nepřebral.
 • Češi ve třetí třetině možná nechávají iniciativu spíše Francouzům. Ti jsou zatím bezzubí a většího prostoru nedokáží využít.
 • Voráček přihrál před branku Plekancovi, který ještě posouval puk na Sobotku. Útočník St. Louis ovšem nedosáhl a nezakončil.
 • Manavian sklepl Jeřábkův bekhendový oblouček rukavicí na Claireauxe. Ten pokračoval ve hře, a tak se píská přihrávka rukou.
 • Hardy vytěsnil Krejčíkovu střelu příklepem od modré čáry. Francouzi zakládají útočnou akci po pravém křídle.
 • Důležité
  Horák přihrál před branku Zohornovi, jehož střelu z bezprostřední blízkosti Hardy vychytal. A odolal také tlaku dorážejících Čechů!
 • Gudas střílel z druhé vlny, Francouzům se však podařilo kotouč srazit do ochranné sítě. Komerční přestávka.
 • Šimkovi se pod bruslemi zamotal odražený puk a liberecký obránce se trochu ukvapil s rozehrávkou. Skončilo to zakázaným uvolněním.
 • Důležité
  Hardy vyjel za branku, aby rozehrál, ale v souboji s Voráčkem přišel o puk! Český kapitán přihrál před bránu Sobotkovi, ale Hardy se ještě stihl vrátit.
 • Hardy pak napravil svou chybu zákrokem jak proti Sobotkovi, tak proti Plekancovi. Francouzské hráče zastavil v útoku ofsajd.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi zvyšují náskok a vedou již o tři góly! Kempný našel krásnou přihrávkou z obrany na pravém křídle MICHALA ŘEPÍKA. Ten se natlačil před francouzského obránce, zakončil střelou na první tyč a Hardymu puk propadl až do sítě – 1:4! Asistence: Michal Kempný.
 • Francouzi jsou viditelně frustrovaní, Manavian po inkasovaném gólu rozflákal hůl o horní tyčku. Francii se zmenšuje šance na čtvrtfinále.
 • Fleury nemohl pokračovat v akci, protože T. Da Costa byl už dávno v útočné třetině. Jednoznačný ofsajd Francie.
 • Francouzští diváci poněkud ztichli, a tak jde i mezi třinácti tisíci lidmi občas slyšet, jak na sebe hráči na ledě pokřikují.
 • Vránova střela byla sražena dokonce nad ochrannou síť a puk vypadl mezi diváky. Vhazuje se před Hardym.
 • Gól
  Francie právě vstřelila branku!
  Francouzští hokejisté snižují a ještě se nehodlají vzdát! Gudas nezachytil puk na modré čáře a ANTOINE ROUSSEL jel od středního pásma sám na branku! Šimek mu ještě na konci skočil pod nohy, ale útočník Dallasu přesto dokázal bekhendem propasírovat puk do branky – 2:4! Bez asistence.
 • Kovář vnikl do útočné třetiny, obešel dva hráče a přihrál doleva na Pastrňáka. Ten nebyl dobře srovnaný a střela mu nesedla.
 • Češi po inkasovaném gólu zase zapnuli a drží se v útočné třetině. Kempný vybojoval u mantinelu puk pro Kováře.
 • Hardy našel ve zmatku před vlastní brankou puk a přerušil hru. Po komerční pauze bude zbývat ještě necelých osm minut třetí části.
 • Českou akci nejprve přerušil ofsajd, ale nyní už zase Voráček a spol. kombinují v útočném pásmu. Hardy zatím zasahovat nemusel.
 • Předávka puku mezi Zohornou a Horákem ve středním pásmu nevyšla kvůli přihrávce rukou. Vhazování ve středovém kruhu.
 • Zohorna vnikl do útočného pásma po pravé straně a přihrál mezi kruhy Krejčíkovi. Fleury jeho střelu srazil mimo branku.
 • Trest
  Olivier Dame-Malka (FRA) je potrestán dvěma minutami za držení Hanzla u mantinelu. Využije český tým i třetí přesilovku?
 • Horákovi se nepodařilo tečovat nabídku z levého křídla. Francouzi získali odražený kotouč a vyhodili.
 • Pastrňák na levém kruhu akci možná zbytečně překombinoval a nakonec vůbec nevystřelil. Claireauxovi se povedlo vyhodit.
 • Řepíkovu střelu dorážel na brankovišti Červenka, ale Hardy byl připraven. Francouzi se znovu osvobodili.
 • Horák sebral puk chybujícímu T. Da Costovi a přihrál mezi kruhy Hanzlovi. Hardy vyrazil jeho střelu ramenem.
 • Po souboji u mantinelu skončil puk na české střídačce. Češi kontrolují dvoubrankový náskok, vhazuje se ve středním pásmu.
 • Sobotka vybojoval puk pro Voráčka, který se prosmýkl po levé straně a vypálil příklepem. Hardy kotouč vyrazil.
 • S. Da Costa pronikl po levé straně a chtěl přihrávat před branku. Čeští obránci ale puk do brankoviště nepustili.
 • Důležité
  Francouzi už hrají s opuštěnou klecí a Češi mohli skórovat. Proti Vránovi zaklekl jen obránce Manavian, ale sparťan bekhendem minul!
 • Jeřábek vyhodil puk tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude. Francie musí začínat zase odzadu.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Vítězství je definitivně pojištěno! Horák ve středním pásmu získal puk pro TOMÁŠE ZOHORNU, a ten jej ještě přes hůl některého z Francouzů poslal do prázdné branky – 2:5! Asistence: Roman Horák.
 • Řepík si nabruslil na pravou stranu, vystřelil okolo Janila, ale hattrick netrefil. Čeští fanoušci na tribunách oslavují výhru.
 • Češi zablokovali střelu Auvitua a puk se odrazil do středního pásma. V dnešním utkání už se nic nestane.
 • Konec zápasu.
 • Čeští hokejisté si téměř stoprocentně zajistili postup do čtvrtfinále, když před skoro vyprodanou halou porazili Francii 5:2. Češi rychle vedli první brankou Pastrňáka na turnaji. Pak byli Češi hodně nedisciplinovaní a připsali si celkem 12 trestných minut v řadě. Šikovný S. Da Costa vyrovnal a vytvořil svým spoluhráčům řadu dalších šancí. Francouzi však již neskórovali a naopak po návratu z trestné lavice se prosadil Řepík. V závěru druhé třetiny přidal třetí gól Rutta a Češi si pak už ve třetí třetině dokázali utkání pohlídat. V tabulce poskočili na druhé místo ve skupině B za Kanadu.
 • Nejlepší hráči zápasu:

  Stéphane Da Costa – FRA (1+0)
  Pavel Francouz – CZE (22 úspěšných zákroků)
 • Skvělý výkon podal Pavel Francouz, který zlikvidoval řadu šancí Francouzů a byl rozhodujícím článkem českého vítězství. Trenéři budou mít hodně zamotanou hlavu, kterého z českých brankářů postavit do čtvrtfinále.
 • Češi si zazpívali národní hymnu a Francouzi vyprovodili své hráče potleskem. Z AccorHotels Areny vám přejeme pěkné odpoledne a přihlásíme se vám odtud opět večer, ve 20:15 se tu hraje zápas Švýcarsko – Finsko.