online přenos Švédsko - Německo, 21. února 2018 13:10,

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.

Brankáři: Aus den Birken (Mnichov), Endras (Mannheim), Pielmeier (Infolstadt)

Obránci: Seidenberg, Boyle (Mnichov), Ehrhoff, M. Müller (Kolín nad Rýnem), Krupp (Wolfsburg), J. Müller, Hördler (Berlín), Akdag (Mannheim)

Útočníci: Macek, Kahun, Mauer, Hager (Mnichov), Kink, Plachta, Goc, Wolf (Mannheim), Reimer, Ehliz, Pföderl (Norimberk), Fauser (Wolfsburg), Schütz (Kolín nad Rýnem), Noebels (Berlín)

Nominace Švédska:

Brankáři: Enroth (Dinamo Minsk), Fasth (Växjö Lakers), Hellberg (Kunlun Red Star)

Obránci: Kronwall (Lokomotiv Yaroslavl), Wikstrand(Färjestad BK), Hersley(SKA Saint Petersburg), Fransson(Genève-Servette HC), Bertilsson (Brynäs IF), Dahlin(Frölunda HC ), Gustafsson(HC Neftekhimik Nizhnekamsk ), Ahnelöv(Avangard Omsk)

Útočníci: Lindström (Skellefteå AIK), Pettersson (ZSC Lions), Axelsson (Färjestad BK), Lindholm (Skellefteå AIK), Everberg (Avangard Omsk), Zackrisson (HC Sibir Novosibirsk), Lundqvist (Frölunda HC), Bergström (HC Sibir Novosibirsk), Stålberg (EV Zug), Norman (Jokerit), Möller (Skellefteå AIK), Klingberg (EV Zug), Lander (Ak Bars Kazan), Omark (Salavat Yulaev Ufa).
  • Zápasy Německa na ZOH 2018

OF: Švýcarsko – Německo 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Německo – Norsko 2:1 po nájezdech

Branky a nahrávky:
    33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)

Švédsko – Německo 1:0

Branky a nahrávky: 2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

Finsko – Německo 5:2

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler
  • Pokud nebudeme počítat střetnutí zde na Olympiádě, tak se naposledy dnešní soupeři potkali v roce 2017 na Mistrovství světa. Duel Švédsko jasně ovládlo, když porazilo Německo vysoce 7:2. Nutno však dodat, že sestava Seveřanů byla značně jiná. I pro dnešní zápas jsou hráči ze Skandinávského poloostrova považováni za favority.
  • Zápasy Švédska na ZOH 2018

Švédsko – Finsko 3:1

Branky a nahrávky: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Möller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)

Norsko – Švédsko 0:4

Branky a nahrávky: 6. P. Lindholm (Omark, Möller), 17. Lander (Bertilsson), 49. Everberg (Omark, Fransson), 50. Wikstrand (Omark, Everberg)
  • Dobré odpoledne! Vítám vás u online přenosu ze čtvrtfinálového zápasu na Olympiádě! Zaměříme se na duel, ve kterém budou měřit síly Švédsko a Německo. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 13:10, vás provede Radim Sochor.
  • Čtvrtfinálové zápasy:

Česko – USA 3:2 po nájezdech
    OAR – Norsko 6:1
    13:10 Kanada – Finsko
    13:10 Švédsko – Německo
  • Úvodní sestavy:

Švédsko: Fasth (Enroth) – Kronwall (A), Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson (A), Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – Norman.

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Lhotský (CZE), Vanoosten (CAN).
  • Oba týmy již jsou na ledové ploše. Christian Ehrhoff nebude v dnešním zápase chybět, i když mu hrozil otřes mozku.
  • Švédsko nastupuje ve svých klasických žlutých dresech, Němci dnes oblékli černé.
  • Utkání právě začalo.
  • David Wolf dovezl kotouč do útočného pásma. Němci s ním zde také kombinují, ale je třeba dodat, že pouze v místech, odkud se nedá zakončit.
  • Jhonas Enroth nakonec skutečně zasahovat nemusel, nyní už hrají s pukem hráči ze Skandinávie.
  • Danny Aus den Birken si připisuje první zákrok proti střele od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravici.
  • Němci se snažili aktivně napadat a dostali se také k puku. Přitom ale porušili ofsajdové pravidlo, a tak nás čeká vhazování ve středním pásmu.
  • Pär Lindholm se dostal ke střele z ostrého úhlu, Danny Aus den Birken byl však připravený a jeho ránu zneškodnil.
  • Hezká akce Švédska gólem nekončí! Lander ujel s Gustafssonem do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný dostal přihrávku před branku, ale nedokázal prostřelit brankáře. Sudí ale odpískal faul, Němci půjdou do čtyř.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Christian Ehrhoff – 2 min., hákování).
  • Německo vyhazuje kotouč z vlastního pásma a může znovu zformovat své řady.
  • Danny Aus den Birken vyrazil střelu Hersleyho od modré vedle sebe, nikdo ze Švédů se ale k dorážce nedostal.
  • Od modré pálil Fredrik Pettersson, jeho dělový pokus ale vyrazil brankář Aus den Birken do ochranné sítě.
  • Fredrik Pettersson si do statistik připsal další střelecký pokus, ani tentokrát si ale na brankáře Německa nepřišel.
  • Mikael Wikstrand dostal nabito na modrou čáru, ale branku Aus den Birkena vůbec netrefil.
  • Ani Pettersson nyní nemířil přesně, Německo už se nejspíše ubrání.
  • Německo v plném počtu.
  • Švédi i po konci přesilovky kombinují v útočné pásmu, zatím ale bez střelby.
  • Důležité
    Dick Axelsson si najel na zadní tyčku, dostal tam také kotouč, ale nedokázal zamířit přesně! Zívala na něj odkrytá branka, avšak hráč hráč hájící klubové barvy Färjestadu nezamířil přesně!
  • Komerční přestávka.
  • Německý brankář kryje po vhazování další ránu, znovu se bude vhazovat v pásmu Německa.
  • A další práce pro Dannyho Aus den Birkena. Wikstrand střílel od modré, kotouči ještě mírně změnil směr Lander, ani tak ale neskončil touš v síti.
  • Pär Lindholm si nabruslil do útočné třetiny, pokusil se zakončit přes obránce, ale ani on neotevřel skóre dnešního zápasu.
  • Němci se nyní příliš nepohodli, kotouč končí za brankou Fastha, zakázané uvolnění.
  • První vzájemný zápas na letošní Olympiádě byl vskutku vyrovnaný, dnes je tomu ale úplně jinak, Švédi na ledě jasně dominují a nenabízí soupeři ani kousek volného prostoru. Další zakázané uvolnění hráčů v černém.
  • Dennis Everberg se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus zneškodnil Danny Aus den Birken.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránění).
  • Kotouč se dostal mimo hrací plochu, před brankou Fastha se bude vhazovat znovu.
  • Střela jednoho z Němců od modré čáry končí na zadním mantinelu, Fasth je stále bez zákroku.
  • Další nepřesná střela jednoho z německých hráčů, Švédi začínají být mírně unavení.
  • Střely na branku: 13:0
  • Kotouč se nyní odrážel před brankou Fastha, nikdo z německých hráčů jej ale nedokázal dotlačit za záda klečícího brankáře. Nejaktivnější byl na brankovišti Schütz, ale Fasth jej nenechal skórovat.
  • Fasth si připisuje další zákrok, tentokrát proti střele od modré čáry. Švédský brankář si teprve v jedenácté minutě připsal první zákroky.
  • Švédsko vyhazuje kotouč přes všechny čáry a může střídat.
  • Švédsko v plném počtu.
  • Patrick Reimer tak dlouho vyčkával, až nakonec nevystřelil. Německý obránce přitom byl celou dobu v dobré palebné pozici.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., faul kolenem).
  • Ihned po vhazování pálil od modré čáry jeden z německých hráčů, jeho rána ale mezi třemi tyčemi neskončila.
  • Gól
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo se ujímá vedení! Skóre otevírá německý kapitán CHRISTIAN EHRHOFF, který dostal nabito na modrou čáru a dělovou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Hager, Felix Schütz.
  • Gól
    Tak pozor, Němci přidávají další gól! Kink obkroužil branku, pokusil se zasunout puk k tyčce, ale brankář Fasth včas přitiskl beton k tyčce. Puk se ale odrazil na hokejku volného MARCELA NOEBELSE, jenž jej uklidil do odkryté branky! Asistence: Marcus Kink.
  • Fasth nyní pokryl dvě střely od modré čáry, Německo je nyní jasně aktivnějším týmem na hřišti.
  • Další zásah švédského brankáře. Němci jsou nyní všude, Švédi by možná uvítali konec třetiny, aby se mohli uklidnit a hrát zase svoji hru.
  • Švédsko se už nadechovalo k útočné akci, bránící dvojice Německa ale vystrčila kotouč z vlastní třetiny.
  • Brankář Aus den Birken je na Olympiádě skutečně v úžasné formě, nyní likviduje jistým zákrokem další střelecký pokus Švédů.
  • Lundqvist nyní zvedl ze sedaček hodně diváků. Jeho učebnicový hit se skutečně povedl. Obětí byl Frank Hördler.
  • Oscar Möller se nyní dostal k zakončení z poměrně ostrého úhlu, jeho rána se ale přes masu těl za záda brankáře nedostala.
  • Probíhá poslední minuta první třetiny.
  • Švédi sice drží kotouč na vlastních hokejkách, ke kloudné střele se ale zatím nemohou dostat.
  • První třetina skončila.
  • Německo vede po první třetině nad Švédskem 2:0. Nutno dodat, že Švédi vstoupili do zápasu jako jasný favorit, na střely vedli už 13:0, poté ale Němci přidali na otáčkách a díky přesilové hře se dostali do vedení 1:0, když se od modré trefil Ehrhoff. Vedení navýšil o necelou minutu později Noebels, který byl na brankovišti velmi aktivní a dorazil puk za záda brankáře.
  • Střely na branku: 15:10
  • Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, zůstaňte s námi! Spojíme se přibližně v 14:02!
  • Začala druhá třetina.
  • Kotouč se dostal ihned mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Německa.
  • Důležité
    Tohle byla obrovská šance Německa! Daryl Boyle dostal kotouč do mezikruží, měl před sebou pouze brankáře, ale nedokázal ho prostřelit!
  • Danny Aus den Birken vyrazil střelu od modré pouze před sebe, tam sice byli hráči ve žlutém, ale pozorná obrana Němců kotouč odklidila ještě před dorážkou jednoho ze Švédů.
  • Švédsko je znovu velmi aktivní, co se bruslení týče. Zatím se ale nemůže dostat do šancí, ze kterých by se dalo profitovat.
  • Branka se dostala mimo své postavení, a tak hlavní arbitr ihned přerušuje hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Německa.
  • Zakázané uvolnění Němců, hra se znovu stěhuje před branku třiatřicetiletého brankáře.
  • Velká smůla Švédů! Linus Omark sice dostal přihrávku do velmi výhodné pozice, kotouč mu ale přeskočil hůl a pak se forvard Švédska dostal mimo střelecký úhel.
  • Tak pozor, Německo se nyní dostalo do rychlého brejku a málem profitovalo! Tvrdá rána jednoho z německých hráčů skončila jen těsně nad břevnem Fasthovy branky.
  • Dominik Kahun se dostal až před branku Švédska, tam ale nedokázal překonat brankáře Fastha.
  • Další zakázané uvolnění Německa, brankář Aus den Birken ve druhé třetině zatím skutečně neměl chvíli klidu.
  • Nyní ale pochybili také Švédi, zakázané uvolnění i na druhé straně.
  • David Wolf nahodil kotouč do útočného pásma a celá německá pětka míří střídat.
  • Švédsko sice bylo s kotoučem v útočném pásmu, je však třeba dodat, že pouze za brankou, a tak se k zakončení nedostalo.
  • Hráči Německa byli až příliš nedočkaví, jejich útočnou akci zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd.
  • Pär Lindholm předložil kotouč volnému Oscaru Möllerovi na levé straně, ten ihned pálil, ale nemířil přesně.
  • Střela od modré čáry k Aus den Birkenovi nedošla, masa těl skryla kotouč. Švédi ale nadále pokračují v útočném pásmu, jejich tlak mírně narůstá.
  • Erik Gustafsson se pokoušel zakončit z otočky, jeho pokus ale neohrozil branku Německa, neboť byl zblokovaný.
  • Němci vyhazují pouze na zakázané uvolnění. Hra se znovu nastěhuje do jejich obranného pásma.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Brooks Macek – 2 min., nedovolené bránění).
  • Od modré čáry pálil Kronwall, ale jeho tvrdý projektil orazítkoval pouze tyčku z boku! Švédi se nadále drží v útočné třetině.
  • Nyní se už Německu podařilo získat kotouč, a tak celá čtveřice po vyhození může vystřídat.
  • Hersleyho střela sice byla velmi tvrdá, mezi tři tyče ale nemířila.
  • Další rána od modré čáry letěla na branku Aus den Birkena, ani ta však nedoputovala za záda brankáře Německa.
  • Yasin Ehliz se dostal ke kotouči, vyvezl jej z vlastního pásma až na útočnou modrou, odkud se snažil překvapit brankáře Fastha. To se mu ale nemohlo podařit, neboť vůbec netrefil branku.
  • Danny Aus den Birken kryje ránu od modré čáry, Švédsko si ale odražený kotouč v rohu hřiště převzalo a pokračuje v náporu na branku soupeře.
  • Střely na branku: 19:13
  • Druhá třetina je zatím velmi chudá na útočné akce i střelbu celkově. Švédi v ní vedou 4:3 na střely mezi tři tyčky, což je za čtrnáct minut poměrně málo.
  • Opět se hraje kolem středové čáry, Německo se nyní snaží velmi zodpovědně bránit modrou čáru, což se mu zatím daří na výbornou.
  • Švédsko si sice nahodilo kotouč do útočné třetiny, brankář Aus den Birken jej ale za brankou zatavil a následně společně s obranou dopravil zpět mimo obranné pásmo Německa.
  • Hráči ve žlutých dresech znovu nastěhovaní v útočné třetině, zatím ale bez střelby.
  • Anton Lander pálil z levého kruhu, ale branku netrefil. Následně se dostal ke druhé střele, ale ani ta nemířila mezi tři tyče.
  • Patrick Reimer zavezl po pravém křídle kotouč do útočného pásma, ihned vypálil, ale jeho štiplavou ránu Fasth udržel. Vhazovat se bude po levici brankáře Švédska.
  • Ihned po vhazování se dostal k zakončení od modré čáry Müller, ale Fasth si s jeho ránou poradil.
  • Lítý boj o kotouč v obranném pásmu Švédska dopadl lépe pro Švédsko. Linus Omark si obkroužil celé útočné pásmo, ke střele se rovněž dostal, ale na Aus den Birkena si nepřišel.
  • Další ofsajd Německa, obě pětky střídají.
  • Střela Kronwalla od modré čáry skončila na betonu připraveného Aus den Birkena, Německo nadále drží vedení 2:0!
  • Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
  • Patrick Reimer se tlačil před branku soupeře, ale nedokázal klečícího Fastha překonat.
  • Druhá třetina skončila.
  • Druhá třetina nám toho příliš nenabídla. Nepadl žádný gól, k vidění bylo pouze 9 střel na branku (4:5). Němci se snaží bránit svůj solidní náskok velmi zodpovědně a soupeři příliš mnoho prostoru nenabízí. Pokud už se dostane některý z hráčů ve žlutém ke střele, je Danny Aus den Birken na svém místě.
  • Střely na branku: 19:15
  • Třetí třetina začne přibližně ve 14:50.
  • Začala třetí třetina.
  • Jeden z německých hráčů nahazoval kotouč před Fastha, nebyl tam však nikdo z jeho spoluhráčů, a tak akce skončila.
  • Němci vyhazují puk ze svého pásma a mohou střídat, Švédsko nyní hraje hodně otevřeně.
  • Yannick Seidenberg se prezentoval tvrdým hitem v rohu hřiště. Oba rozhodčí ale usoudili, že šlo o čistý zákrok, a tak hra pokračuje.
  • Němci vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Aus den Birkena.
  • Ihned po vhazování se ke střele dostal Patrik Hersley, ale jeho střela skončila pouze na betonu připraveného brankáře.
  • Frank Mauer vyslal od pravého mantinelu skrytou střelu švihem, Fasth ale byl pozorný a dokázal ji zlikvidovat s přehledem.
  • Další vyhození Němců na zakázané uvolnění. Hráči v černém se snaží dostat touš pouze z vlastního pásma, vždy do toho však dají příliš mnoho razance.
  • Mladičký Rasmus Dahlin se dostal na led. Uvidíme, zdali bude platným článkem útočných řad Švédska.
  • Důležité
    Tak tohle byla obrovská šance Švédska! Střelu Wikstranda před Aus den Birkenem tečoval šikovně Patrik Zackrisson, brankář Německa ale na poslední chvíli stihl vytasit beton a špičkou kotouč vyrazil!
  • Joakim Lindström se dostal ke střele od pravého mantinelu, přesně však nemířil, jeho pokus skončil těsně nad brankou.
  • Švédsko nyní pěkně zatápí pod kotlem Němců. Johan Fransson si vybruslil od pravého mantinelu blíže k ose hřiště, vystřelil, ale těsně minul levou tyč Aus den Birkenovy branky.
  • Tohle Německo nesmírně potřebovalo. Yasin Ehliz vybruslil z pukem do útočné třetiny, nahodil jej na Fastha a donutil brankáře Švédska přerušit hru. Hráči v černém si tak na chvíli mohou oddechnout v obranné činnosti.
  • Německo se dostalo ve vlastní třetině k puku a ihned jej vyhodilo z vlastní třetiny.
  • Gól
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédsko dává kontaktní gól! Dahlin nahodil od modré kotouč na Aus den Birkena, který jej dokázal vyrazit před sebe. Nejrychleji se zorientoval ANTON LANDER, který kotouč doklepl za záda brankáře. Asistence: Rasmus Dahlin, Linus Omark.
  • Německo se dostalo do přečíslení tři na dva, nakonec z něj ale nevytěžilo vůbec nic.
  • Gól
    Tak tohle byla skutečně nádherná práce německého forvarda s číslem 72. Frank Mauer vybojoval kotouč ve středním pásmu kotouč a poslal DOMINIKA KAHUNA do souboje jeden na jednoho. V něm si počínal dvaadvacetiletý útočník jako zkušený mazák. Nejprve si obhodil brankáře a poté milimetrovou ranou prostřelil Viktora Fastha. Asistence: Frank Mauer.
  • Tak tohle smrdělo gólem! Kotouč se chvíli odrážel u brankoviště Aus den Birkena, nakonec jej ale obrana dokázala dopravit do bezpečí.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Felix Schütz – 2 min., sekání).
  • Gól
    Švédsko potřebovalo pouze sedm vteřin z přesilové hry na snížení! PATRIK HERSLEY dostal nabito na levý kruh a z oblíbené pozice Ovečkina zamířil přesně. Asistence: Linus Omark, Mikael Wikstrand.
  • Střely na branku: 29:20
  • Důležité
    Danny Aus den Birken znovu drží Německo nad vodou! Joakim Lindström dostal přihrávku na levou stranu, nikoho před sebou neměl, ale brankáře Německa neprostřelil!
  • Švédi jsou usazeni v útočném pásmu, zatím se ale ke střelbě nemohou dostat.
  • Důležité
    Pokud Německo skutečně chce postoupit, tak musí podobné šance proměnit. Kink brilantně zavezl kotouč do útočného pásma, nahodil jej před branku, ale Plachta si z bezprostřední blízkosti na brankáře Fastha nepřišel. Následně se sám Kink dostal ke střele, Fasth nebyl v dobrém postavení, dokonce klečel, přesto však útočníka soupeře vychytal.
  • Gól
    To je přesně to, o čem jsem mluvil. Nedáš, dostaneš. MIKAEL WIKSTRAND si vybruslil do velmi výhodné střelecké pozice na ose hřiště a propálil přesnou ranou Dannyho Aus den Birkena. Asistence: Joakim Lundqvist.
  • Od modré čáry pálil Patrik Hersley, ale jeho střelu obětavým zákrokem zablokoval jeden z bránících Němců.
  • Oscar Möller vyslal další střelecký pokus na branku Aus den Birkena. Švédi nyní jasně dominují na hřišti, Německo se vůbec nemůže dostat k puku.
  • Střela Antona Landera byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Německa.
  • Nyní to Švédsko překombinovalo. Everberg se dostal do velmi dobré střelecké pozice, ještě se však snažil vyšperkovat šanci další přihrávkou. Tu už zastavila obrana Německa.
  • Axelsson přejel přes modrou příliš rychle, ofsajd zastavil akci Švédů.
  • Fauser se dostal v útočné třetině ke střele, jeho pokus ale brankář zast Fasth zastavil.
  • Důležité
    Tak tohle by byla velká smůla pro Švédsko! Jeden z obránců rozehrával zpoza branky, trefil však pouze svého spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil do branky. Fast ale stihl na poslední chvíli zastavit kotouč před brankovou čarou!
  • Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
  • Němci vyvážejí kotouč do útočného pásma. Uvidíme, zdali se v závěru třetí periody stihnou prosadit.
  • Třetí třetina skončila.
  • Ve třetí třetině padly hned čtyři góly, ale vítěze přesto neznáme! O čtvrtém semifinalistovi bude rozhodovat desetiminutové prodloužení!
  • Kanada – Finsko 1:0

Jediný gól zápasu vstřelil v jednačtyřicáté minutě Maxim Noreau. Kanada se tak zařadila k Česku a sportovcům z Ruska. Na čtvrtého semifinalistu si budeme muset ještě chvíli počkat.
  • Začalo prodloužení.
  • Ofsajd Švédska, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Německo drží kotouč na vlastních hokejkách. Zatím ale pouze v pozicích, odkud nemůže vstřelit rozhodující gól.
  • Gól
    Německo vítězí v dnešním zápase a postupuje do semifinále! Tohle je senzace! PATRICK REIMER se naprosto fantasticky protáhl kolem svého strážce a nadvakrát překonal brankáře Viktora Fastha! Asistence: Yasin Ehliz, Daryl Boyle.
  • Konec zápasu.
  • První dvě třetiny zase tak skvělou podívanou nenabídly. Třetí perioda a prodloužení, to byl úplně jiný hokej. Německo sice ztratilo vedení 3:1, nicméně mrzet ho to vůbec nemusí, neboť se v prodloužení precizně uvolnil Patrick Reimer a rozhodl o tom, že si Němci zahrají o medaile!
  • Známe složení semifinálových dvojic. Česko si zahraje o finále se sportovci z Ruska, tedy největším aspirantem na celkové vítězství. Kanadu pak čeká letošní překvapení z Německa.

Češi budou hrát v pátek od 8:40, Kanada s Německem ve stejný den od 13:10.