online přenos Olympijští sportovci z Ruska - Norsko, 21. února 2018 8:40, Hokejové centrum Kangnung

OS z Ruska

Norsko

6 : 1

(3:0, 2:1, 1:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.
  • Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Olympijský turnaj mužů míří do finiše, ve středu se odehrají všechny čtvrtfinálové zápasy. Od 8:40 se proti sobě postaví největší favorit na zlatou medaili Rusové reprezentující pod olympijskou vlajkou proti Norům. Utkání začíná v 8:40 středoevropského času.
  • Olympijští sportovci z Ruska

Rusové kvůli dopingové aféře startující pod olympijskou vlajkou byli největšími favority turnaje už dávno před olympiádou. Kvůli neúčasti hráčů NHL mají v Koreji jednoznačně nejsilnější tým v čele s několika hvězdami z KHL jako Ilja Kovalčuk, Pavel Dacjuk nebo Nikita Gusev.

Do turnaje však svěřenci kouče Znaroka nevkročili úplně ideálně. V prvním utkání sice už v 5. minutě vedli nad Slováky o dvě branky, ze zápasu ale nakonec odcházeli se sklopenými hlavami po prohře 2:3.

Následně však přišly dvě jednoznačné výhry nad Slovinskem (8:2) a USA (4:0), které zachránily Rusům přímý postup do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině B.

Dosavadní výsledky na ZOH:
    1. místo ve skupině B
    6 bodů, skóre 14:5

OSR – Slovensko 2:3
    OSR – Slovinsko 8:2
    OSR – USA 4:0

Nejproduktivnější hráč: Ilja Kovalčuk – 5 (4+1)
    Nejlepší střelci: Ilja Kovalčuk a Kirill Kaprizov – 4 góly
    Nejproduktivnější obránci: Vjačeslav Vojnov, Bogdan Kiselevič a Arťom Zub – 2 (0+2)
  • Norsko

Norové se v Pchjongčchangu zatím moc nesetkali s formou. V obtížné skupině C nevyhráli jediný zápas. Nejdříve nedokázali vstřelit gól Švédům a prohráli 0:4, následně podlehli Finům 1:5. V posledním zápase o třetí místo ve skupině pak podlehli i Němcům 1:2 po nájezdech.

Ačkoliv do play off šli jako druzí nejhorší, v osmifinále chytili přivětivého soupeře – Slovince. Ti sice ve skupině dokázali porazit Američany i Slováky, pořád ale patří mezi horší polovinu. I proti nim ale v úterý Norové tahali za kratší konec provazu, nakonec vyhráli se štěstím 2:1 v prodloužení.

Největší problémem Norska je v Pchjongčchangu zatím produktivita. Ve čtyřech zápasech nasázeli svěřenci kouče Thoresena jen čtyři branky, což je setsakramentsky málo. Postupem do čtvrtfinále mají Norové splněno, proti Rusům mohou jen překvapit.

Norsko – Slovinsko 2:1 po prodloužení

Nejproduktivnější hráči: Tommy Kristiansen a Patrick Thoresen – 2 (1+1)
    Nejlepší střelci: Tommy Kristiansen, Patrick Thoresen, Alexander Bonsaksen a Alexander Reichenberg – 1 gól
    Nejproduktivnější obránce: Anders Bastiansen – 2 (0+2)
  • Úvodní sestavy:

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Kalinin, Andronov (A), Kovalčuk (A) – Kaprizov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Grigorenko, Kablukov, Tělegin – Mozjakin.

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen (A), Roest, Rosseli Olsen – Hoff, M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, K. Forsberg, S. Thoresen – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Mayer (USA) – Köhlmüller (GER), Ritter (USA).
  • Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, aréna v Kangnungu není podobně jako na utkání Čechů proti USA příliš zaplněná.
  • Utkání nabídne i jednu českou stopu. Jedním z hlavních rozhodčích zápasu je totiž Jan Hribik.
  • Před utkáním ještě musíme připomenout, že vítěz tohoto zápasu nastoupí v pátečním semifinále proti Česku!
  • Utkání právě začalo.
  • Rusové se při první útočné akci neprosadili ani do zakončení, Ilja Kovalčuk ztratil kotouč. Norové jej ovšem odevzdali zakázaným uvolněním.
  • Lars Haugen si připisuje první úspěšný zákrok dnešního zápasu, od modré čáry ho prověřil Kirill Kaprizov, čtyřgólový střelec ve skupině.
  • Utkání začíná zcela podle očekávání tlakem ruských hokejistů, Norové se zatím jen brání.
  • Barabanov s Prochorkinem se v útočném pásmu nedostali ke kotouči, Norové jej však opět jen vyhazují na polovinu soupeře.
  • Ivan Tělegin si nahodil kotouč do útočné třetiny, norským obráncům ulehčil včasným výjezdem brankář Haugen. Následně byla Rusům odpískána přihrávka rukou a hra je vykázána do středního pásma.
  • Lars Haugen byl opět dříve u kotouče než najíždějící Sergej Kalinin, Rusové se nicméně usazují s kotoučem v útočném pásmu.
  • Vjačeslav Vojnov vypálil od modré čáry, Haugen toho příliš neviděl, naštěstí pro něj ho kotouč trefil.
  • Další střelou prověřil Haugena aktivní Kirill Kaprizov, norský brankář zatím odolává.
  • Při první útočné akci Norů se snažil prosadit Mats Rosseli Olsen, z úhlu však neuspěl. Rusové následně vyhodili na zakázané uvolnění.
  • Sergej Mozjakin pěkně přetáhl hru na druhou stranu, kde měl prostor Sergej Širokov. Nic s ním ovšem nedokázal udělat.
  • Lars Haugen opět v akci. Tentokrát musel čelit střele Ivana Tělegina, jenž se dostal k puku po špatné rozehrávce Norska. Zamířil ale mimo tři tyče.
  • Rusové se zatím nedostali ke většímu tlaku, zatím se jen snaží obstřelovat Haugena ze všech možných pozic.
  • Ilja Kovalčuk se svými útočnými parťáky se nyní neprosadili v útočné třetině, norská defenziva zatím funguje.
  • Důležité
    První větší příležitost Rusů! Pavel Dacjuk krásnou zadovkou našel před brankou volného Kirilla Kaprizova, jenž tváří v tvář Haugenovi neuspěl!
  • Během komerční přestávky začala norského brankáře Haugena zlobit kontaktní čočka, což by pro další minuty mohlo znamenat velkou komplikaci.
  • Sergej Mozjakin pálil z ideální pozice mezi kruhy, jeho tvrdý projektil prosvištěl jen kolem branky. Chvíli na to se individuálně snažil prosadit Barabanov, proti dvojici protihráčů neuspěl.
  • Krátká anabáze Norů v útočné třetině skončila dříve, než vůbec začala. Vasilij Košečkin zatím není moc ve hře a zdá se, že to bude po celé utkání podobné.
  • Gól
    Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
    Rusové se ujímají vedení! Ilja Kablukov se štěstím prostrčil ve středním pásmu puk do jízdy MICHAILU GRIGORENKOVI, jenž se prosadil svižnou ranou pod horní tyč! Haugen si znovu začal upravovat čočku, což mohlo znamenat i důvod, že na střelu nestihl zareagovat. Asistence: Ilja Kablukov a Ivan Tělegin.
  • Norové se provinili zakázaným uvolněním. Po vhazování se do rány položil Ilja Kovalčuk, jeho bomba jen proletěla kolem pravé tyčky Haugenovy branky.
  • Do další šance se dostal Pavel Dacjuk, Haugen jeho střelu z pravé strany dokázal vyrazit a poradil si i s dorážkou.
  • Patrick Thoresen se svými útočnými parťáky v útočné fázi opět nic nevymysleli, kotouč jen odevzdali a míří střídat.
  • Přečíslení tří na dvou vyřešil Nikolaj Prochorkin individuálně, jeho překvapivou střelu ovšem dokázal Lars Haugen lapit.
  • Rusové se opět usadili s kotoučem v útočném pásmu. Nepřesná přihrávka Sergeje Širokova ale favority utkání vyhnala ven.
  • Dominance Rusů nadále pokračuje, opět jsou nastěhováni před Haugenovou brankou. Na druhé straně Košečkin má na svém kontě nadále jediný zákrok.
  • Trest
    Máme tu první vyloučení. Za faul vysokou holí je vyloučen norský útočník Niklas Roest.
  • Důležité
    Nikita Gusev našel před brankou volného Kirilla Kaprizova, tomu příliš nesedla střela a prostor mezi třemi tyčemi minul.
  • Gól
    Rusové využívají přesilovou hru a přidávají druhou branku! Pavel Dacjuk nabil na tvrdou ránu Sergeji Mozjakinovi, jehož střela se odrazila od zadního mantinelu k NIKITU GUSEVOVI, jenž z nulového úhlu šikovně odrazil puk o brankáře Haugena, který si jej sám srazil do branky. Asistence: Sergej Mozjakin a Pavel Dacjuk.
  • Norové se snad poprvé v utkání na delší chvíli dostali s kotoučem v útočném pásmu, Košečkina ale znovu neodkázali zaměstnat.
  • Rusové mají hru zcela pod kontrolou, v útoku se nyní snaží prosadit čtvrtá formace.
  • Vasilij Košečkin si nyní neporozuměl s vlastními obránci a nabídl šanci Norům. Steffen Thoresen se ovšem nedokázal k přihrávce od Rosseli Olsena dostat.
  • Důležité
    Nikita Gusev famózní přihrávkou napříč celým útočným pásmem našel u tyče volného Pavla Dacjuka, jenž nastřelil břevno Haugenovy branky!
  • Rusové se začínají hokejem bavit, což nelze Norům závidět. Ilja Kovalčuk se nyní ale v kličkách sám utopil.
  • Lars Haugen chtěl obráncům pomoci s rozehrávkou, ruský forčekink byl ale velmi silný a favorité utkání opět získali kotouč.
  • Ilja Kablukov nabídl střeleckou příležitost pro Michaila Grigorenka, jehož tvrdou ránu vyrazil Haugen levým betonem.
  • Jonas Holös se dostal k odraženému kotouči a hned vypálil, Košečkinovu branku ovšem netrefil.
  • Gól
    Ruská dominance nadále pokračuje! Při nabídnuté výhodě nabídl Kaprizov s Gusevem střeleckou příležitost VJAČESLAVU VOJNOVOVI, který se z mezikruží prosadil přesně pod Haugenovu vyrážečku! Asistence: Nikita Gusev a Kirill Kaprizov.
  • Rusové ještě poslali kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po pravé ruce Vasilije Košečkina.
  • První třetina skončila.
  • Úvodní třetina dnešního druhého čtvrtfinále nabídla absolutní dominanci Rusů. Ti během dvaceti minut vypálili na Haugena 19 střel, z nichž tři se ujali. Skóre otevřel v 9. minutě Michail Grigorenko, jemuž pomohl po nahození spoluhráče odraz od čárového rozhodčího.

Ve 14. minutě přidal druhý gól Nikita Gusev, který šikovnou střelou z nulového úhlu využil přesilovou hru. A zatím poslední gól padl při ponechané výhodě v závěru první dvacetiminutovky, ranou z mezikruží se prosadil obránce Vjačeslav Vojnov. Norové se dostali jen do jedné slibné šance po chybě brankáře Košečkina.

Olympijští sportovci z Ruska si tak jednoznačně jdou za postupem do semifinále, kde je už očekává český národní tým. Po první třetině vedou svěřenci kouče Znaroka nad Nory už 3:0.

• Střídání
    Norové během první přestávky vystřídali brankáře. Možná i kvůli problémům s čočkou dochytal Lars Haugen, jenž přepustil místo Henriku Haukelandovi, jenž se mezi třemi tyčemi v ostrém zápase v Koreji objevuje vůbec poprvé.
  • Trest
    Norové mají příležitost přesilové hry. Za hákování míří na trestnou lavici ruský útočník Sergej Andronov.
  • Norům se v početní výhodě zatím vůbec nedaří, ještě se s pukem ani nedostali do útočného pásma. Na turnaji zatím vstřelili jediný přesilovkový gól, čemuž se nelze divit.
  • Rusové se brání v absolutním klidu, Norové se za celou dobu přesilovky nedostali do tlaku v útočném pásmu.
  • Andronov je zpátky na ledě, Rusové hrají v plném počtu a hned se dostali ke střeleckému pokusu. Haukeland střelu Kovalčuka pokryl a připisuje si tak první úspěšný zákrok.
  • Kotouč se nyní odrazil do prostoru střídaček a zase zpátky. Hra je přerušena, vhazovat se bude v území mezi modrými čarami.
  • Kirill Kaprizov nemohl pokračovat v útočné akci, jelikož se ocitl v postavení mimo hru. Opět se bude vhazovat ve středním pásmu.
  • Rusové opět rozjeli kombinaci v útočném pásmu, Sergej Mozjakin se pak snažil vykličkovat až do zakončení, kotouč mu sebral brankář Haukeland.
  • Trest
    Další vyloučení na straně Olympijských sportovců z Ruska. Český rozhodčí Jan Hribik vylučuje útočníka Ivana Tělegina za nedovolené bránění.
  • Ani druhá početní výhoda Norů se zatím nevyvíjejí podle představ, Rusové se s kotoučem drží v útoku.
  • Konečně se Norům podařilo usadit v útočném pásmu a Jonas Holös se hned dostal k ráně od modré čáry. Košečkin měl dobrý výhled a kotouč bez větších potíží pokryl.
  • Důležité
    Stefan Espeland nyní nahodil od modré čáry a Košečkin měl problémy, jelikož před ním dobře clonil Rosseli Olsen. Kotouč se nakonec odrazil od rukávu ruského brankáře!
  • Zbytek přesilové hry se už Norům nepovedl. Ivan Tělegin naskočil z trestné lavice zpátky na led, Rusové hrají v plném počtu.
  • Vjačeslav Vojnov opět tvrdě pálil z vrcholu pravého kruhu, nastřelil jen před sebou stojícího Tommyho Kristiansena.
  • Gól
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norové se z ničeho nic prosazují! Bratři Olimbové se dostali v útočném pásmu ke kotouči, Mathis pak nezištně přihrál do prostoru mezi kruhy na volného ALEXANDERA BONSAKSENA, jenž rychlou střelou překvapil zcela dezorientovaného Košečkina! Asistence: Mathis Olimb a Ken André Olimb.
  • Trest
    Krátce na to ale střelec Alexander Bonsaksen oslabuje norské řady zbytečným faulem vysokou holí. Přesilová hra pro Rusy.
  • Kovalčukova křižná přihrávka směřující na Grigorenka neprošla, Norům se podařilo osvobodit.
  • Gól
    Rusové mají velmi rychle zpátky třígólový náskok, využívají další přesilovou hru! Ilja Kovalčuk si u levého mantinelu podržel kotouč, vyčíhal si ideální moment na přihrávku a pak fantasticky našel před brankou volného SERGEJE KALININA, jemuž se povedlo dostat kotouč před Haukelandův beton do branky! Asistence: Ilja Kovalčuk a Vjačeslav Vojnov.
  • Nikita Gusev mohl přidat další gól, jeho tvrdá rána se však mezi tři tyče nevešla. Následně pálil ještě Arťom Zub, ani jeho střela se neujala.
  • Norové se nyní dostali s kotoučem do útočného pásma, Mats Rosseli Olsen se snažil vytočit zpoza branky do zakončení, Košečkin si jeho akci pohlídal.
  • Mats Rosseli Olsen si ještě prodloužil střídání a dostal se k další zajímavé střele, z levé strany ovšem zamířil až příliš vysoko nad branku.
  • Hraje se delší dobu bez přerušení, v útoku se nyní snaží prosadit útočníci Olympijských sportovců z Ruska.
  • Bratři Olimbové s přibývajícím časem začínají čím dál více zlobit, jejich další akce ale neskončila zakončením.
  • Michail Grigorenko dostal přihrávku před branku od Tělegina. Kdyby pas více čekal, mohl přidat svou druhou branku v dnešním utkání.
  • Trest
    Další potíž pro Norsko. Za držení protihráče je potrestán obránce Mattias Nörstebö. Rusové zatím obě přesilové hry dnes využili, další gól přidali v ponechané výhodě.
  • Mozjakinovu bombu od modré čáry dokázali zastavit norští obránci. Těm se pak podařilo i vyhodit.
  • Gól
    Další přesilová hra znamená další branku, už pátou v norské síti! Nikita Gusev nabil na ránu obránci NIKITU NESTĚROVI, jenž střelu pozdržel a nakonec střílenou přihrávkou otřel puk o obránce Bonsaksena, jenž si srazil puk do vlastní branky. Asistence: Nikita Gusev a Pavel Dacjuk.
  • Kotouč v ochranné síti za Košečkinovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Důležité
    Ken André Olimb nyní nabídl velkou příležitost Ludvigu Hoffovi, kterému se nepovedlo dostat kotouč za Koeščkinova záda!
  • Trest
    Po následné strkanici před brankou jsou za hrubost shodně vyloučeni Vladislav Gavrikov a Ludvig Hoff. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
  • Stefan Espeland zkusil po ledě nastřelit kotouč přes clonu tří hráčů na Košečkina. Ten si kus černé gumy dokázal najít.
  • Další nahození na Košečkina obstaral z ostrého úhlu Steffen Thoresen, ruský brankář si poradil i s jeho pokusem.
  • Pavel Dacjuk předvedl krásnou individuální akci, kdy si položil norského obránce a dostal se až ke střele, kterou dokázal zastavit Henrik Haukeland.
  • Vladislav Gavrikov i Ludvig Hoff jsou zpátky na ledě, oba týmy hrají v plném počtu.
  • Mathis Olimb se nyní dostal k bekhendové střele, Vasilij Košečkin musel vytasit zákrok betonem.
  • Z pohledu diváka vypadá už hra Norů ve druhé třetině mnohem lépe. V další šanci se nyní objevil Ken André Olimb, branku netrefil.
  • Norský tlak nadále pokračuje. K dalším střeleckým pokusům se dostali Mats Rosseli Olsen a krátce na to Patrick Thoresen, Košečkin si poradil s oběma pokusy.
  • Mats Rosseli Olsen si opět protahuje střídání, v situaci jeden na jednoho neprošel přes Vjačeslava Vojnova. Rusové ale znovu jen odevzdali kotouč, nyní jde o nejlepší úsek hry v podání Norska.
  • Rozhodčí nyní odpustili Norům zakázané uvolnění, nechtějí utkání zbytečně zdržovat.
  • Sergej Kalinin se pokusil prosadit individuálně, ke střele se dostal, nicméně byla hodně nepřesná.
  • Rusové se ještě v závěru druhé třetiny snaží dostat k ohrožení Haukelanda, Dacjukova formace se ovšem dostala do postavení mimo hru.
  • Druhá třetina skončila.
  • Rusové míří do semifinále, kde se v pátek utkají s českým týmem! Ve čtvrtfinálovém zápase proti Norům jasně dominují. V prostředním dějství sice Norům nabídli pár přesilových her, čímž se soupeř dostal trochu do hry, jinak jde o jednoznačnou záležitost.

Norům se v 28. minutě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když se prosadil obránce Alexander Bonsaksen. Rusům se však dnes daří v přesilových hrách. Druhou nabídnutou využil o chvíli později po perfektní Kovalčukově přihrávce Sergej Kalinin a vrátil tak favoritovi třígólové vedení.

V 34. minutě pak další početní výhodu využil obránce Nikita Nestěrov. Z pěti branek Rusové hned tři vstřelili v přesilové hře, čtvrtou pak v ponechané výhodě.

Po 40 minutách vedou Olympijští sportovci z Ruska nad Norskem jednoznačně 5:1 a už je téměř jasné, že se v pátek utkají v semifinále proti Česku! Pro Nory bude třetí třetina poslední na letošní olympiádě.
  • Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 27:9
    Trestné minuty: 6:8
    Přesilové hry: 3/3:0/2
  • Třetí třetina začne přibližně v 10:18.
  • Začala třetí třetina.
  • Henrik Haukeland sebral kotouč do lapačky před dotírajícím Sergejem Kalininem, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
  • Alexander Bonsaksen je dnes hodně aktivní, jeho další střela ovšem neměla gólové parametry.
  • Rusové se už nikam příliš netlačí, třetí třetina už bude zřejmě opravdu jen o plynutí času.
  • Rusové se ještě za dvě minuty třetí třetiny nedokázali usadit s kotoučem v útočném pásmu na delší chvíli, zatím se hraje také dost plynule bez přerušení.
  • Jonas Holös nabral puk v rohu obranného pásma na hokejku a obloučkem jej poslal na druhou stranu Rusům.
  • První útočná formace Rusů v čele s Iljou Kovalčukem se nyní na malou chvíli dostala ke kombinaci před Haukelandem, do zakončení se ovšem nedostali.
  • Alexander Bonsaksen dobrou rozehrávkou rozjel akci, ve které pokračovali bratři Olimbové a následně se ke střele dostal Ludvig Hoff. Z předbrankového prostoru napálil jen Košečkina.
  • Trest
    Přesilová hra pro Norsko. Za podražení míří na trestnou lavici obránce Vladislav Gavrikov.
  • Slibnou kombinaci Norů zakončil před brankou osamocený Andreas Bastiansen, puk se mu ovšem svezl po čepeli hokejky a skončil mimo tři tyče.
  • Další pokus o útok Norů skončil postavením mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Ken André Olimb se nyní pokusil vytočit zpoza branky do zakončení, zastavil ho ruský obránce i s pomocí boční konstrukce branky.
  • Přesně v době, kdy se vyloučený Gavrikov vracel z trestné lavice, mířil do šance Barabanov. Bekhendem nedokázal norského brankáře překonat.
  • I po skončení početní výhody se Norové drží s kotoučem v útočném pásmu.
  • Vasilij Košečkin chtěl získat kotouč pro své spoluhráče, a tak rychle rozehrál. Jeho spoluhráč nicméně v tísni poslal puk jen na zakázané uvolnění.
  • Důležité
    Velká šance Norů! Po dalším zaváhání Košečkina se k bekhendové dorážce dostal Patrick Thoresen, jenž trefil jen ruku přesunujícího se brankáře!
  • Zdá se, že Rusové už ve třetí třetině opravdu odpočívají na páteční semifinále. Norové aktuálně vedou na střely v závěrečném dějství 3:2.
  • Ruští hokejisté se jen opět krátce ohřáli před Haukelandovou brankou, norský náhradník zatím ve třetí periodě neměl příliš práce.
  • Tommy Kristiansen se dostal k zajímavé střele z větší vzdálenosti, jeho svižná rána prosvištěla jen kolem Košečkinovy klece.
  • Na druhé straně mohl z brejku skórovat Nikolaj Prochorkin, Haukelanda se mu propálit nepodařilo.
  • Ilja Kovalčuk byl nyní v souboji se sedmým norským obráncem Johannesem Johannesenem mírně faulován, rozhodčí vylučovat nebudou.
  • Vasilij Košečkin pokryl skákající kotouč směřující na jeho branku pod svou lapačkou, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Ruska.
  • Rusové už by se zřejmě viděli nejraději v šatně, naopak Norové se s olympijským turnajem chtějí rozloučit ještě nějakou brankou.
  • Zápas každopádně plyne ke svému konci, v útočném pásmu se nyní drží opět norští hokejisté.
  • Alexandr Barabanov se snažil předat puk před brankou volnému Sergeji Širokovovi, v souboji s obráncem byl ovšem slabější.
  • Gól
    Krásná akce Rusů končí šestým gólem v norské brance! Ilja Kablukov zavezl kotouč do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel Michaila Grigorenka, který jej ještě přenechal pro IVANA TĚLEGINA, jenž dokázal prostřelit Haukelanda! Asistence: Michail Grigorenko a Ilja Kablukov.
  • Vstřelený gól opět přidal na ruském sebevědomí a přeci jen ještě favorité utkání nasadili větší tempo.
  • Kovalčuk se svými parťáky se sice dlouho drželi s kotoučem v útočném pásmu, nakonec si nedokázali vytvořit žádnou šanci.
  • Trest
    Rusové se tlačili do další šance, ke které si však Nikita Gusev pomohl faulem. Český rozhodčí Hribik vylučuje ruského šikulu za hákování.
  • Kombinace Norů vedená bratry Olimbovými nebyla úspěšná, Rusům se podařilo osvobodit.
  • Ilja Kablukov předvedl výbornou práci při vlastním oslabení, v útočném pásmu získal kotouč a v klidu jej vrátil spoluhráčům dozadu.
  • Po chybě norské obrany se Michail Grigorenko řítil do šance, kterou zastavil Jonas Holös faulem. Rusové drží kotouč a snaží se ušetřit co nejvíce vteřin.
  • Trest
    Za sekání míří na trestnou lavici norský kapitán Jonas Holös. Za pět vteřin se vrátí na led Nikita Gusev a začne přesilová hra Rusů.
  • Martin Röymark se po nedůrazu Kovalčuka dostal do úniku, který musel zastavit až zákrok Košečkina.
  • Ilja Kovalčuk si užívá přesilovou hru, pomalým uspávacím stylem se snaží vymyslet co nejzajímavější přihrávku pro své spoluhráče.
  • Nikita Gusev ze své pozice z pravé tyčky dlouho hledal spoluhráče na přihrávku, nakonec zkusil sám zakončit, trefil jen obránce před sebou.
  • Jonas Holös se vrací z trestné lavice, Rusové dnes nevyužili první přesilovou hru.
  • Utkání už se jen dohrává, Rusové se nikam netlačí a nechávají hrát Nory.
  • Konec zápasu.
  • Žádné překvapení se nekonalo. Olympijští sportovci z Ruska si ve čtvrtfinále jasně poradili s Nory v poměru 6:1 a postupují do pátečního semifinále, ve kterém se střetnou s Čechy. Utkání začne v 8:40 středoevropského času.

Skóre dnešního utkání otevřel v 9. minutě Michail Grigorenko, jemuž ke gólovému úniku pomohl i odraz od čárového rozhodčího. Další branku přidali Rusové v početní výhodě, kterou šikovnou střelou z nulového úhlu využil Nikita Gusev.

Další branku přidal v samotném závěru úvodního dějství v ponechané výhodě obránce Vjačeslav Vojnov. Po první dvacetiminutovce tak favorité vedli 3:0 a bylo prakticky po zápase. Úvodních dvacet minut znamenalo konečnou také pro norského brankáře Haugena, který měl zároveň problém s kontaktní čočkou.

Ve druhém dějství se dokázali prosadit i Norové. Dezorientovanou obranu Rusů v čele s Košečkinem překvapil obránce Alexander Bonsaksen. Chvíli na to byl úspěšný střelec vyloučen a Rusové další přesilovou hru opět zužitkovali, po krásné Kovalčukově přihrávce se trefil Sergej Kalinin.

V 34. minutě přidal další přesilovkovou branku obránce Nikita Nestěrov, který otřel střílenou přihrávku o protihráče Bonsaksena. Závěrečná třetina už se dohrávala jen z povinnosti, Rusové se příliš nikam netlačili, norské akce končily neúspěšně. O jediný zápis se postaral v 54. minutě po krásné akci Ivan Tělegin.

Olympijští sportovci z Ruska se tak po jasné výhře mohou začít připravovat na semifinálový souboj s Českou republikou. Norové v turnaji končí na 8. místě.
  • Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 32:14
    Trestné minuty: 10:10
    Přesilové hry: 3/4:0/4
    Vyhraná vhazování: 29:25

Branky a nahrávky: 9. Grigorenko (Kablukov, Tělegin), 14. N. Gusev (Mozjakin, Dacjuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. Kalinin (Kovalčuk, Vojnov), 34. Nestěrov (N. Gusev, Dacjuk), 54. Tělegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb). Rozhodčí: Hribik (CZE), Mayer (USA) – Köhlmüller (GER), Ritter (USA). Diváci: 3553.
  • To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!