Hokej - online přenos HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň, 4. dubna 2018 18:30, DRFG Arena, Brno

HC Kometa Brno

HC Škoda Plzeň

3 : 2

(1:0, 0:1, 2:1)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
  • Hezký středeční podvečer z brněnské DRFG Areny, kde se uskuteční třetí bitva ostře sledované semifinálové série mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň.
  • Kometa Brno

Daleko lepší výchozí pozici mají před dnešním duelem úřadující čeští šampioni, kteří první dvě utkání série na západě Čech zvládli a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Nejprve si v sobotu poradili s Plzní v poměru 3:2, na velikonoční neděli zvítězili ještě přesvědčivěji 4:1. Hokejisté Komety vyhráli všech dosavadních šest partií play off a v součtu s loňskými vyřazovacími boji neprohráli už dvanáct zápasů v řadě. Žurnalisté už se začínají ptát, zda je vůbec možné modrobílou mašinu v současné formě zastavit. Obránce Komety a český reprezentant Ondřej Němec vyzývá k pokoře. „Jsme v půlce cesty. Chceme být stále pokorní, plnit si herní systém," zmínil Němec.
  • Škoda Plzeň

Hokejisté Plzeň zatím marně hledají recept na dobře organizovanou hru Komety a především na jejího brankáře Marka Čiliaka. Brněnský maskovaný fantom je zatím rozdílovým hráčem série, Plzni tak nepomohla ani skutečnost, že v obou zápasech svého soupeře přestřílela, v prvním utkání výrazně 32:19. V úvodních dvou duelech série indiáni vstřelili dohromady pouze tři branky. Svěřencům trenéra a majitele Martina Straky by notně pomohlo probuzení nejlepšího střelce základní části Tomáše Mertla, jenž v úvodních dvou zápasech nebodoval. Druhý zápas nedohrál jeden z klíčových zadáků mužstva Jakub Kindl a není jasné, zda bude Plzni k dispozici pro třetí duel.
  • Zajímavosti série

- Kometa vsítila v dosavadních dvou zápasech série sedm branek, o kterých se podělilo sedm různých střelců (pět útočníků a dva obránci)

- Marek Čiliak lapil celkem 56 z 59 střel plzeňských hokejistů. Procentuální úspěšnost z prvních dvou zápasů tak má 94,92%. Jeho protějšek Miroslav Svoboda zneškodnil 37 ze 43 brněnských pokusů, což činí úspěšnost 86,05%

- Indiáni v sérii zatím dosud ještě ani minutu nevedli
  • Úvodní sestavy:

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Haščák, L. Čermák (C), Vondráček.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Kantner – Indrák (A), Kratěna, Stach – Schleiss, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Hradil, Pešina – Gebauer, Lhotský.
  • Své první utkání v semifinálové sérii dnes odehraje navrátilec do sestavy Tomáš Vincour. Naopak Plzni dnes bude chybět obránce Jakub Kindl, jenž se zranil během druhého klání.
  • Před zápasem jako tradičně v play off zazní hymna České republiky.
  • Vše je připraveno k zahájení zápasu. Do posledního místa zaplněná DRFG Arena už čeká na úvodní buly. Kotel zároveň prezentuje choreo s mottem. "S barvou modrobílou jdem pro titul."
  • Utkání právě začalo.
  • Radim Zohorna vyzýval do brejku Hrušku, jenž ovšem přihrávku na brusle nedokázal zpracovat.
  • Indrákovi nesedla střela z levého kruhu, která postrádala jak přesnost, tak razanci.
  • Domácí si mohli vytvořit tlak v útočném pásmu. Malec ovšem nezkrotil prudkou přihrávku směřovanou na modrou čáru.
  • Mallet vybojoval za bránou kotouč, ovšem nedokázal jej poslat před bránu na číhající spoluhráče.
  • Moravčík vypálil zpoza levého kruhu nad bránu.
  • První zákrok Marka Čiliaka, který vytasil svou lapačku a zkrotil puk.
  • Po vyhraném buly pálil od mantinelu Gulaš. Čiliak opět zasáhl lapačkou.
  • Na druhé straně Erat našel na levém kruhu Radima Zohornu, který přestřelil.
  • Následně jednadvacetiletý útočník Komety a nejmladší z klanu bratrů Zohornů poprvé prověřil Svobodu, jenž proti jeho zakončení z levého kruhu vytáhl lapačku.
  • Kadlecovu střelu od modré zblokoval Gulaši.
  • Důležité
    Hynek Zohorna poslal od modré hodně nebezpečnou střelu, kterou Svoboda jen s problémy vyrazil.
  • Hynek Zohorna proti přesile hráčů Plzně nahodil kotouč na plzeňskou bránu, načež Svoboda jen ukryl puk v lapačce a přerušil hru.
  • Důležité
    Na druhé straně první důležitý zákrok Čiliaka proti jedovaté dorážce Kubalíka z levého kruhu.
  • Gulaš se rozjel po ose hřiště do útočného pásma a následně poslal střelu nad bránu.
  • Důležité
    Erat nabil do mezikruží Radimu Zohornovi, jenž zblízka Svobodu nepropálil.
  • Plzeň se usadila v útočném pásmu. Ani jeden z pětice hostujících hráčů Čiliaka vážněji neohrozil.
  • Západočeši znovu operovali v útočné třetině. Jejich tlak skončil nepřesnou střelou Skleničky od modré.
  • V těchto chvílích mají více ze hry hosté, domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
  • A další icing domácího týmu.
  • Teď už se hraje před Svobodou. Ten musel zasahovat proti střele Malce od mantinelu.
  • Denis Kindl se šikovně prosmýkl před Čiliaka, ovšem jeho zakončení postrádalo přesnost.
  • Důležité
    Série obrovských šancí Plzně a v nich aktivní Denis Kindl. Ten nejprve poslal při přečíslení puk po Schleissově přihrávce obloučkem nad břevno. Následně dostal přihrávku do výhodné pozice do mezikruží, ale forhendovou kličkou do bekhendu si na Čiliaka nepřišel.
  • Při protiútoku pálil Haščák zpoza kruhu nad bránu.
  • První plzeňská formace si vytvořila tlak, Gulašovo zakončení Čiliak kontroloval.
  • Po pravé straně dostal spoustu místa Stach, ten sice svůj výpad nezakončil brankou, ale vykoledoval si alespoň faul.
  • Trest
    Dvouminutový trest za hru vysokou holí obdržel Michal Barinka. První přesilovku zápasu si zahraje Plzeň.
  • Jonesovo nahození se odrazilo od zadního mantinelu na Kracíka číhajícího před bránou, jenž ovšem nedokázal zakončit bekhendem přes připraveného Čiliaka.
  • Jonesova střela od modré byla ztečována mimo bránu.
  • Velký aplaus v DRFG Areně poté, co se Kometě poprvé v oslabení podařilo osvobodit. Povedlo se to obránci Němcovi.
  • Domácí se mohli dostat do zajímavého přečíslení. Malletův únik zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.
  • Znovu se povedlo domácím osvobodit.
  • Barinka skočil na led a Kometa první oslabení přečkala bez úhony.
  • Zaťovič nahodil puk ze středního pásma na Svobodu. Ten přerušil hru.
  • Od modré čáry pálil po vyhraném buly Gulaši, Svoboda byl připraven.
  • Následně pálil od modré čáry Erat, Svoboda na projektil brněnské superhvězdy viděl a zakročil lapačkou.
  • Mallet vnikl do útočného pásma a vyslal propagační střelu přes obránce, kterou Svoboda vytěsnil do rohu kluziště.
  • Kratěna nahrál pod sebe na pravý kruh Indrákovi, jehož pokus vychytal Čiliak.
  • Denis Kindl byl v útočném pásmu dřív než Kracík s kotoučem – ofsajd.
  • Začala se poslední minuta první třetiny.
  • Gól
    Kometa právě vstřelila branku!
    Erupce radosti v DRFG Areně! Talentovaný útočník Martin Nečas předvedl svůj dynamit v bruslích, přebruslil posledního bránícího hráče Plzně, vybruslil Svobodu a předložil puk před odkrytou svatyni HYNKU ZOHORNOVI, jenž měl velmi jednoduchou práci. Asistence: Martin Nečas.
  • První třetina skončila.
  • V úvodní třetině Plzeň jasně ukázala, že nic nevzdává a že chce s nepříznivým vývojem série něco udělat. Hosté měli v jistých pasážích více ze hry a vytvořili si několik vyložených příležitostí. Brněnský brankář Marek Čiliak ale neslevuje ze svého vysokého standardu v play off a držel své mužstvo. V poslední minutě první části opařil namotivované hosty Nečas, jenž předvedl své rychlostní schopnosti a vytvořil jednoduchou pozici k zakončení nejproduktivnějšímu hráči Komety v play off Hynku Zohornovi, jenž otevřel skóre. Jak tento gól do šatny ovlivní utkání, sledujte od zhruba 19:24, kdy startuje druhá část.
  • Střely na branku: 11 – 9.
  • Začala druhá třetina.
  • O první útok v prostřední části se postarala elitní formace Plzně. Jonesovu střelu od modré čáry vytěsnil na ochrannou síť Čiliak.
  • Další zákrok Čiliaka. Tentokrát schoval v lapačce puk po střele Vráblíka od modré čáry.
  • Nedorozumění v rozehrávce Komety – icing.
  • Ofsajd Plzně.
  • Hollweg nabil Jonesovi, jehož projektil Čiliak bez větších problémů eliminoval.
  • Trest
    Svou první přesilovku v zápase si zahrají domácí. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Kubalík.
  • Hosté vyhráli buly a ihned poslali puk přes všechny čáry.
  • Přesilovkovou kombinaci zakončoval z levého kruhu Nečas, Čerešňák jeho projektil zblokoval a puk se od slovenského obránce odrazil až do středního pásma.
  • Krejčíkovu střelu od modré zase zblokoval Mertl.
  • Tato přesilovka zatím domácím nevychází. Nemohou si vytvořit soustavnější tlak.
  • Na závěr početní převahy si domácí za potlesku tribun vytvořili tlak. Haščák zakončoval od mantinelu do horní části brány. Svoboda jeho projektil eliminoval.
  • Vondráčkovu střelu z levého kruhu Svoboda na dvakrát eliminoval a pokryl.
  • Mertl vyhrál rychlostní souboj s Gulašim a dostal se bekhendového zakončení, které Čiliak kontroloval.
  • Hynek Zohorna při rychlém proitútoku marně před bránou hledal Nečase.
  • Nečasovi nevyšla přihrávka dozadu, kterou zachytili jeden z hráčů Plzně. Jeho zakončení vzápětí srazil na ochrannou síť Bartejs.
  • Rychlé přečíslení tři na dva Kometě nevyšlo. Domácí se po Eratově nepřesné přihrávce ani nedostali k zakončení.
  • Schleissův výpad po levém křídle zastavil Bartejs.
  • V této chvíli se hraje ve vysokém tempu, akce střídá akci.
  • Vráblíkovu střelu od modré čáry zblokoval Štencel.
  • Trest
    Brněnský obránce Štencel si navíc vykoledoval faul, který se snažil reklamovat Gulaš. Miroslav Indrák dostal dvě minuty za sekání.
  • Eratovu střelu od pravého mantinelu zblokoval Moravčík a následně puk odpálil na protější stranu kluziště.
  • Hosté účinně brání i druhou přesilovku Komety. Znovu se jim povedlo poslat puk přes všechny čáry.
  • Indrák se vrátil na led a hosté hrají opět kompletní. Domácí si nevytvořili žádnou vážnější šanci.
  • Trest
    Početní převahu si pro změnu zahrají hosté. Dvě minuty za držení dostal Ondřej Němec.
  • Malec vyhodil na úvod oslabení puk přes všechny čáry a společně s ostatními bránícími hráči odjel střídat.
  • A znovu Západočeši poslali kotouč přes všechny čáry.
  • Domácí se dokonce dostali k ohrožení Svobody brány. Malec napřáhl na modré, jeho ránu vyrazil Svoboda nad břevno ramenem.
  • Hosté si během končící přesilovky nevytvořili jedinou šanci.
  • Kadlec vybojoval kotouč a následně vypálil z vrcholu pravého kruhu. Čiliak nikým tečovanou střelu pokryl.
  • Zaťovič se vydal na útočný výpad, který zakončil příliš vysokou střelou.
  • Zakázané uvolnění Komety. Buly před Čiliakem, který v této třetině moc práce neměl.
  • Gól
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Rozhodčí branku uznal, i když fanoušci v DRFG Areně reklamují faul jednoho z hráčů Plzně, který měl předcházet gólu. Ačkoliv hosté v prostřední části příliš brankáře Čiliaka neohrožovali, srovnávají. MICHAL MORAVČÍK překonal brněnského fantoma střelou od modré čáry mířenou pod víko.
  • Důležité
    Domácí si mohli ztracené vedení vzít zpět. Bartejsovu střelu zpoza pravého kruhu Svoboda vyrazil před sebe, dorážející Vondráček měl gól na hokejce, ovšem poslal puk těsně mimo bránu.
  • Indiáni si vytvořili tlak, který vyústil ve Schleissovu nepřesnou střelu.
  • Následně Číliaka prověřil Kubalík, který z pravého kruhu mířil puk do horní části brány. Brněnský gólman projektil vyrazil.
  • Domácí si vypracovali tlak, z něhož se indiání vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění.
  • Začala se poslední minuta prostřední části.
  • Trest
    Třetí přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Kubalík.
  • Hosté vyhráli buly a poslali puk do středního pásma.
  • Krejčíkovo zakončení od modré čáry Svoboda vyrazil do rohu.
  • I druhý střelecký projektil nejproduktivnějšího hráče Komety loňského play off Krejčíka dokázal Svoboda s problémy zkrotit.
  • Druhá třetina skončila.
  • V prostřední části domácí dlouho drželi svého soupeře zkrátka, ovšem ve 36. minutě se z nenápadné akce prosadil od modré čáry Moravčík a tento zápas začal psát úplně novou kapitolu. Kometě totiž nevrátil vedení zpět v obrovské šanci Vondráček, a oba týmy vstupují do třetí třetiny, která začne ve 20:19, ze stejné pozice.
  • Střely na branku: (ve 2. třetině): 7 – 9
    Střely na branku: (celkem): 18 – 18
  • Kometa dohrává na úvod třetí třetiny přes minutu početní převahu pět na čtyři.
  • Začala třetí třetina.
  • Hosté vyhráli buly a poslali puk za Čiliakovu bránu.
  • Nečas našel na pravém kruhu Erata, jehož projektil zblokoval Hollweg.
  • Domácí při kombinaci dlouho otáleli se zakončením, až se osmělil na modré čáře Krejčík. Jeho dělovku z první Svoboda eliminoval.
  • Po vyhraném buly pálil z levého kruhu Vincour, Svoboda puk lapil.
  • Plzeň hraje v plném počtu. Ani ve třetím oslabení neinkasovala.
  • Důležité
    Hruškova velká šance gólem nekončí. Brněnskému odchovanci první pokus nevyšel, ale dostal v mezikruží možnost na reparát. Jeho zakončení Svoboda pokryl a podržel své mužstvo.
  • Po vyhraném buly pálil od modré Gulaši. Svoboda vytasil lapačku a eliminoval puk.
  • Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
  • Trest
    Přesilovka pro Plzeň. Tomáš Malec totiž poslal puk z obranného pásma na ochrannou síť a dostal dvě minuty za zdržování hry.
  • Čerešňák zlomil na modré čáře hůl. Plzeň se ale udržela v útočném pásmu.
  • Gulašiho projektil z levého kruhu byl nepřesný a následně se k puku dostal Radim Zohorna, který kotouč vyhodil na protější stranu kluziště.
  • Hynek Zohorna vybojoval ve středním pásmu puk a řítil se s Malletem do protiútoku. Ten střelou neskončil.
  • Malec se vrátil na led, Kometa přečkala oslabení bez větších problémů.
  • Hosté zůstali v tlaku po přesilové hře, Čiliak ovšem všechny šance zneškodnil.
  • Důležité
    Dobrá příležitost Holíka, jenž potáhl puk z mezikruží na levý kruh a odtud vypálil, Svoboda vyrazil kotouč nad bránu.
  • Hosté operovali v útočném pásmu, jejich pobyt ale ukončil hvizd rozhodčího kvůli přihrávce rukou.
  • Moravčík při protiútoku zkusil štěstí bekhendem, jeho spíše propagační puk zneškodnil Čiliak bez problémů.
  • Gól
    Domácí se vrací do vedení! Mallet vyslal do brejku dalekonosným pasem TOMÁŠE VONDRÁČKA a brněnský forvard, jenž nemá v popisu práce střílení gólů, chladnokrevně svůj výpad zakončil střelou k zadní tyči, kterou překonal Svobodu. Asistence: Alexandre Mallet, Jan Štencel.
  • Gól
    Bleskurychlá reakce Plzně, která neskládá zbraně! Moravčíkovu střelu z levého kruhu vyrazil Čiliak před sebe a číhající MILAN GULAŠ dorazil puk za záda slovenského gólmana Komety. Asistence: Michal Moravčík, David Stach.
  • Diváci nadále vidí atraktivní hokej na obě strany. Oba týmy chtějí rozhodnout v normální hrací době.
  • Kometě nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
  • Zaťovič se prosmýkl před Svobodu a během své akce upadl a následně posunul branku. Domácí fanoušci si dožadovali vyloučení, popřípadě trestné střílení, jejich volání zůstalo nevyslyšeno.
  • Vincourova propagační bekhendová střela byla snadnou kořistí pro Svobodu.
  • Hra se přelévá ze strany na stranu v těchto chvílích bez střeleckých pokusů.
  • Ofsajd Komety.
  • Čermák zakončoval protiútok střelou z levého kruhu, Svoboda vyrazil puk jen před sebe, ale vzápětí jej dokázal uklidit do bezpečí.
  • Gulašovi nevyšlo nahození do útočného pásma, puk poslal na ochrannou síť.
  • Očekávaná zpráva. I potřetí při letošním play off v Brně je vyprodáno. V DRFG Areně je 7700 diváků.
  • Kadlecův projektil od modré čáry Čiliak vyrazil před sebe, dorážející Stach zakončoval nepřesně.
  • Skleničkův projektil od modré čáry jeden z hráčů Komety zvedl na ochrannou síť.
  • Hosté jsou v těchto chvílích aktivnější a svírají soupeře pod tlakem. Denis Kindl se obtočil kolem brány, ale zakončit nedokázal.
  • Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
  • Gól
    Klobouk dolů předtím, co teď předvedl MARTIN ERAT. V poslední minutě třetího semifinále se rozjel proti dvěma hráčům Plzně, prohodil puk mezi nimi, šikovně se přes ně vnější stranou protáhl a následně tváří v tvář bekhendem překonal Svobodu. Hosté jsou opařeni a budou to mít velmi těžké. Asistence: Tomáš Vincour, Ondřej Němec.
  • Důležité
    Plzeň to zkouší vabank a zkouší power play.
  • Důležité
    Plzeňská střídačka si vzala oddechový čas.
  • Kratěnův projektil od modré čáry zblokoval Malec.
  • Brněnskou radost ještě oddálil rozhodčí, který přerušil hru poté, co ztratil z dohledu puk při skrumáži u mantinelu.
  • Konec zápasu.
  • Nejlepším hráčem utkání Plzně v utkání vyhlášen Michal Moravčík (1+1). Nejlepším hráčem Komety logicky autor vítězné a opravdu málo vídané branky Martin Erat.
  • Střely na branku (celkem): 29 – 27
    Střely na branku (ve 3. třetině): 11 – 9.
  • Je za námi třetí semifinále, které skončilo pro Plzeň možná až krutým způsobem. Západočeši dnes v Brně nebyli horším týmem, jenomže jim chyběl X faktor, jaký předvedl Martin Erat. Zkušený brněnský forvard v poslední minutě rozhodl duel výstavní brankou. Kometa se v sérii ujímá vedení 3:0 na zápasy, vyhrává v play off potřinácté v řadě a již zítra může v nejrychlejším termínu postoupit do velkého finále.
  • Čtvrtý zápas série je na programu zítra v 17 hodin. Sledujte jej na onlajnech. Pro dnešek je to vše. Přeji příjemný zbytek večera.