Hokej - online přenos HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno, 22. dubna 2018 17:00, WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)

Oceláři Třinec

Kometa Brno

1 : 4

(0:3, 0:0, 1:1)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
  • Dobrý den z Třince! Finálová série mezi Oceláři Třinec a Kometou Brno pokračuje pátým duelem, klání uvidí třinecká WERK ARENA. Po předchozích čtyřech zápasech se do velmi dobré pozice dostal tým Libora Zábranského, který v DRFG aréně zvítězil v obou utkáních a zajistil si pohodlné vedení 3:1 na zápasy. Kometa tak již v neděli může slavit obhajobu mistrovského titulu, Oceláři ale svou kůži nedají lacino a budou chtít vrátit sérii do Brna. Duel startuje v 17 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
  • Dosavadní průběh finále

Do závěrečné série bojů o Masarykův pohár vstoupili lépe Oceláři, kteří v prvním domácím utkání Kometě nedali šanci a zvítězili jasně 5:1. Brňané se poté zvedli, v Třinci těsně zvítězili ve druhém klání a do domácích odvet si odvezli příznivý stav 1:1. V Brně se ve třetím zápase opakoval průběh druhého střetnutí, Kometa znovu vyhrála 3:2, tentokráte navzdory soupeřově střelecké a herní převaze. Čtvrté měření sil pak bylo jednoznačnou záležitostí pro Brno, Jihomoravané zvítězili 5:2 a již v dalším utkání mohou slavit mistrovský titul.

1. zápas: 14. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 2. Marcinko (Hrňa, Dravecký), 6. Krajíček (Polanský, Musil), 23. J. Petružálek (Hrňa, M. Doudera), 47. J. Petružálek (Rákos, Cienciala), 58. Chmielewski (Marcinko) – 10. Haščák (Zaťovič, P. Holík).

Branky a nahrávky: 36. Polanský (Krajíček, Svačina), 57. Polanský (Cienciala, Krajíček) – 7. J. Hruška (Krejčík, Gulaši), 24. J. Hruška (Krejčík, M. Erat), 41. Zaťovič (P. Holík).

3. zápas: 18. dubna 2018: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 6. Bartejs, 27. L. Horký (L. Čermák), 47. Vincour (L. Čermák, J. Krejčík) – 27. O. Kovařčík (Roth), 32. Cienciala (Svačina).

Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, L. Čermák) – 6. R. Vlach (Krajíček, Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil).
  • Ohlasy trenérů po čtvrtém utkání

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Odehráli jsme nejlepší utkání v sérii. Šli jsme brzo do vedení, a i když soupeř vyrovnal, nezlomilo nás to. Měli jsme oproti středě lepší pohyb, řekli si některé zásadní věci a kluci to do puntíku plnili. Bylo tam z naší strany enormní nasazení, velká bojovnost, výborný Čiliak a samozřejmě skvělí diváci, kteří vytvořili výbornou atmosféru.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Měli jsme dobrý start do zápasu, dobrý pohyb, ale srazila nás první branka, kdy jsme propadli v útočném pásmu. Druhá třetina byla z naší strany velmi dobrá, jenže domácím se podařilo dát pěknou branku v přesilovce, sehráli to parádně. Kluci zápas odmakali, ale když třikrát propadneme a navíc ve finále, Kometa toho umí využít. Třetí třetina byla moc těžká, Kometa dobře bránila. Jsem rád, že hráči nic nevypustili, budeme bojovat v dalším nedělním zápase. Chceme sérii vrátit do Brna.
  • Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák (C), Dočekal – Vondráček.

Rozhodčí: Pavel Hodek, Jan Hribik – Jiří Ondráček, Tomáš Pešek.
  • Hráči jsou na ledě, utkání začne za pár okamžiků. Slavnostní úvod ještě obstará česká státní hymna.
  • Utkání právě začalo.
  • Gól
    Kometa právě vstřelila branku!
    Pátý finálový duel začíná velice zhurta! Oceláři sice vyhráli úvodní buly, Vlachův útok se ale do útočné třetiny nedostal. Kometa poté od Ondřeje Němce rozehrála protiakci, Hrubec vyrazil střelu Jana Hrušky pouze do předbrankového prostoru. V něm se nejlépe orientoval RADIM ZOHORNA, který uklidil volný kotouč do třinecké branky! Asistence: Jan Hruška, Ondřej Němec.
  • Kometa pokračuje v aktivní hře. Haščák napadal třineckou rozehrávku v pásmu domácích, Roth se ale o kotouč obrat nenechal.
  • Malec nahodil kotouč za Hrubcovou branku, u puku pak nejrychleji byl Nečas. Ten si ale nevedl dobře v souboji s Adamským.
  • Michal Kovařčík získal kotouč za hostující brankou, po jeho přihrávce mohl od hrazení pálit Doudera. Třinecký obránce přestřelil, kotouč se následně odrazil do středního pásma.
  • Domácí se vrátili do útočné třetiny, Rákosova snaha ale skončila jen v Čiliakově lapačce.
  • Rudovský se u modré čáry neprosadil proti Malcovi, na druhé straně pak nepřesně pálil Haščák.
  • Doudera zvládl obtížnou situaci ve vlastním pásmu, kdy na něj dotírala dvojice protihráčů, třinecký bek následně zavezl kotouč do brněnské třetiny, jeho pokus ale byl přizvednut do ochranné sítě.
  • Trest
    Bratři Kovařčíkové byli aktivní v útočném pásmu, mladší Michal pak domácím vybojoval první početní výhodu. Kovařčíka u hrazení podrazil Leoš Čermák.
  • Cienciala dvakrát pálil od modré čáry, dvakrát ale trefil nejblíže stojícího protihráče. Kometa se osvobodila.
  • Důležité
    Oceláři mohli srovnat! David Cienciala od brankové čáry vykouzlil přihrávku do předbrankového prostoru, kam si sjížděl Vladimír Svačina! Ten ale před prázdnou brankou netrefil puk!
  • Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Marcinko ale před Čiliakem nedokázal tečovat Rothovo nahození. Hostující brankář má puk v lapačce.
  • Marcinko chtěl přiťuknout Vlachovi Rothovu přihrávku, kotouč ale svého adresáta nenašel. Čiliak při přesouvání vykopl branku, hra je přerušena.
  • Petružálek poslal Marcinkovi vysoký pas, slovenskému útočníkovi se sice povedlo kotouč zpracovat, udělal to ale vysokou holí. Buly ve středním pásmu.
  • V závěru přesilovky se ještě ke střele dostal Jank, ten ale neobstřelil bránícího hráče. Kometa je kompletní.
  • Nečas s Malletem za třineckou brankou vybojovali kotouč pro Gulašiho, ten ale Hrubce nijak nevystrašil. Třinecký brankář má puk v lapačce. Komerční přestávka.
  • Hruška vyhrál buly na Malce, ten ale trefil jen připraveného Hrubce.
  • Trest
    Jiří Polanský v souboji u modré čáry podrazil Erata, Kometa má k dispozici přesilovou hru.
  • Oceláři se po vyhraném vhazování osvobodili, Kometě návrat do útočné třetiny trval docela dlouho. Hosté ale již jsou rozestavení po třineckém pásmu.
  • Gól
    Brňané využívají početní výhodu a navyšují své vedení! Kometa sehrála přesilovkovou kombinaci velmi dobře, kotouč se od Martina Erata z rohu třineckého pásma dostal před Jakuba Krejčíka na modrou čáru, odkud tvrdě vystřelil MARTIN NEČAS! Hostující útočník trefil místečko nad Hrubcovým betonem! Asistence: Jakub Krejčík, Martin Erat.
  • Oceláři chtěli velmi rychle odpovědět, pokus Musila ale byl sražen do rohu kluziště, o chvíli později pak nepřesně pálil také Rákos.
  • Musil posílal průnikovou přihrávku na rozjetého Adamského, toho ale rozhodčí zastavili pro ofsajd.
  • Polanský se snažil prosadit proti bránícímu Malcovi, obránce Komety ale třineckého útočníka do šance nepustil. Na druhé straně pak Hrubec vyrazil střelu Haščáka.
  • Nečas se vydal za odraženým kotoučem, v souboji s Douderou se ale hostujícímu útočníkovi nevedlo.
  • Vlach zachytil hostující rozehrávku, jeho centr do předbrankového prostoru pak tečoval Petružálek. Čiliak si věděl rady.
  • Trest
    Michal Barinka po odpískání k ledu poslal před brankovištěm stojícího Petružálka, Oceláři budou po komerční přestávce hrát svou druhou přesilovku.
  • Svačina zpoza hostující branky adresoval přihrávku Adamskému, ten ale z bezprostřední blízkosti trefil jen bránícího Malce. Hosté se osvobodili.
  • Ocelářům se nedaří přechod do útočné třetiny, hosté opět odpálili kotouč za Hrubcovu branku.
  • V rohu hostujícího pásma zůstal ležet Tomáš Marcinko, rozhodčí raději přerušili hru. K třineckému útočníkovi již přispěchal klubový lékař.
  • Marcinko s bolestivou grimasou odjel na střídačku, hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
  • Barinka je na ledě, Kometa hraje v plném počtu. Ocelářům se druhá přesilovka příliš nepovedla.
  • Erat protečoval kotouč do útočné třetiny, hostům se pak z rohu kluziště povedlo dostat puk k modré čáře, odkud střílel Gulaši. Hrubec má puk v lapačce.
  • Nečas se neúspěšně pokusil o přechod do útočné třetiny, o chvíli později se na druhé straně nevedlo Rákosovi.
  • Hostující kapitán Leoš Čermák dostal kotouč ve středním pásmu, po projetí modré čáry pak Čermák nahodil puk na Hrubce. Třinecký brankář jej pro jistotu podržel v lapačce.
  • Trest
    Bohumil Jank se ve středním pásmu dostal ke kotouči, v postupu do útočného pásma mu ale zabránil Leoš Čermák, když Jankovi vysekl hůl z rukou. Přesilovka pro Třinec.
  • Krajíček pálil od modré, svou střelu ale poslal jen do bránícího Němce. Hosté se osvobodili.
  • Gól
    Brňané se prosazují při vlastním oslabení a s Oceláři to nevypadá vůbec dobře! Hynek Zohorna s ALEXANDREM MALLETEM dostali třineckou obrannou dvojici pod velký tlak, druhý jmenovaný nakonec se štěstím propasíroval puk za Hrubcova záda! Bez asistence.
  • Brňané mohou dnes slavit obhajobu titulu.

• Oceláři jsou hodně opaření, domácí se vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Kometa naopak hraje v naprosté pohodě.
  • Čermák je na ledě, Kometa své oslabení ustála a navíc dokázala udeřit. V závěru přesilovky ještě Čiliaka ohrožoval Jank, ten ale netrefil branku.
  • Oceláři drží kotouč ve vlastním pásmu, Slezanům se vůbec nedaří rozehrávka na rozjeté útočníky.
  • Douderova střela od modré se před Čiliakem odrazila od clonícího Michala Kovařčíka, třinečtí útočníci ale volný puk směrem na branku nedoklepli.
  • Poslední minuta první třetiny. Kometa si hlídá sovu modrou čáru, Oceláři nemohou najít cestu do útočné třetiny.
  • V samotném závěru třetiny ještě od modré pálil Roth, Čiliak vyrazil puk za svou branku.
  • První třetina skončila.
  • Skončila úvodní třetina pátého finálového zápasu, Kometa v první dvacetiminutovce důrazně vykročila za obhajobou titulu! Jihomoravané otevřeli skóre již v první minutě, kdy Hruškovu akci do sítě doklepl Radim Zohorna. Oceláři poté nevyužili početní výhodu, Kometa naopak svou první přesilovku přetavila v druhou branku, když Martin Nečas od modré vyslal nechytatelnou bombu. V závěru třetiny pak Alexandr Mallet využil nedůrazného bránění domácích v jejich přesilovce a potřetí poslal puk za Hrubcova záda.

• Střídání
    Oceláři do druhé třetiny vstoupí s novým maskovaným mužem, třineckou branku bude po zbytek zápasu hájit Peter Hamerlík.
  • Oceláři se po úvodním buly dostali do útočné třetiny, Petružálkovu střelu ale do středního pásma odrazil Hruška.
  • Kometa se dostala do útočné třetiny. Hamerlíka nejprve nepřesně ohrožoval Haščák, střelu Zaťoviče pak lapil třinecký brankář.
  • Rudovský z rohu hostujícího pásma adresoval puk na modré stojícímu Jankovi, přihrávka ale nebyla přesná. Domácí musí začít z vlastní třetiny.
  • Oceláři jsou znovu před Čiliakem. Po Svačinově přiťuknutí mohl z bezprostřední blízkosti pálit Jank, ten ale netrefil branku.
  • O chvíli později se neujala ani Adamského střela, Kometa poté poslala kotouč do středního pásma.
  • Cienciala u vlastní modré čáry zachytil hostující rozehrávku, jeho následný pas na Michala Kovařčíka ale nebyl vůbec přesný. Icing domácích.
  • Roman Vlach se po pravé straně protáhl až před hostující brankou, svou dlouhou kličku ale nedokázal dostat za záda ležícího Čiliaka.
  • Rákosova rozehrávka ze středního pásma byla sražena mimo hrací plochu, vhazovat se bude v neutrální zóně.
  • Po souboji u Hamerlíka zůstala vychýlená třinecká branka, vhazování ve středním pásmu.
  • Radim Zohorna mohl využít Krajíčkova zaváhání v rozehrávce, hostující útočník ale z bezprostřední blízkosti nedostal puk za připraveného Hamerlíka.
  • Cienciala z vlastního pásma chtěl rozehrát puk na Polanského, tomu ale kotouč přeskočil čepel a odrazil se mezi diváky. Buly ve středním pásmu.
  • Krejčík zavezl puk za třineckou branku, zpětným pasem pak hledal před Hamerlíkem hlídkujícího Zaťoviče. Tomu ale v zakončení zabránil Doudera.
  • Hra pokračovala v třineckém pásmu, ze svého normálního postavení se ale opět vychýlila třinecká klec. Hra je znovu přerušená, vhazovat se bude poblíž Hamerlíka.
  • Petružálek se prohnal okolo bránícího Bartejse, svou následnou bekhendovou střelu ale poslal nad Čiliakovu branku.
  • Marcinko u modré čáry sklepával kotouč na Rudovského, projíždějící Cienciala si ale nepohlídal ofsajdové postavení. Hra bude pokračovat po komerční přestávce vhazováním v neutrální zóně.
  • Rudovský tak dlouho váhal s přechodem do útočného pásma, až se do brněnské třetiny rychleji dostal Dravecký a sudím nezbylo nic jiného, než odpískat ofsajd.
  • Bratři Kovařčíkové se vydali do akce dvou proti jednomu, mladší Michal ale nedosáhl na Ondřejovu přihrávku před Čiliakovou brankou.
  • Petružálek zavezl kotouč do útočné třetiny, jeho následná přihrávka ale svého adresáta nenašla. Kometa poslala puk do středního pásma.
  • V další třinecké akci Vlach udělal o jednu kličku více, než by bylo potřeba, a vystavil tak dva své spoluhráče do ofsajdu.
  • Kometa hraje v útočném pásmu, hosté mají signalizovanou výhodu a hrají v šesti.
  • Trest
    Gulaši svou tvrdou střelu poslal vedle Hamerlíkovy branky, po doteku Marcinka pak hlavní sudí přerušil hru. Na trestnou lavici usedá právě Tomáš Marcinko, který si v jednou souboji pomohl krosčekem.
  • Kometa drží kotouč v útočném pásmu, hosté se ale zatím ke střele neodhodlali.
  • Pas Hynka Zohorny na Erata byl domácími sražen, Kometa ale i nadále zůstává u kotouče. Hamerlík zatím nemusel zasahovat.
  • Od modré tvrdě pálil Nečas, Hamerlík byl připraven. O chvíli později pak stejný hráč přestřelil a kotouč se odrazil do středního pásma.
  • Oceláři jsou kompletní. Marcinko se ihned zapojil do útočné akce domácích, jeho střela ale Čiliaka nepřekvapila.
  • Puk se ze středního pásma dostal mezi diváky, hra bude pokračovat po komerční přestávce vhazováním v neutrální zóně.
  • Roth napálil puk na Čiliaka, ten vyrazil kotouč do rohu kluziště. Tam v souboji se třemi protihráči neuspěl Cienciala.
  • Kometa dostala hru do třinecké třetiny, Zaťovič ale Hamerlíka nepřekonal.
  • Ocelářům se nepovedla kombinace u útočné modré čáry, domácí drží puk ve vlastní třetině.
  • Daniel Rákos se proháčkoval až před hostující branku, svou následnou střelu ale poslal jen do připraveného Čiliaka. Tomu však kotouč vypadl, Krajíček ale nedokázal dorazit poskakující puk.
  • Oceláři sehráli další kombinaci, při které Jank u modré sice zlomil hůl, kotouč se ale dostal ke Svačinovi, který však z blízka trefil jen Čiliakovu lapačku.
  • Cienciala si najel do útočné třetiny, zpoza hostující branky pak hledal Ondřeje Kovařčíka. Ten ale nedokázal před Čiliakem trefit prudký pas, neujala se ale následná Krajíčkova střela od modré.
  • Kometa začala aktivněji napadat třineckou rozehrávku, domácí se nemohou dostat z vlastního pásma.
  • Trest
    Leoš Čermák ve středním pásmu zachytil nepřesnou třineckou rozehrávku a řítil se na Hamerlíka. Hostujícího kapitána z boku stíhal Bohumil Jank, který nakonec Čermáka podrazil. Přesilovka pro Kometu.
  • Oceláři se v oslabení zatím brání velmi dobře, Kometa se nemůže dostat do útočného pásma.
  • Hynek Zohorna si nahodil puk na zadní mantinel, odkud pak rozehrál kotouč na Nečase. Kometa kombinuje v útočném pásmu.
  • Holíkova střela z pravé strany byla sražena nad třineckou branku, hosté pokračují s kotoučem na holi.
  • Od modré pálil Gulaši, trefil ale pouze připraveného Hamerlíka. O chvíli později se svým pokusem neuspěl ani Vincour. Oceláři jsou kompletní.
  • Po Douderově akci mohl od modré čáry pálit Polanský, svou střelu ale poslal jen do Čiliakovy lapačky.
  • Druhá třetina skončila.
  • Druhá třetina je u konce, skóre se v ní neměnilo. Kometu tak dělí jediná dvacetiminutovka od obhajoby mistrovského titulu.

V prostřední části pátého finálového duelu trochu opadlo tempo hry. Brňané se soustředili na bránění svého vlastního území, Oceláři se nedokázali na delší dobu dostat do blízkosti Čiliakovy branky. Ojedinělé třinecké výpady pak na úspěch neměly šanci. Kometa hrála dvě početní výhody, ani jednu ale nevyužila. Svěřence trenéra Libora Zábranského to ale zcela jistě vůbec nemrzí.

• Začala třetí třetina.
  • Závěrečnou dvacetiminutovku začali lépe hosté, Barinkova střela od modré ale Hamerlíka nijak nepřekvapila.
  • Oceláři se dostali do útočné třetiny, po Marcinkově křížné přihrávce z levé strany pásma pálil Musil. Čiliak udržel puk ve své výstroji.
  • Trest
    Oceláři špatně střídali a nabízejí tak Kometě další početní výhodu. Trest pro hráčskou lavici odpyká Vladimír Svačina.
  • Rákos vytlačil Krejčíka do středního pásma, Kometa musí začít od vlastní branky.
  • Tvrdá Němcova střela se odrazila od Hamerlíkovy lapačky, hostující obránce poté nedokázal zastavit puk před modrou čárou.
  • Rychlou akci Komety zakončoval Haščák, ten si ale vylámal zuby na Hamerlíkovi. Třinecký brankář při zákroku vykopl branku, vhazovat se bude po Hamerlíkově levé ruce.
  • Oceláři jsou kompletní, Kometa se v závěru přesilovky vůbec nedostala do útočné třetiny.
  • Brňané po konci své početní výhody zatlačili Oceláře do defenzívy, ze snažení Komety ale vyplynula jen Bartejsova střela do Hamerlíkovy lapačky.
  • Důležité
    Jank zavezl kotouč do útočné třetiny, po Rákosově pasu pak od modré pálil Linhart. Kotouč se od prvního bránícího hráče odrazil do vzduchu, pak ale spadl jen na horní část Čiliakovy branky!
  • Krajíček nepřesně rozehrál na Michala Kovařčíka, Oceláři se tak musejí vrátit do vlastního pásma.
  • Nečasova formace držela kotouč v blízkosti třinecké branky, útočné snažení Komety nakonec ukončila Bartejsova střela od modré, kterou do své lapačky zachytil Hamerlík.
  • Rudovský jako první přijel k napálenému kotouči do hostující třetiny, po Draveckého akci pak od modré pálil Jank. Ten ale trefil jen bránícího Němce, o chvíli později pak Linhart z druhé strany přestřelil. Hosté se brání jen za cenu icingu.
  • Oceláři u modré čáry vybojovali kotouč, Čiliak si ale bez větších obtíží poradil s Rákosovou střelou. Komerční přestávka.
  • Petružálek nejprve netrefil branku, o chvíli později pak sestřelil Radima Zohornu. Hosté poslali kotouč do středního pásma.
  • Oceláři se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, Kometa se ale při bránění nijak nerozpakovala a odpálila puk přes všechny čáry.
  • Polanský vyhrál buly na Linharta, ten ale svou střelu od modré poslal jen do Čiliakovy lapačky.
  • Oceláři se ještě snaží o dramatizaci výsledku, domácí jsou na ledě aktivnějším týmem. Kometa ale hraje velice jednoduše a dobře brání své území.
  • Dravecký nejprve s Polanským neuspěl v předbrankovém prostoru, o chvíli později pak slovenský forvard namazal na modré stojícímu Musilovi, který ale trefil jen připraveného Čiliaka.
  • Důležité
    Peter Hamerlík je na střídačce, Václav Varaďa zkouší jedenáct minut před koncem hru se šesti muži v poli!
  • Icing Komety, Hamerlík se vrací do branky.
  • Od modré dvakrát pálil Linhart, střela domácího obránce ale v obou případech svůj cíl minula.
  • Gól
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se dočkali a jejich naděje stále žije! V další akci se kotouč od Jiřího Polanského dostal k BOHUMILU JANKOVI, třinecký obránce se nijak nerozpakoval a na Čiliaka poslal tvrdou bombu! Kotouč proletěl mezi Čiliakovými betony až do sítě! Asistence: Jiří Polanský, Tomáš Linhart.
  • Trest
    Oceláři pokračují v aktivní hře, Jiří Polanský svým pohybem k faulu donutil Jakuba Krejčíka, Slezané budou hrát v početní výhodě.
  • Vlach si u modré čáry neporadil se Zaťovičem, Kometa dostala kotouč do třineckého pásma.
  • Důležité
    Oceláři jsou nastěhováni v útočném pásmu a Peter Hamerlík odjel na střídačku! Domácí hrají se šesti muži v poli!
  • Marcinko s Ciencialou připravili střeleckou pozici pro Rotha, ten ale z mezikruží netrefil branku.
  • Čermák vystihl Ciencialův pas na střed kluziště, Kometa se osvobodila.
  • Oceláři se vrátili do útočné třetiny, Michal Kovařčík dostal kotouč do předbrankového prostoru, svou rychlou střelu ale poslal jen do Čiliaka.
  • Kometa je kompletní. Ondřej Němec v tísni ze svého pásma odehrál kotouč mezi diváky, rozhodčí se radí o dalším postupu. Komerční přestávka.
  • Kotouč nakonec byl tečován, vylučovat se tak nebude. Hra bude pokračovat vhazováním v blízkosti Čiliakovy branky.
  • Jankovu prudkou střelu od modré před Čiliakem tečoval Rákos, kotouč ale minul hostující branku.
  • Kometa dostala kotouč do pásma Třince, Oceláři musí začít od vlastní branky.
  • Důležité
    Alexandre Mallet zachytil třineckou rozehrávku a sám se řítil na Hamerlíka! Mallet chtěl třineckého brankáře rozpohybovat, při kličkování ale nechal kotouč za svými zády!
  • Oceláři se snaží dostat do útočné třetiny, Kometa ale zatím drží svou modrou čáru.
  • Polanský napálil kotouč na Čiliaka, ten jej musel podržet před dotírajícím Adamským. Buly v pásmu Komety.
  • Důležité
    Jank svou střelu od modré napálil jen do Martina Zaťoviče, který se následně vydal do protiútoku! Zaťovič se dostal až před Hamerlíka, svou kličku ale poslal jen do betonu třineckého brankáře!
  • Důležité
    Oceláři jsou zpět v útočném pásmu, Hamerlík je znovu na střídačce!
  • Gól
    Hráči s drakem na hrudi nedokázali vybojovat kotouč v rohu hostujícího pásma, Krajíček poté zaváhal u vlastní branky a HYNEK ZOHORNA po Nečasově přiťuknutí poslal kotouč do prázdné třinecké branky! Asistence: Martin Nečas.
  • Kotel brněnských příznivců pomalu začíná slavit. Do konce utkání zbývají čtyři minuty a Kometa vede o tři branky. Oceláři ale ještě nic nevzdávají a zkoušejí něco se stavem udělat. Linhartův pokus ale byl sražen do ochranné sítě.
  • Dnešní utkání sleduje 5 200 diváků. WERK ARENA je vyprodaná!
  • Důležité
    Po icingu Komety se bude vhazovat před Čiliakem, Oceláři to ještě jednou zkusí se šesti bruslaři v poli!
  • Petružálkova bomba od modré skončila na Čiliakově vyrážečce, hosté poté poslali kotouč do středního pásma.
  • Oceláři se dostali do útočné třetiny, Marcinkův tečovaný pokus od modré ale Čiliaka nepřekvapil.
  • Třinecká rozehrávky byla sražena do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Dvě minuty do konce pátého finále a celé letošní sezóny. Oceláři dostali hru do útočného pásma, domácí se ale zatím nemohou dostat k žádné kombinaci.
  • Ondřej Kovařčík ze mezikruží trefil jen bránícího hráče, Kometa poslala kotouč do neutrální zóny.
  • WERK ARENA sleduje poslední minuty utkání na nohou, fanoušci domácích děkují hráčům za letošní sezónu. Kometa začíná slavit mistrovský titul!
  • Za Čiliakovou brankou končí letošní sezóna, Kometa se raduje!
  • Konec zápasu.
  • Důležité
    Je dobojováno! Pátý finálový duel na svou stranu získala Kometa Brno, tým z jihu Moravy zapsal čtvrtý finálový bod a stal se mistrem České republiky v ledním hokeji pro rok 2018! Druhou místo berou Oceláři Třinec.
  • Kometa dokázala obhájit svůj loňský úspěch a ziskem třináctého titulu se odpoutala od Jihlavy a dostala se do čela žebříčku získaných titulů.
  • Kometa se stále raduje u své branky, Oceláři čekají u své modré čáry. Hráči se pomalu sjíždějí do středního pásma aby si podali ruce.
  • Hráči Třince i Brna děkují svým příznivcům, za malý okamžik započne slavnostní ceremoniál, při kterém Oceláři obdrží stříbrné medaile za druhé místo a Kometa podruhé za sebou převezme Masarykův pohár.
  • Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji vám za přízeň v letošní sezóně hokejové Tipsport extraligy a těším se znovu na začátku té následující. Mějte se hezky!