MS hokej 2018 - online přenos Švédsko - Švýcarsko, 20. května 2018 20:15, Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)

Švédsko

Švýcarsko

3 : 2

(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

 • Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.
 • Přeji krásný nedělní večer, vítejte u vyvrcholení světového šampionátu ledních hokejistů 2018 v Dánsku! Třetí týden uzavře finálový souboj, do kterého se probojovalo favorizované Švédsko, jež vyzve v repríze stockholmského finále z před pěti let překvapení ze Švýcarska. Utkáním vás přímo z kodaňské Royal Areny provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
 • Švédsko
  Tre kronor procházejí turnajem suverénně a dosud nezaváhali ani jednou. Mají na kontě devět vítězství a ztratili pouze bod ve skupině se Slováky. Švédy táhne skvělá první formace Rakell – Janamark – Zibanejad, ale prosadit se dokáží i jiní, například čerstvé posily s Nashvillu Arvidsson a Filip Forsberg. V obraně zase září převážně Adam Larsson a Oliver Ekman-Larsson, dva zkušení borci z NHL, kteří byli již včera vyhlášení společně s kapitánem Miakelem Backlundem nejlepšími hráči Švédska na turnaji. Když se však přece přes pozornou žlutou obranu něco dostane, je v brance připraven skvělý gólman Vancouveru Anders Nilsson, který včera naprosto deptal střelce USA. Zkrátka švédská mašina stále šlape bez jediné chybičky a je pouze poslední krok od obhajoby titulu.

  Počet bodů ve skupině: 20
  Celkové skóre: 40:11
  Nejproduktivnější hráči: Rickard Rakell (6+8), Mika Zibanejad (5+5), Mattias Janmark (4+6)
  Nejproduktivnější obránce: Oliver Ekman-Larsson (2+4)
  Nejlepší hráč v bodování +/-: Adam Larsson +13
  Nejhorší hráč v bodování +/-: nikdo není v záporných číslech
  Nejtrestanější hráč: Adam Larsson – 10 minut
  Brankáři:
  Anders Nilsson – 360 minut / pr. 1,00 | 95,92 %
  Magnus Hellberg – 185 minut / pr. 1,62 | 93,75 %

  Přesilovky: využito 39,29 %
  Oslabení: ubráněno 87,50 %
  Úspěšnost střelby: 13,65 %

  Zápasy ve skupině:
  Švédsko – Bělorusko 5:0
  Švédsko – Česko 3:2
  Švédsko – Francie 4:0
  Švédsko – Rakousko 7:0
  Slovensko – Švédsko 3:4p
  Švýcarsko – Švédsko 3:5
  Rusko – Švédsko 1:3
 • Švýcarsko
  Tomu, že tým ze země helvétského kříže může na mistrovství světa překvapit, nasvědčovala už základní skupina. V ní Švýcarsko bojovalo do poslední chvilky s Ruskem i Švédskem, vybojovalo bod s Čechy a jednoduše si poradilo se Slováky. Už tak silný tým táhnutý Ninem Niderreiterem z Minnesoty doplnili hvězdy z Nashvillu Kevin Fiala a Roman Josi. Švýcaři dokázali ve čtvrtfinále šokovat vítěze skupiny A Finsko, uhájili vedení 3:2 a ve stejném duchu se neslo i semifinále s Kanadou, ve kterém nakonec slavili vítězství ve stejném poměru. Švýcarská hra se zakládá na pevné defenzivě s kvalitním brankářem, obětavosti a bojovnosti, rychlém přechodu do útoku a přesných kombinacích nejen v přesilové hře.

  Počet bodů ve skupině: 12
  Celkové skóre: 31:23
  Nejproduktivnější hráči: Enzo Corvi (4+4), Nino Niederreiter (3+5), Sven Andrighetto (2+6)
  Nejproduktivnější obránce: Ramon Untersander (3+4)
  Nejlepší hráč v bodování +/-: Mirco Müller +10
  Nejhorší hráči v bodování +/-: Rod, Untersander -3
  Nejtrestanější hráč: Sven Andrighetto – 27 minut
  Brankáři:
  Leonardo Genoni – 367 minut / pr. 2,45 | 91,89 %
  Reto Berra – 178 minut / pr. 2,02 | 91,67 %

  Přesilovky: využito 31,25 %
  Oslabení: ubráněno 80,00 %
  Úspěšnost střelby: 11,52 %

  Zápasy ve skupině:
  Švýcarsko – Rakousko 3:2 po prodl.
  Slovensko – Švýcarsko 0:2
  Česko – Švýcarsko 5:4 s.n.
  Švýcarsko – Bělorusko 5:2
  Rusko – Švýcarsko 4:3
  Švýcarsko – Švédsko 3:5
  Švýcarsko – Francie 5:1
 • Pohled na semifinále:
  Švédsko – USA 6:0
  Tre kronor narazily v semifinále na přemožitele českého týmu, duel proti Američanům odstartovaly výborně. Ačkoliv nebyly střelecky aktivnější, po první třetině vedly, když z dorážky skóroval Arvidsson. Ten šel vzápětí do brejku, ale vychytal ho Kinkaid. Švédsko ve druhé části rozhodlo. Backlund se dostal do trháku, sice neuspěl, ale z dorážky už skóroval Pääjärvi. Vzápětí Kinaid lovil puk ze sítě dvakrát během jedenácti sekund – 4:0 pro Švédsko. Američanům do branky nepadla ani jedna ze 41 střel, naopak Švédi se prosadili z dvaceti pokusů nakonec celkem šestkrát, padlo jim tam opravdu vše a na druhé straně se zaskvěl fantastický Nilsson.
  Branky a nahrávky: 15. Arvidsson (J. de La Rose, F. Forsberg), 28. Pääjärvi (Backlund), 31. Hörnqvist (Backlund, J. Klingberg), 31. Janmark (Rakell), 52. Arvidsson (Zibanejad), 58. Kempe (Backlund)
  Střely na branku: 20 – 41
  Sestava Švédska: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg, H. Lindholm, Wikstrand, Ekholm (A) – Rakell, Zibanejad, Janmark (C) – Hörnqvist, Backlund, Nyquist – F. Forsberg, Kempe, Arvidsson – J. de La Rose, Jo. Larsson, Pääjärvi – L. Andersson, Everberg.

  Kanada – Švýcarsko 2:3
  Šance střídala šanci. Švýcaři měli v první části více šancí, dlouho nedokázal Kuempera překonat, ale nakonec se dočkal Scherwey parádní ranou. Ve druhé části se Kanaďané po zásluze srovnali, nejprve nevyužili několik šancí, ale poté se dokázal trefit obdobně jako Švýcaři po rychlé individuální akci z levého kruhu Horvat. Odpověď ale přišla bleskově, z přesilové hry skóroval Hofmann. V poslední periodě už Švýcaři prakticky nepřelezli polovinu, vyslali na branku jedinou střelu, ale právě ta byla gólová. Přesilovkový pokus Andrighetta tečoval do branky Haas. Kanada si vytvořila drtivý tlak, ale snížila až při hře bez brankáře dvě minuty před konce ránou Parayka, vyrovnat už nestihla, a tak se zrodilo veliké překvapení.
  Branky a nahrávky: 28. Horvat (Dubois, Pageau), 58. Parayko (McDavid, B. Schenn) – 19. Scherwey (Untersander, Kukan), 30. Hofmann (Fiala, Andrighetto), 45. Haas (Andrighetto, Diaz)
  Střely na branku: 45 – 17
  Sestava Švýcarska: Genoni (Berra) – Josi (A), Diaz (C), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Fiala, Corvi, Niederreiter (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, S. Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Baltisberger.
 • Pět let zpátky...
  Na šampionátu ve Švédsku a Finsku se Švýcaři postarali o obrovské překvapení. Tehdy poprvé ukázali, že už patří mezi užší světovou špičku a přes Česko a USA dokráčeli až do finále, kde podlehli právě domácím Tre kronor 1:5. Pro Švýcarsko to bylo druhé stříbro v historii, na zlato stále čeká, další šance může přijít dnes.
  Finále MS Stockholm – 19.5. 2013
  Švýcarsko – Švédsko 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
  Branky a nahrávky: 6. Josi (Walker) – 10. Gustafsson (Pettersson, Lundqvist), 12. H. Sedin, 48. Hjalmarsson (Landeskog), 56. Erkinsson (H. Sedin), 57. H. Sedin
  Střely na branku: 27 – 27
  Vyloučení: 4 – 3
  Využití: 0 – 1
  V oslabení: 0 – 1
 • Vzájemný zápas na MS:
  Švýcarsko – Švédsko 3:5
  Tyto dva celky se střetly v rámci skupiny A přesně před týdnem. Úspěšnější bylo Švédsko, které k vítězství nakročilo už v první třetině, kdy využilo dvě početní výhody. Na začátku druhé části navíc skóroval Backlund a zdálo se, že je rozhodnuto, ale houževnatí Švýcaři se nevzdali. Trefili se obránci Untersander a Diaz a rázem bylo na světě drama. Tre kronor však nakonec bodovou ztrátu nepřipustily, dělovkou se prosadil Larsson a následně se do prázdné branky trefil Pääjärvi. V závěru už pak jen snižoval Kukan.
  Branky a nahrávky: 39. Untersander (Corvi), 45. Diaz (Fiala, Andrighetto), 60. Kukan (Untersander) – 6. J. Klingberg (Zibanejad, Ekman-Larsson), 10. Hörnqvist (Janmark, Backlund), 22. Backlund (H. Lindholm), 53. A. Larsson (Backlund), 57. Pääjärvi (Backlund)
  Střely na branku: 23 – 41
  Vyloučení: 3 – 4
  Využití: 1 – 2
  Diváci: 12 225
 • Ve finále před pěti lety mělo Švédsko výhodu domácího prostředí a dokázalo ji proměnit ve vítězství. Nyní se historie může zopakovat, Royal Arenu v Kodani totiž čeká žluté peklo, fanoušci Tre kronor zatím vyprodali téměř každé utkání Švédů. Švýcaři už ale dokázali zaskočit ve čtvrtfinále Finy a v semifinále Kanadu. Povede se to rozjetému Švýcarsku i proti třetímu favoritovi a vybojuje historicky první zlato, nebo Švédsko potvrdí neporazitelnost na turnaji a obhájí mistrovský titul z Kolína nad Rýnem? To se dozvíme už kolem půl jedenácté večer, buďte u toho s námi.
 • Úvodní sestavy:

  Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg (A), H. Lindholm, Wikstrand, Ekholm – Rakell, Zibanejad, Janmark – Hörnqvist, Backlund (C), Nyquist – F. Forsberg, Kempe, Arvidsson – J. de La Rose, Jo. Larsson, Pääjärvi – Everberg, L. Andersson.

  Švýcarsko: Genoni (Berra) – Josi (A), Diaz (C), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Fiala, Corvi, Niederreiter (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, S. Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Baltisberger.

  Rozhodčí: Gofman (RUS), Gouin (CAN)– Lazarev (RUS), Vanoosten (CAN).
 • Sestavy obou celků jsou známy a můžeme konstatovat, že jsou naprosto identické se včerejšími semifinálovými duely. Ve švédské brance opět Anders Nilsson, který proti USA pochytal všech 41 střel, v té švýcarské zase Leonardo Genoni, ten zase trápil kanadské hvězdy.
 • Hráči obou celků jsou již nastoupeni na ledové ploše! Hlediště se také zaplňuje do posledního místa, převahu mají švédské dresy.
 • Utkání právě začalo.
 • Wikstrand hned v úvodu obdržel tvrdý hit, ale Švýcaři se s kotoučem nedostali daleko.
 • Důležité
  Krásná kombinace Švýcarů na jeden dotyk a mohli jsme tu mít úvodní branku duelu, Corvi našel před brankou Niederreitera, ale ten si puk musel zpracovat bruslí a potom už ho přes ležícího Nilssona nedostal, kotouč skončil těsně mimo!
 • Důležité
  Na druhé straně také tutovka, díky krásnému obloučku za obranu se dostal Viktor Arvidsson, zakončoval blafákem pod beton Genoniho, ale kotouč v brance neskončil, projel těsně vedle pravé tyče!
 • Hofmannova přihrávka na modrou nenašla nikoho v červeném, Švýcaři začínají od Genoniho.
 • Haas vypálil od pravého mantinelu, Nilsson chytá a hra se přerušuje. Od první minuty vidíme opravdu výborný a rychlý hokej.
 • Po švédské střele si připisuje Genoni jednoduchý zákrok, vhazuje se po jeho pravici.
 • Schäppi se zbavil napadajícího Forsberga a vysunul dopředu Roda, který se proháčkoval až do útočného pásma, z otočky hledal Scherweyho, ale ten na puk těsně nedosáhl.
 • Niederreiter našel na levé straně Fialu, ten z úhlu Nilssona nepřekvapil. Vzápětí ostře pálil Diaz, ale clonící Fiala, který se snažil o teč, puk zastavil.
 • Hörnqvist chtěl vypálit přes obránce, ale nepovedlo se mu to, pokus byl sražen a dopředu míří Švýcaři.
 • Akce Švýcarska střelou na branku neskončila, nyní to zkusí Švédi s Forsbergem a Arvidssonem.
 • Pas na Arvidssona byl o malinko nepřesný, švýcarská protiakce, kterou vedl Hofmann, skončila rovněž špatným pasem.
 • Po neúspěšné kličkované Arvidssona dopředu vyrazil Scherwey, z úhlu nahazoval kotouč na Nilssona, ale ten zasahovat nemusel. Kotouč byl totiž sražen do ochranné sítě.
 • Střely na branku – 1:3.
 • Bekhendové vyhození Lindholma z obranného pásma skončilo o mantinel v ochranné síti. Na led naskakují druhé útočné formace obou celků a vhazuje se po pravici Nilssona.
 • Do Andrighettiho přihrávky vložil hůl Pääjärvi a srazil puk znovu do ochranné sítě.
 • Backlund se prokličkoval do útočného pásma, kde potom Tre kronor kombinovaly, nakonec od modré pálil Wikstrand, Genoni dobře viděl a ukryl kotouč ve výstroji.
 • Fora chyboval v rozehrávce a Arvidsson s Forsbergem vyzkoušeli z úhlu Genoniho pozornost, švýcarský gólman bez problémů chytá.
 • Forsbergovy dva střelecké pokusy byly sražené, ale Švédsko pokračuje na kotouči a zakládá další útočnou akci.
 • Klinberg se i díky podklouznutí Corviho dostal až do útočného pásma, ale tam proti přesile o puk přišel.
 • Pěkná akce Švýcarů, Corvi našel Fialu, ale ten z pravé strany Nilssona nepropálil.
 • Důležité
  Oliver Ekman-Larsson se dostal ke kotouči mezi kruhy a rázem byl v dobré střelecké pozici, ovšem Genoni ho vychytal betonem!
 • Johan Larsson dokázal udržet útočné pásmo a díky tomu mohl od modré tvrdě pálil Hampus Lindholm, Pääjärvi ještě jeho pokus tečoval, ale kotouč nasměroval jen doprostřed branky, kde stáhl připravený Leonardo Genoni. Švédsko nyní diktuje tempo hry a je aktivnější.
 • Střely na branku – 4:4.
 • Haas ukázal i jiné schopnosti než hokejové, když si puk přiťukl do jízdy helmou, ale nakonec mu to moc nepomohlo, o kotouč vzápětí přišel.
 • Po sražené střele Ekholma se ke kotouči dostal Hörnqvist, z úhlu přízemním pokusem málem překonal Genoniho, ale ten nakonec sklapl betony včas.
 • Důležité
  Hned po buly se na pravé straně uvolnil Klingberg, střílenou přihrávkou hledal Arvidssona, který nedokázal zakončit, ale byl faulován a Švédsko si tak zahraje početní výhodu.
 • Trest
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Nino Niederreiter – 2 min., vysoká hůl).
 • Backlund se dostal do úzkých a byl nucen přihrávat bez dívání, zadovka nenašla na modré nikoho ve žlutém.
 • Forsbergův pokus skončil těsně mimo a Švýcaři vyhazují.
 • Filip Forsberg dokázal přejít přes Foru a natlačil se až před Genoniho, chtěl ho překonat ranou mezi betony, ale švýcarský gólman zatím drží čisté konto.
 • Zibanejadovo nahození od modré vyráží Genoni, pokračuje švédský tlak.
 • Důležité
  Znovu Zibanejad, nahazoval na teč Nyquistovi, který puk nasměroval na branku, Genoni ale stihl zareagovat a zlikvidoval velikou šanci!
 • Švýcaři vyhráli buly a Scherwey vyhazuje přes všechny čáry.
 • Důležité
  Klingberg se zjevil ve veliké šanci, když z pravého kruhu pálil osamocený, Genoni se výtečně přesunul a vyrazil puk zpět ke Klingbergovi, který tentokrát hledal volného Arvidssona, jenž před prázdnou brankou promáchl! Dopředu vyrazili Švýcaři, sražený pokus Fialy se snažil dorážet Niederreiter, na puk těsně nedosáhl.
 • Švédsko je pevně usazeno v útočném pásmu a kombinuje.
 • Tečovaná střela Zibanejada skončila těsně mimo, tlak Tre kronor však pokračuje.
 • Švýcarsko dostalo puk do středního pásma a rozehrávka Lindholma nebyla přesná, po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Nilssona.
 • Pokus Hofmanna hned po buly nebyl přesný, Švýcaři poté udrželi útočné pásmo jen chviličku.
 • Klingberg si stáhl puk okolo Müllera a nebezpečně vypálil, Genoni dokázal zasáhnout betonem. Švýcarský gólman má nyní mnohem více práce než jeho kolega.
 • Činit se musel i Nilsson, z pravé strany se na něj přiřítil rychlík Tristan Scherwey, ale neměl kudy zasunout puk do sítě. Vší silou se ho snažil natlačit, až posunul branku.
 • Gól
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  A pozor, Švýcaři se dostávají do překvapivého vedení! Roman Josi se šikovně prokličkoval přes obránce až před Nilssona, ale Adam Larsson mu puk vypíchl, ovšem k odraženému kotouči se dostal NINO NIEDERREITER s z první ho šťastně poslal mezi Nilssonovy betony! Asistence: Roman Josi, Kevin Fiala.
 • Meierův slabý pokus Nilsson vyráží a nyní dopředu míří Švédsko, které se rychle snaží o vyrovnání.
 • Gól
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A také se jim to povedlo! Ekholmův pokus si holí při pokusu tečovat stáhl pro sebe GUSTAV NYQUIST stojící mezi, neváhal a přesnou ranou do pravého horního rohu srovnal! Genoni toho moc neviděl, jelikož před brankou šikovně clonil Patric Hörnqvist. Asistence: Mattias Ekholm.
 • Švédsko pokračuje v aktivitě a hned se dostalo do dalších zajímavých akcí, Genoni však odolává.
 • První švýcarská lajna dlouho v útoku nezůstala a musela se rychle vracet, do brejku se totiž mohl dostat Arvidsson, ale pas na něj byl o kousek nepřesný.
 • První třetina skončila.
 • Ze strany na stranu se odehrával úvod utkání. Už ve druhé minutě jsme viděli šance na obou stranách. Niederreiter nejprve zblízka nepropašoval puk do branky, Genoniho poté nedokázal z úniku překonat Arvidsson, puk poslal těsně mimo. Aktivnější byly Tre kronor, nebezpečně pálil Oliver Ekman-Larsson i Klinberg, rovněž Nyqvuist měl velikou šanci, ale Genoni odolával, a tak přišel trest za neproměňování šancí. Z nenápadné akce skórovali Švýcaři, Josi se prokličkoval do útoku, odraženého kotouče se zmocnil Nino Niederreiter a propálil Nilssona mezi betony. Netrvalo to však ani dvě minuty a Švédové po zásluze srovnali, když přesně pálil Gustav Nyquist. První perioda opravdu herně nezklamala. Je vidět, že favorit ze Švédska o něco lépe bruslí a je lehce kvalitnější po technické stránce. Švýcarsko ale skvěle bojuje a příliš nezaostává. Hlavní je však skóre, to je po dvaceti minutách 1:1.

  Střely na branku v první třetině:
  Švédsko – 13
  Švýcarsko – 7

  Prostřední část začne přibližně ve 21:03.
 • Začala druhá třetina.
 • Švýcaři vyhráli vhazování a dopředu hned zamířil Scherwey, vypálil tvrdě z levého kruhu, tečovaný pokus však skončil v ochranné síti.
 • Rakell nepropálil bránícího Diaze, ale Švédsko prostřídalo a další útok založil Backlund.
 • Fiala se srazil s Covim a díky tomu mohl střílet z pravé strany Klingverg, ani nyní kotouč neprošel na Genoniho.
 • Trest
  Vyloučení v týmu Švédsko (Gustav Nyquist – 2 min., vysoká hůl). Střelec vyrovnávací branky Nyquist si v útočném pásmu nepohlídal hokejku a zasáhl Untersandera do obličeje.
 • Hned po buly Švédsko vyhazuje kotouč až k Genonimu.
 • Švýcaři zakládali útok dlouho a nakonec neúspěšně, skončil ofsajdem.
 • Meier přišel o kotouč a Backlund vyrazil dopředu, dokonce vypálil, Genoni vyráží.
 • Gól
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Švýcaři nehráli početní výhodu vůbec dobře, ale nakonec se dočkali deset sekund před konce přesilovky gólu! Švédsko při protiakci přišlo o kotouč a špatně střídalo, využil toho TIMO MEIER, který se po pravé straně dostal do útočného pásma a z pravého kruhu vypálil nad beton Nilssona ke vzdálenější tyči! Bez asistence.
 • Švédové se snažili odpovědět, ale Linholmův pokus byl sražen, Švýcaři se dostali alespoň do středního pásma.
 • Larssonova pobídla na teč opět byla sražena, ale Švýcaři se znovu nedostali daleko.
 • Oliver Ekman-Larsson se prokličoval do útočného pásma a byl na hraně faulu zastaven, ke kotouči se však znovu dostal a přes Kukana málem našel spoluhráče před brankou, švýcarský bek však výborně zasáhl.
 • Josi našel přihrávkou přes pásmo Fialu, ale ten nedokázal zkrotit kotouč dostatečně rychle a stáhl se k němu obránce, který střelu srazil.
 • Nepříjemný závar před Nilssonem, odražený kotouč se snažil dorážet Vermin i další, ale švédský brankář kotouč udržel. Za následnou strkanici budou vyloučeni hráči na obou stranách.
 • Trest
  Vyloučení v týmu Švédsko (Mattias Ekholm – 2 min., krosček).
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Kevin Fiala – 2 min., krosček).
 • Hraje se ve čtyřech na obou stranách a vhazuje se před Nilssonem. Švýcaři po delší době od vstřeleného gólu v ofenzivě.
 • Důležité
  Zibanejad se dostal až před Genoniho, kterého přízemním pokusem nepřekonal, ale k dorážce se ještě protlačil Ekman-Larsson, ale ani on neprostřelil skvělého švýcarského brankáře! Švýcarsko poté vyrazilo do brejku tří proti jednomu, ale poslední švédský bek obětavě zastavil přihrávku Niederreitera před branku.
 • Další akci Švédů měl na svědomí Forsberg, ale v tísni nevypálil razantně a Genoni puk zkrotil.
 • Nyní pálil z levého kruhu Lindholm, jeho rána byla sražena švýcarskými bruslemi nad branku. Pokračuje švédský tlak.
 • Oba týmy v pěti, Švédsko stále v útočném pásmu.
 • Nyquist tvrdě pálil z úhlu, Genoni sklapl betony a zastavil další šanci Tre kronor.
 • Ekman-Larsson nedokázal přihrát na modrou přesně a vyhbal Švédy z pásma.
 • I Švýcaři dokázali zahrozit, Hofmann přenechal kotouč Moserovi, který tvrdě pálil z pravého kruhu, ale dělovku dokázal Nilsson zkrotit ve výstroji!
 • Meierův slabý pokus Nilsson pouze vyrazil a Andrighetto se tlačil k dorážce, v tísni nezakončil přesně.
 • Důležité
  Janmark hledal před brankou volného Zibanejada, ale ten na puk těsně nedosáhl! O malou chvilku později si oba hráči vyměnili pozici, ale situace dopadla stejně.
 • Opět Janmark a Zibanejad, ale ani napotřetí druhý jmenovaný nedokázal zpracovat a zasunout puk do odkryté branky!
 • Švýcaři pod tlakem, ale Rakell z úhlu Genoniho nepropálil.
 • Forsbergovy dva střelecké pokusy z dobrých pozic skončily těsně mimo, nyní mají Švédové drtivý tlak!
 • Scherwey obral Švédy o kotouč a Schäppi dokonal jeho dílo, vyhodil puk do středního pásma a Švýcaři mohou konečně vystřídat.
 • Závar před Genonim, k odraženému puku se dostal Nyquist, ale z otočky švýcarského brankáře nepřekonal! Dva ze švýcarské pětky stále nedokázali vystřídat.
 • Klingberg byl faulovaný u mantinelu, výhoda pro Švédsko.
 • Trest
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Enzo Corvi – 2 min., držení).
 • Tre kronor nyní předvádějí své maximum a naprosto drží švýcarskou defenzivu! Vypracovaly si několik dobrých šancí, ale zatím je jen spalují a spalují. Nyní však mají k dispozici dvouminutovou početní výhodu. Využijí ji?
 • Švýcaři několikrát přerušili švédskou kombinaci, ale nevyhodili.
 • Gól
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A to se jim nakonec stalo osudným, neboť Švédi u mantinelu vybojovali kotouč a Ekman-Larsson ho posunul na pravou stranu MIKOVI ZIBANEJADOVI, který vypálil přesně pod víko! Genoni na kotouč nedosáhl, navíc toho moc neviděl a podruhé v zápase je srovnáno! Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
 • Pääjärvi sice v souboji s Untersanderem na okamžik vybojoval kotouč, ale Johanu Larssonovi ho posunul rukou, což pravidla nedovolují. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
 • Střely na branku ve druhé třetině – 8:4.
 • Mikael Backlund pálil z osy hřiště od modré čáry, Genoni puk nadvakrát zkrotil a ukryl ho pod lapačku.
 • Hned po buly to zkusil z pravého kruhu Adam Larsson, Genoni dobře viděl a bez problémů zasáhl.
 • Švédské útoky nyní nebyly zahrány nejlépe, ale ani protiakce Vermina a dalších Švýcarů neskončila žádným zakončením.
 • Müller dobře zasáhl v obraně, ale Meier nedokázal z pravé strany vypálit.
 • Důležité
  Meier to udělal za brankou skvěle, zbavil se obránce a našel mezi kruhy volného Andrighetta, který nebezpečně pálil k levé tyči, Nilsson toho moc neviděl, ale dokázal zasáhnout vyrážečkou!
 • Důležité
  Hass nepropálil Nilssona a na druhou stranu vyrazili Švédové, Ekholm dostal přesný pas na levou stranu a z ideální pozice pálil ostře, ovšem přestřelil!
 • Müllerův pokus byl tečován těsně mimo, Švýcarsko se po několika minutách opět osmělilo.
 • Důležité
  Ovšem v závěru mohlo inkasovat! Švýcaři špatně střídali a potrestat to mohl Arvidsson, který s de La Rosem vyrazil do přečíslení, které řešil tvrdou ranou, ale Genoni dokázal betonem zasáhnout a drží remízový stav.
 • Druhá třetina skončila.
 • Herně druhou část opanovalo Švédsko, které bylo po většinu času pevně usazeno v útočném pásmu, ale dále ztroskotávalo na skvělém Genonim. Tre kronor opět musely dotahovat jednobrankovou ztrátu, ve vlastním oslabení totiž špatně střídaly a Timo Meier toho využil, v plné rychlosti z pravé strany vypálil nad beton Nilssona. Od této chvilky Švédsko dominovalo a dočkalo se vyrovnání rovněž v početní výhodě, kdy přesně zamířil Mika Zibanejad. Švýcaři se znovu do hry dostali až v závěru, šanci měl Andrighetto, ale z mezikruží Nilssona neprostřelil. V poslední minutě ještě mohlo jít do vedení Švédsko, ale Arvidsson nevyřešil přečíslení gólovou ranou. Druhá část byla rovněž velmi pohledná a opět skončila nerozhodně, stav je tedy 2:2 a k titulu pro mistra světa mají tak oba dva týmy stále stejně daleko.

  Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
  Švédsko – 11 (24)
  Švýcarsko – 8 (15)

  Poslední perioda začne přibližně ve 21:48.
 • Dnes (možná) naposledy se hráči obou celků vracejí na ledovou plochu Royal Areny. Rozhodne jeden z týmů v následných dvaceti minutách, nebo uvidíme ve finále mistrovství světa prodloužení?
 • Začala třetí třetina.
 • Ekman-Larsson nerozehrál po vyhraném buly dobře, nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
 • Byl to právě Oliver Ekman-Larsson, který využil nabrané rychlosti a zavezl puk do útočného pásma, následně vypálil, kotouč byl tečován a nebezpečně poskakoval, Genoni ho nedokázal lapit a vypadl mu, ale na druhý pokus se mu to už povedlo, Janmark ho nestihl dorazit.
 • Důležité
  Backlund se dokázal protlačil k odraženému kotouči a bekhendem ho nahazoval na branku, Genoni nic neviděl, ale puk ho trefil do betonu!
 • Švédsko se drží dlouhou dobu v útočném pásmu a probouzejí se i fanoušci Tre kronor, kteří jinak nebyli v průběhu duelu příliš slyšet.
 • Švýcarsko se na okamžik zmocnilo kotouče, ale Josi nezachytil přihrávku u mantinelu a musí se tak rychle vracet.
 • Důležité
  Müller dokázal dvakrát udržel útočné pásmo a díky tomu poté pálil od modré čáry, nataženou holí tečoval kotouč clonící Fiala, ale namířil puk těsně mimo branku!
 • Švédská akce byla zastavena, puk skončil v hledišti a vhazuje se po levici Genoniho.
 • Scherwey sprintoval za kotoučem odraženým od zadního mantinelu, dostal se přes obránce a chtěl z úhlu pálit, puk mu však přeskočil hůl.
 • Raphael Diaz tvrdě pálil z pravé strany, branku o kousek minul.
 • Josi si vyměnil puk v útočném pásmu s Moserem, ale nedokázal zpětnou přihrávku zpracovat, puk mu utekl.
 • Nahození Klingberga bylo sražené, ale Švédsko si dokázalo vytvořit tlak a dále kombinuje.
 • Švýcaři se ubránili a jen odevzdali kotouč zpět soupeři.
 • Důležité
  Ohromná chyba Meiera, kterému Backlund vypíchl kotouč a ujížděl sám na Genoniho, ale byl Josim faulován a v pádu už nedokázal švýcarského brankáře překonat! Švédsko si alespoň zahraje početní výhodu.
 • Trest
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Roman Josi – 2 min., držení).
 • Rakell clonil při ráně Zibanejada z pravé strany Genonimu ve výhledu, ale švýcarskému gólmanovi stačil univerzální rozklek a betonem ránu vyrazil do ochranné sítě.
 • Švýcarsko vyhrálo souboj u mantinelu a vyhazuje.
 • Rakell se prokličkoval až ke střele, ale branku netrefil, přestřelil.
 • Trest
  Kostrbatá kombinace Švédů skončila sraženou střelou Wikstranda a Švýcaři jsou v plném počtu. Ovšem Roman Josi se zapojil do hry ještě v době kontaktu s trestnou lavicí, což není povoleno a hned dostává další dvě minuty!
 • Důležité
  Švédsko mohlo hned skórovat, za obranu ujel Mika Zibanejad, ale byl rozhozen a Genoni podržel Švýcary a pote se Zibanejad dostal do tvrdého kontaktu s brankovou konstrukcí. Zvedá se však a bude pokračovat.
 • Arvidsson pálil puk do ohně, ale rána byla sražená a Švýcaři se osvobozují.
 • Forsberg se dostal až do palebné pozice, ale z levého kruhu neprostřelil Genoniho.
 • Švýcaři se statečně brání, nyní dokázali srazit ránu Klingberga do ochranné sítě a mohou vystřídat. Za okamžik se navíc na led vrátí Josi.
 • Roman Josi zpět na ledě, tentokrát se vyloučit nenechal. Kotouč opustil hrací plochu a vhazovat se bude po úpravě ledu ve středním pásmu.
 • Corvi odzbrojil na okamžik Nyquista, puk poté opět opustil ledovou plochu, vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Švédů.
 • Dnešní utkání sleduje 12 490 diváků, Royal Arena je vyprodaná!
 • Ekman-Larsson nebezpečně pálil od modré čáry, pokus byl ještě asi lehce tečován, ale Genoni si poradil a vyráží.
 • Švýcarsko po delší době na puku a snaží se zaútočit, v posledních minutách je ale horším týmem a spíše se soustředí na obranu.
 • Rakell kličkoval neúspěšně obranou Švýcarska, které díky tomu vyrazilo dopředu, ale Andrighetto přihrával pouze na obsazeného hráče.
 • Meier se dostal k bekhendovému zakončení, ale Nilsson si poradil. Roman Josi poté pálil z levého kruhu těsně mimo. Dobrá zpráva pro Švýcary ale je, že také dokáží zaútočit a ohrozit branku soupeře.
 • Forsberg objel branku a zakončil z otočky, Genoni ustál následný závar a ukryl kotouč po betonem. Vhazovat se bude po jeho levici. Švédsko ve třetí třetině zatím dominuje, ale nedokáže vsítit rozhodující branku, finále je tak stále naprosto otevřené!
 • Střely na branku ve třetí třetině – 7:3.
 • Lindholm vypíchl kotouč Rodovi, který si chytal puk ke střele, útočnou akci nyní může rozjet Švédsko.
 • Rakell v pádu ještě posunul puk před branku, ale tam nebyl připraven nikdo ze švédských hráčů. Protiakci Švýcarů poté zastavil ofsajd.
 • Arvidsson nedokázal po levé straně přejít přes Müllera, poté se o kotouč bojovalo u mantinelu, Švédové se nakonec dopustili přihrávky rukou a vhazuje se ve středním pásmu.
 • Švýcaři se ubránili další akci soupeře, ale jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
 • Haas vybojoval kotouč v obranném pásmu, ale Švýcaři se nedostali daleko a jsou opět pod tlakem.
 • Corvi se zmocnil kotouče a obloukem ho nahodil na Nilssona a snažil se puk dojet, švédský gólman ho raději ukryl v lapačce.
 • Andrighetto napadal rozehrávku Ekmana-Larssona, ale puku se nakonec nezmocnil. Útočit tak mohou znovu Tre kronor, které se snaží rozhodnout duel už v základní hrací době.
 • Hörnqvist dostal přihrávku na pravou stranu, ale nešikovně se otáčel na modré čáře, čímž se vystavil do ofsajdu.
 • Švédsko je pevně usazeno v útočném pásmu, kombinuje Arvidsson a Klingberg...
 • Švýcaři dostali hru alespoň do středního pásma.
 • Důležité
  Mattias Ekholm dostal přihrávku mezi obránce a jel sám na Genoniho, ale jeho střelu k levé tyči si švýcarský gólman pokryl! Protiútok Andrighetta poté dokázali Švédi pokrýt a půjdeme do prodloužení!
 • Třetí třetina skončila.
 • Střely na branku ve třetí třetině (celkem):
  Švédsko – 8 (32)
  Švýcarsko – 3 (18)

  Prodloužení začne přibližně ve 22:38.
 • Ani třetí třetina nerozsekla tento nervy drásající duel, a tak Royal Arena uvidí náhlou smrt! Hrát se bude prodloužení čtyři na čtyři 20 minut, pokud ani to nerozhodne, následují samostatné nájezdy.
 • Blíže k rozhodující brance mělo Švédsko, bylo jasně aktivnější, mělo k dispozici dvě přesilové hry, ale Genoni odolal dvěma tutovkám kapitána Backlunda, nájezdu Zibanejada a v závěru i úniku Ekholma. Švýcaři se vypracovali jednu dobrou šanci, ale teč Fialy v úvodu třetiny skončila těsně mimo. Favorizované Švédsko ukazuje své útočné kvality, ale zatím nedokázalo skvělého Geniniho překonat více než dvakrát. Švýcarský brankář zatím drží naděje svého týmu na první zlato v historii. V prodloužení se může stát cokoliv...
 • Hráči jsou zpět na ledové ploše Royal Areny a prodloužení čtyři na čtyři dvacet minut může odstartovat! Rozhodne se už v něm, nebo dojde na dovednostní soutěž?
 • Začalo prodloužení.
 • Buly pro Švýcarsko, puk za Genoniho brankou.
 • Andrighetto se tlačil před branku, ale ke střele se nakonec nedostal.
 • Untersander to na modré neudělal ideálně, málem nechal švédského útočníka ujet, ale zvládl to.
 • Švédsko usazeno v útočném pásmu a kombinuje...
 • Backlund byl zahnán do středního pásma, Tro kronor rozjíždějí další útok.
 • Zibanejad vypálil z levého kruhu těsně nad, dopředu míří Švýcaři.
 • Scherwey si nedokázal zpracovat přihrávku mezi obránce a o puk následně v souboji u mantinelu přišel.
 • Švédskou protiakce zastavil ofsajd, vhazuje se tak ve středním pásmu.
 • Corvi se proháčkoval až do útoku, ale nestřílel a přihrávka na pravou stranu nebyla přesná.
 • Další švýcarská akce končí nepřesnou rozehrávkou, hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Genoniho.
 • Fora zavezl kotouč do útočného pásma, Haas ho poté posunul na modrou čáru Müllerovi, který pálil tvrdě, ale jen doprostřed branky, Nilsson kryje.
 • Švédsko dlouho kombinovalo v útočném pásmu, nakonec pálil z otočky Rakell, kotouč na Genoniho neprošel.
 • Další švédský pokus měl na svědomí Hörnqvist, ale rána byla opět sražená, tentokrát až do ochranné sítě. Švýcaři celý zápas skvěle blokují střely.
 • Švýcarsko také dokázalo rotovat v útočném pásmu, Niederreiter nabil na pravou stranu Müllerovi, jehož dělovku však dokázal Nilsson ukrýt ve výstroji!
 • Klingberg dokázal projít do útočného pásma a vypálil přes obránce, Genoni vyráží.
 • Arvidsson obral o puk Kukana a snažil se vyrazit do brejku, málem se mu to povedlo, ale Dean Kukan ho na hraně faulu zastavil. V základní hrací době by dostal dvě minuty, v prodloužení však nikoliv.
 • Nahození Ekholma dokázal Genoni vyrazit, pokračuje švédská kombinace v útočném pásmu.
 • Janmark nezpracoval přihrávku Adama Larssona a dopředu mohou Švýcaři.
 • Důležité
  Šance na obou stranách! Nejprve Timo Meier mohl rozhodnout, ale jeho pokus mířený na zadní tyč vytěsnil mimo Nilsson! Poté dopředu vyrazil Oliver Ekman-Larsson, mířil nad beton Genoniho, ale ten dokázal zasáhnout a podržel Švýcary.
 • Fora dokázal odzbrojit Arvidssona a Švýcarsko rozjíždí útočnou akci od Genoniho.
 • Fiala nepronikl přes pozornou švédskou obranu, ale na druhé straně byl zase čistě zastaven Backlund.
 • Roman Josi neudržel nohu na modré čáře a vjel do útočného pásma příliš brzy, Sven Andrighetto totiž kličkoval na útočné modré.
 • Untersander vystihl rozehrávku a vyslal dopředu Hofmanna, kterému však utekl kotouč a ze zajímavé šance nebylo nic.
 • Forsbergův pokus byl sražen, Švýcaři následně dostali kotouč do středního pásma.
 • Diaz kličkoval až na útočnou modrou a nakonec vypálil zápěstím, Nilsson ale dobře viděl a lapačkou zasáhl, následně ještě rozehrál.
 • Důležité
  Švédsko dobře kombinovalo v útoku a mezi kruhy dostal kotouč John Klingberg, mířil k pravé tyči, Genoni lapačkou zasáhl a tento duel stále nekončí!
 • Haas z levé strany mířil vedle bližší tyče, Švýcarsko se drží na kotouči.
 • Klingberg ubránil pronikajícího Haase a dopředu vyráží Švédsko.
 • Důležité
  Ohromná šance Švédska! Rakell objel branku a přihrál před ní Zibanejadovi, jehož však vyčapal skvělý Genoni!
 • Diaz z otočky z mezikruží přestřelil, v útočném pásmu nyní opět Švédsko.
 • Hraje se dlouho bez přerušení, Tre kronro na kotouči a zakládají další útok.
 • Důležité
  John Klingberg mohl opět rozhodnout, dostal kotouč na pravou stranu, ale minul branku! Vzápětí Lindholm objel padajícího obránce, ale jeho rána neprošla na Genoniho!
 • Untersander zahrozil, ale z protiútoku Nilssona slabou střelou nepřekonal. Vzápětí pálil Kukan, ale branku netrefil.
 • Hörnqvist se zmocnil puku a mohl vyslat do úniku Zibanejada, ale přihrávka byla příliš prudká a švédská 93 si kotouč nedokázala zpracovat!
 • Diaz dobře zapracoval v obraně a dostal puk do středního pásma.
 • Jacob de La Rose nahodil kotouč směrem na branku, ale jeho pokus skončil v ochranné síti, zřejmě ani nebyl tečován, neboť se vhazuje ve středním pásmu.
 • Důležité
  Fora se po přihrávce Andrighetta prokličkoval až před Nilssona, ale v poslední chvíli mu Švédi vypíchli puk!
 • Důležité
  Dean Kukan to udělal skvěle a našel před branku volného Kevina Fialu, který měl stoprocentní šanci, ale kotouč poslal pouze do lapačky Nilssona! Stále tak neznáme světového šampiona, oba týmy spalují šance.
 • Nahození Diaze bylo sražené, Corvi zastavil protiútok Švédů, kteří však kombinují v útočném pásmu.
 • Ekman-Larsson byl o puk připraven a Švýcarsko rozjíždí útok po levé straně.
 • Meier nedokázal přejít přes bránícího Arvidssona, nyní táhne protiútok na druhé straně Forsberg.
 • Nyquist hledal najíždějícího Adama Larssona před brankou, Švýcaři už byli na ledě dlouho, ale dokázali se ubránit i nyní, vypíchli švédskému obránci v poslední chvíli kotouč.
 • Fiala hledal před brankou clonícího Andrighetta, kterému se nepovedlo tečovat a Nilsson vyráží.
 • Švýcaři na okamžik hráli v pěti, ale špatně střídající Haas rychle skočil zpět na střídačku, stihl to, než si toho všimli sudí.
 • Roman Josi nahodil přes obránce kotouč na branku, Anders Nilsson kryje puk a půl minuty před koncem prodloužení se bude vhazovat po jeho levici.
 • Švýcarsko si bere oddechový čas a ještě chce rozhodnout tento duel!
 • Josi přišel o kotouč za brankou a ještě to zkusí Švédové.
 • Důležité
  A málem bylo rozhodnuto! Adam Larsson obdržel pas na pravou stranu a z hranice kruhu vypálil jedovku, která skončila na pravé tyči Genoniho branky! Švýcarů se nyní chytlo štěstí, podrží je i na nájezdy?
 • Prodloužení skončilo.
 • Střely na branku v prodloužení (celkem):
  Švédsko – 5 (37)
  Švýcarsko – 9 (27)
 • Ani prodloužení nerozhodlo finálový duel mezi Švédskem a Švýcarskem, rozseknout ho tak budou muset až samostatné nájezdy, dovednostní loterie! Švýcaři měli v nastaveném čase zajímavé šance, ale Fiala sám před Nilssonem selhal. Švédsko mohlo slavit dvě vteřiny před koncem, ale dělovka Adama Larssona skončila na tyči!
 • Po krátké úpravě ledové plochy odstartují nájezdy. Jaká bude pětice vyvolených na každé straně?
 • Samostatné nájezdy začínají.
 • Jako první jede Švýcar Andrighetto.
 • Důležité
  Sven Andrighetto vymíchal Nilssona, dvojitá klička zakončená forhendovým blafákem stačila a Švýcar zakončil do odkryté branky!
 • Zibanejad zkusil bekhendový blafák, nebylo kudy! Genoni puk vypíchl.
 • Kevin Fiala neprostřelil Nilssona, ten zasáhl pravým betonem.
 • Rakell se rozjel velmi pomalu a nakonec pálil k levé tyči, Genoni ale vyrážečkou zasáhl a Švýcaři jsou stále blíže!
 • Enzo Corvi zkoušel rychlý bekhendový blafák, ale Nilsson mu puk vypíchl.
 • Důležité
  Oliver Ekman-Larsson vypálil přesně k pravé tyči a je srovnáno!
 • Haasovi při bekhendové kličce utekl kotouč a Švédsko může jít do vedení!
 • Důležité
  Filip Forsberg vypálil nad beton Genoniho a Švédsko je velmi blízko k obhajobě mistrovského titulu, Niederreiter musí dát!
 • Důležité
  Niederreiter zamíchal kotoučem a následně vypálil, trefil však jen vyrážečku Nilssona a Švédsko slaví!
 • Gól
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
  Autorem vítězné branky je FILIP FORSBERG.
 • Konec zápasu.
 • Důležité
  Švédsko poráží Švýcarsko po nájezdech 3:2 a slaví obhajobu titulu mistrů světa! V nájezdech rozhodl parádní střelou Filip Forsberg!
 • Blízko, velmi blízko bylo Švýcarsko k historicky prvnímu zlatu, ale nakonec končí znovu jako před pěti lety zklamané. Hráči sedí smutně u mantinelu a nechtějí tomu uvěřit.

  Finále bylo nad očekávání vyrovnané. Švédsko sice bylo aktivnější a mělo více střel i šancí, zvítězit však vůbec nemuselo. V prodloužení mohl rozhodnout v obrovské šanci Fiala, ale puk poslal zblízka jen do lapačky Nilssona. V nájezdech měli Švédové rovněž namále, po dvou sérií prohrávali, ale vzápětí se trefil Oliver Ekman-Larsson a Filip Forsberg prakticky identicky. Poté Nino Niderreiter neproměnil a bylo rozhodnuto.
 • Nyní se vyhlašují nejlepší hráči turnaje. All Star Team tvoří brankář Anders Nilsson (Švédsko), obránci Oliver Ekman-Larsson (Švédsko), Adam Larsson (Švédsko) a útočníci Rickard Rakell (Švédsko), Patrick Kane (USA) a Sebastian Aho (Finsko).

  Nejlepšími hráči zápasu jsou zvoleni za Švýcarsko Roman Josi, za Švédsko pak Filip Forsberg.

  Střely na branku – 37:27.
 • René Fasel nyní ocení rozhodčí dnešního zápasu a následně předá Švýcarům stříbrné medaile. Před turnajem by je Švýcarsko bralo všemi deseti, nicméně nyní z hráčů čiší zklamání.
 • Tak před předáním medailí se ještě vyhlásil MVP – nejužitečnější hráč turnaji. Je jím americká hvězda Patrick Kane, který zařídil na mistrovství dvacet kanadských bodů!
 • Dánský princ Frederik společně s René Faselem předává Švýcarům stříbrné medaile!
 • Švýcaři jsou oceněni stand-up potleskem celého stadionu. Naprosto zaslouženě. Na turnaji předváděli parádní hokej a po zásluze dokráčeli až do finále, tak jim však stopku opět vystavily Tre kronor...
 • Všichni hráči si nyní podali ruce a zdraví se. Bylo také vidět, že finále proběhlo v naprosto férovém duchu správného hokeje bez zákeřností. Kodaň viděla opravdu královský turnaj s největšími hvězdami, který po zásluze ovládlo Švédsko, na šampionátu totiž neprohrálo jediný duel!
 • Šampionát byl skvěle zorganizovaný a odehrál se bez větších potíží. A nezklamala ani návštěvnost, kterou tahali nahoru zejména švédští, dánští, švýcarští, ale i čeští a slovenští fanoušci. Celkových 64 zápasů navštívilo 520 481 fanoušků, což je sedmé největší číslo historie mistrovství světa!
 • Nyní už došlo na předávání zlatých medailí, které opět po roce převzalo Švédsko! Nyní však s naprosto obměněným kádrem, který ale byl opět plný hvězd.
 • Stadionem dozněla oslavná švédská hymna a nyní Tre kronor převezmou to nejdůležitější, pohár pro mistra světa!
 • Důležité
  Z rukou Reného Fasela a dánského prince Frederika právě švédský kapitán Mikael Backlund převzal pohár pro mistra světa a pozvedl ho společně se svým týmem nad hlavu!
 • Zlatá sprcha zasypala oslavné kolečko švédských hráčů, kteří slaví obhajobu mistrovského titulu. Já se s vámi tímto posledním textem rozloučím. Z hokejového mistrovství světa je to od našeho týmu vše, doufám, že jste si svátek hokeje i přes vypadnutí českého celku ve čtvrtfinále užili. Přeji hezký zbytek nedělního večera a úspěšný start do nového týdne, na počtenou.