MS HOKEJ 2019 - online přenos Rusko - Česko, 26. května 2019 15:45, Ondrej Nepela Arena

Rusko

Česko

4 : 2

(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

 • Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.
 • Dobré odpoledne, je čas otřít slzy a zapomenout na nepovedené semifinále. Nastal poslední hrací den šampionátu a Česká republika má šanci po sedmi letech dosáhnout na bronzové medaile. V cestě jí ale stojí taková "drobná" překážka – Rusko, které na turnaji prohrálo pouze jednou, a to navíc v semifinále, jenž se hrálo ve fantastickém tempu.
 • Rusko

  Ruská sborná prožila velmi rozporuplný šampionát. To lze konstatovat už před zápasem o třetí místo.

  Rudá mašina, jak je ruskému týmu přezdíváno, totiž pracovala skvěle a dojela bez nejmenších problémů až do semifinále. Ve skupině neztratila ani bod, papírově slabší soupeře roztrhala na kousky, a to i přesto, že skóre občas nedosahovalo závratných rozměrů. Bylo to jen proto, že ruské hvězdy si velmi rády hrají a góly nejraději sází do prázdné brány, zatímco brankář i obrana bezmocně zírají často s otevřenou pusou.

  Zahajovací duel ovládlo Rusko 5:2, navíc góly Norů přišly až v úplném závěru a prakticky nic neřešily. Rakušané, Češi a Italové se navíc proti ruské obraně neprosadili ani jednou a prohráli 0:5, 0:3 a 0:10. V tu chvíli možná přišlo drobné uspokojení a polevení v koncentraci, protože do té doby suverénní sbornou na chvíli znepokojil gólem hradecký obránce Oskars Cibulskis v lotyšském dresu. I tento souboj, ač zřejmě nejvyrovnanější ruský duel ve skupině, sborná zvládla a vyhrála poměrem 3:1. Pokud se někdo těšil na to, že Švýcarsko a Švédsko, finalisté z posledního mistrovství světa, Rusy potrápí, tak se pletl. Helvéti prohráli 0:3 a úřadující mistři světa ze Švédska neměli už vůbec nárok. Teprve za stavu 7:1 se totiž vzchopili a třemi góly upravili hrozivé skóre.

  Ve čtvrtfinále mašina vesele houkala dál. USA si totiž zřejmě popletly čas odjezdu a první třetiny se skoro nezúčastnily. Sice to z jejich pohledu bylo jen 0:2, jenomže to jim pak v závěru scházelo. Zřejmě rozhodujícím momentem se ukázala býti pohotová reakce po snížení Ameriky na 2:3. Michail Grigorenko po 69 vteřinách zvýšil na 4:2 a závěrečný tlak zámořského týmu přinesl pouze jednu branku.

  Jenže pak přišlo semifinále... V něm naprosto neomaleně přehodil výhybku finský Marko Anttila a Rusové se sklopenými hlavami odjeli do boje o třetí místo. V zápase, který se hrál v úžasné atmosféře, obrovském tempu a velkých emocích nakonec rozhodla jedna nenápadná akce právě tohoto finského útočníka.
 • Nejproduktivnější hráči Ruska:

  Nikita Kučerov – 18 bodů (5+13), celkově 2. na MS
  Nikita Gusev – 16 bodů (4+11), celkově 4. na MS
  Jevgenij Dadonov – 11 bodů (7+4), celkově 10. na MS

  Překvapeni z nejproduktivnější trojice? Není se čemu divit, většina fanoušků zřejmě čekala, že se v ní objeví jména Alexandr Ovečkin a Jevgenij Malkin. Jenže zejména první jmenovaný je obrovským zklamáním. Washingtonský sniper rozhodně není ve své kůži a na turnaji si připsal pouze tři body (2+1). Paradoxem je, že nejlepší výkon předvedl právě v semifinále, jenomže ani tak se neprosadil.

  Jevgenij Malkin je na 6 bodech (1+5), ale ani on není pro tým tak přínosný, jak se možná čekalo.
 • Česko

  Česká republika pokřtila nové dresy na vrcholné světové akci senzačním vítězstvím nad úřadujícími mistry světa ze Švédska 5:2. Ti se evidentně ještě hledali a na dobře bruslivý český tým neměli nárok.

  Národní tým pokračoval na dobré vlně i s Nory, kterým nasázel sedm kousků při výhře 7:2. Pak ale přišel tvrdý náraz. Český lev byl po dvou výhrách evidentně dostatečně nasycen, takže na Rusy jen bez efektu vycenil zuby. Následovala velmi těžká otočka s Lotyšskem. Houževnatí soupeři od Baltského moře předváděli ve skupině velice vyrovnané výkony a trápili favority. Česko sice prohrávalo 0:2, ale nakonec zejména díky skvělé druhé třetině vcelku v poklidu vyhrálo 6:3.

  Národní tým neměl vůbec žádný problém se střílením gólů, což prokázal dvěma osmigólovými příděly největším outsiderům ve skupině. Itálie ani Rakousko si neškrtly a na Čechy čekal souboj o umístění ve skupině se Švýcarskem.

  V něm se dvě třetiny hrál slušný hokej, ve kterém měli hráči českého národního týmu navrch. Jenže ve třetí části to bylo podstatně horší a Švýcarsko srovnalo skóre na 4:4, navíc naprosto zaslouženě. Čechům ale extrémně napomohlo to, že Helvéti potřebovali vyhrát za tři body, aby se odlepili od čtvrtého místa, takže odvolali gólmana. Jan Rutta je za to ztrestal a rozhodl o tom, že svěřenci trenéra Říhy postoupili ze druhého místa.

  Los do čtvrtfinále byl pro českou trikolóru hodně příznivý. Nároďák totiž narazil na Německo, které bylo papírově rozhodně nejslabší ze skupiny A. Dlouho ale naši západní sousedé drželi s Čechy krok a stav byl vyrovnaný 1:1, jenomže nakonec zavelel jako správný kapitán Jakub Voráček a uklidnil hráče i fanoušky. Na něj pak navázali další tři střelci a zrodila se zdánlivě pohodlná výhra 5:1.

  Semifinále se ale národnímu týmu nepovedlo. Kanada byla od začátku o něco málo lepší a hlavně podstatně produktivnější. Mark Stone v šesté minutě otevřel skóre a tento stav vydržel až do konce první třetiny. Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel deset vteřin po začátku prostřední dvacetiminutovky. Nurse se vytočil zpoza brány a nachytal Bartošáka, čímž sestřelil české sebevědomí na minimum.

  Jediným světlým momentem semifinále tak byla 54. minuta, ve které se Tomáš Zohorna prosadil pěknou střelou na vyrážečku a odčaroval tak negativní sérii českých střelců v bojích o medaile. Ti se v semifinále a dál prosadili poprvé od roku 2012.
 • Nejproduktivnější hráči Česka:

  Jakub Voráček – 16 bodů (4+12), celkově 3. na MS
  Michael Frolík – 14 bodů (7+7), celkově 6. na MS
  Dominik Simon – 12 bodů (4+8), celkově 8. na MS

  Český tým táhne v produktivitě první lajna, což je vidět i na celkových statistikách. Jakub Voráček i Michael Frolík dokonce alespoň na chvilku okupovali nejvyšší příčku.

  Mezi beky také má Česká republika svoje zastoupení. Filip Hronek je s 11 body (3+8) nejproduktivnějším obráncem turnaje, a to dokonce o celé tři body!
 • Přesilovky versus oslabení

  To je další důležitý prvek hry. Početní výhody často rozhodují zápasy a umění proměnit je v góly dělá mezi soupeři velký rozdíl. Zajímavé ale je, že v tomto ohledu dvě nejlepší reprezentace, lotyšská a švédská, které využily doslova každou třetí přesilovku, už z mistrovství vypadly.

  Hned v závěsu se ale drží hvězdami nabité Rusko. To vyšponovalo úspěšnost přesilových her na 30,43 %, Češi na sbornou vcelku ztrácejí. Procento úspěšnosti totiž drží na čísle 20, přestože k dispozici měli o dvě početní výhody více než Rusové.

  V kontextu s přesilovkami hraje nemalou roli také um zvládat hru v početní nevýhodě. Rovněž v té rudá mašina vyniká, protože ubránila neuvěřitelných 90,91 % oslabení, a díky tomu této statistice vévodí. Oproti tomu národní mužstvo je na 83,33 % zvládnutých početních nevýhod, je však třeba říci, že Češi odehráli už o 8 oslabení více.
 • Co říkají týmové statistiky?

  Například to, že Češi jsou na šampionátu třetím nejčastěji střílejícím týmem. Ovšem jen v případě, kdy započítáváme i celky, které již vypadly ve čtvrtfinále, konkrétně Švýcarsko a Švédsko. Když tato dvě mužstva pomineme, rázem národní tým střílí nejpilněji, a to 35,57 ran každý zápas. S úspěšností střelby na tom rovněž svěřenci Miloše Říhy nejsou vůbec špatně, rovná se totiž 15,7 %.

  Co by však mohlo hrát roli, to je fakt, že Rusové jsou ze čtyř zbývajících celků na šampionátu ještě přesnější. Využijí totiž 16 % svých pokusů, přičemž si vystačí s ještě menším množstvím střel než Češi – v průměru vyšle sborná na soupeře 32,14 puků každý zápas.
 • Gólmani: U Rusů je jasno, co Češi?

  O strojvedoucím ruské mašiny není nejmenších pochyb. Na ledě bude stroj z brány řídit Andrej Vasilevskij, zabránit by mu v tom mohlo snad jen zranění z dopoledního rozbruslení. Ruský muž v masce vévodí tabulce úspěšnosti zákroků, drží ji na neuvěřitelných 94,21 %! Také průměrný počet inkasovaných gólů je skvostný – 1,58 na zápas.

  To u českých strážců svatyně tak jasno není. Mezi třemi nejlepšími hráči České republiky se sice objevilo jméno Patrika Bartošáka, jenž si rozhodně nevede špatně, v semifinálovém duelu s Kanadou byl však po třech obdržených brankách střídán. Mezi tři tyče se postavil Pavel Francouz, který poté obdržel góly dva. Trenérský štáb má tedy pro boj o bronz těžkou otázku, koho do brankoviště poslat.

  Pro obrázek: Patrik Bartošák má na kontě necelých šest odchytaných utkání, Pavel Francouz necelé tři, dva z nich navíc proti papírově slabším soupeřům. Srovnávat úspěšnost zákroků a počet inkasovaných gólů tedy není příliš na místě, řeč čísel je však v moderní době důležitá. A tak se na ni pojďme podívat.

  Patrik Bartošák – 6 zápasy, úspěšnost 90,63 %, 2,77 góly na zápas
  Pavel Francouz – 3 zápasy, úspěšnost 95,65 %, 0,77 gólů na zápas
 • Sestavy ze semifinálových zápasů

  Rusko: Vasilevskij – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk.

  Česko: Bartošák (26. Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Gudas, Rutta, J. Kolář, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, Jaškin – D. Kubalík, Jan Kovář, Gulaš – T. Zohorna, Řepík, H. Zohorna – J. Vrána.

  Česká sestava se v průběhu klání s Kanadou značně měnila, uvidíme tedy, s čím přijdou trenéři pro zápas o bronzovou placku.
 • 13. 5. 2019, skupina B – Rusko vs. Česko 3:0

  Soupeři v boji o bronz se letos na šampionátu už jednou potkali, a to v rámci základní skupiny. Čtvrtý hrací den turnaje se střetla dvě do té doby neporažená mužstva a tento status si po vzájemném mači zachovala sborná. Ta sice v první třetině nestačila na Čechy střelecky, vedla po ní ale o jednu branku. Ve stejném tempu pokračovalo Rusko také v prostřední dvacetiminutovce, kdy přidalo další trefu, která jako by oba týmy nakopla.

  Za stavu 2:0 pro Rusy se více probudily obě ofenzivy a brankáři měli větší množství práce, pomohly jim také brankové konstrukce. Jenže střelci vycházeli naprázdno, nemohli dostat kotouč za brankovou lajnu. A to až do 60. minuty, kdy sborná trefila prázdnou klec českého celku a bylo definitivně rozhodnuto – Česko nevstřelilo poprvé na mistrovství ani jednu branku a Rusku podlehlo 0:3. Teď tak mají naši reprezentanti o to větší motivaci nedělní mač vyhrát – kromě bronzové medaile budou chtít Rusům oplatit skupinovou porážku.
 • Důležité
  Včera jsme polemizovali, že do české brány se postaví Patrik Bartošák nebo Pavel Francouz, podle aktuálně dostupných informací je ale všechno jinak. Gólmanem číslo jedna bude Šimon Hrubec, roli dvojky bude plnit Patrik Bartošák!
 • Důležité
  Dle vyjádření tiskového mluvčího české reprezentace Zdeňka Zikmunda je Pavel Francouz mimo sestavu v důsledku přecházející virózy, z důvodu zranění nezasáhne do utkání ani bek Michal Moravčík.
 • Úvodní sestavy:

  Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Orlov, N. Zajcev, Sergačjov, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov, Zub – Grigorenko, Malkin (A), Dadonov – Ovečkin (A), Kuzněcov, Kaprizov – N. Gusev, Anisimov, Kučerov – Kovalčuk (C), Andronov, S. Plotnikov – Barabanov.

  Česko: Hrubec (Bartošák) – D. Sklenička, Rutta, J. Kolář, Gudas (A), D. Musil, Hronek, Zámorský – H. Zohorna, T. Zohorna, Řepík – D. Kubalík, Jan Kovář, Gulaš – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Faksa, Jaškin – J. Vrána.

  Rozhodčí: Gouin (CAN), Kaukokari (FIN) – Malmqvist (SWE), Oliver (USA).
 • Už vyšly zápasové sestavy. Jak jsme avizovali dříve, tak v bráně bude Šimon Hrubec, jehož záda bude krýt Patrik Bartošák. Mimo nominaci je trojice Michal Moravčík, Pavel Francouz a Filip Chytil.
 • Třináctým útočníkem je podle papírových sestav Jakub Vrána, sedmým obráncem Petr Zámorský. Miloš Říha se ale rozhodl taktizovat, protože první formace by měla být H. Zohorna – T. Zohorna – Michal Řepík, naopak nejproduktivnější česká lajna Frolík – Simon – Voráček je v oficiálním zápise jako třetí v pořadí.
 • Bratislavská aréna je sice ještě téměř prázdná, ale hokejisté obou mužstev už jsou zhruba uprostřed rozbruslení. Rusové nastoupí v červených dresech, na Čechy zbyla bílá varianta.
 • Jako úplně poslední zůstal po rozbruslení na ledě Michail Sergačjov, jenž si pohrál s kotoučem u branky, nabral ho na hokejku a sympatickým gestem jej hodil mezi fanoušky přilepené na plexiskle.
 • Patnáct minut do úvodního buly. Na ledě už proběhlo představení nejlepších hráčů obou mužstev, na kostce pro změnu běží sestřih zajímavých momentů. Co nevidět začne předposlední videomapping tohoto mistrovství světa.
 • Zatímco moderátor zápasu představuje divákům dnešní sestavy, halou zní českým fanouškům dobře známá hokejová píseň od skupiny Kabát "Brousíme nože". Tak doufejme, že kustodi v posledních minutách nabrousí v kabině ostří na maximum a na led vyjedou čeští reprezentanti v gólové náladě!
 • Na ledě probíhá tradiční předzápasový videomapping, který ani sedmnáctý den turnaje rozhodně neomrzí. Dokonce se dá bez nadsázky říci, že po skončení šampionátu bude mnohým fanouškům či novinářům scházet.
 • A zhruba z poloviny zaplněná hala do rytmu tleská i Macejkovi, který zase skotačí na ledě. Tentokrát dokonce vyskočil i na horní tyčku brány, ve které začne Šimon Hrubec.
 • První vyjíždějí na ledovou plochu Rusové a podle toho, co bylo vidět na kostce, tak se v tunelu dost hecovali. Uvidíme, jak k zápasu přistoupí.
 • Českou republiku přivítal mnohem větší aplaus. I naši hráči už stojí kolem brány a zdraví se s gólmanem.
 • Ještě před samotným začátkem se upravuje díra v ledu. Už se ale bude hrát.
 • Utkání právě začalo.
 • Úvodní útok obstarají Rusové, kteří vyhráli buly a okamžitě nahodili.
 • Rusové sice nahodili do pásma, udělali tak ale zpoza červené čáry. A tak je tu icing.
 • Po buly se čeští útočníci snažili okamžitě forčekovat a částečně byli úspěšní. Puk vyletěl na ruskou střídačku a bude se vhazovat ve středním pásmu.
 • Češi se hned od začátku snaží hrát ostře. Dominik Kubalík a po něm Milan Gulaš natlačili Rusy nekompromisně na mantinel, žel kotouč nevybojovali.
 • Jaškin musel dozadu pro přihrávku, ale nestihl to a puk mají červení, kteří motají Čechy v útočném pásmu.
 • Pětka českého národního týmu to zvládla a může jít vystřídat.
 • Důležité
  Alexandr Ovečkin chtěl využít prostoru na ose hřiště, který mu darovali rozestoupení čeští hráči. Ruský snajpr číslo osm prosvištěl až před brankoviště, tam ale v bekhendovém zakončení přišel o puk.
 • Musil skvěle zvládl otočku za bránou a zbavil se soupeře. Stejný hráč navíc bojuje u mantinelu i v útočné třetině.
 • Jaškin jako první vystřelil, ale bylo to od mantinelu a Vasilevskij s tím neměl absolutně žádné potíže.
 • Důležité
  Šimon Hrubec musel nyní řešit závar před svou bránou! Rusové se totiž natlačili do úzkého prostoru kolem mezikruží a dvakrát vypálili, puk ale naštěstí pro Česko zamířil mimo tři tyče.
 • Faksa byl v souboji s Plotnikovem o chvilku později, takže sborná zase může mířit do míst, kde se jí hraje nejlépe.
 • Nikita Kučerov naznačil nahrávku přes osu a rychle vystřelil k bližší tyči, jenomže pouze načechral boční síťku.
 • Trest
  První trest je tu a bohužel na české straně. Tomáš Zohorna si odpyká dvě minuty za vysokou hůl a Češi se budou bránit.
 • Důležité
  Další obrovská šance Rusů a skvělý Šimon Hrubec. Ihned po buly se dostal ke své pověstné ráně Alexandr Ovečkin, Hrubec však zasáhl pravým betonem, poté to zkoušel ještě Kuzněcov, ale zasáhl zřejmě Faksa hokejkou.
 • Dmitrij Orlov vypálil od modré lajny, jeho pokus ale Hrubec dobře viděl. Vytáhl tak vyrážečku a vytěsnil puk do rohu, následně se Češi osvobodili.
 • Ruská mašina stále svírá nebohou českou čtyřku v obranné třetině.
 • Michal Řepík parádně vystihl ruskou rozehrávku podél modré lajny a vyrazil kotouč přes všechny čáry až k Vasilevskému.
 • Michail Sergačjov si myslel, že kotouč zachytil v útočném pásmu, ale čárový rozhodčí byl jiného názoru a pískl ofsajd. Mladý ruský bek pak frustrovaně praštil hokejkou do mantinelu.
 • Důležité
  Teď zareagoval Šimon Hrubec výborně na křižnou nahrávku! Český gólman se totiž stihl rychle přesunout spolu s pukem a byl u levé tyče včas, když k ní chtěl touš z první umístit Nikita Kučerov.
 • Radko Gudas po mantinelu poslal puk přes celé hřiště.
 • Tomáš Zohorna je zpět na ledě a česká reprezentace hraje v plném počtu.
 • Hned dvojice hráčů se postavila Malkinovi, který ale puk stejně udržel.
 • Dominik Simon ubruslil soupeře v českém obranném pásmu, obral ho o puk a vyhodil za modrou lajnu. To bylo ale vše, k čemu se národní tým dostal.
 • Rusové jsou zatím jednoznačně lepší, ale českému týmu se nedá upřít to, že hraje srdcem. Každý hráč jde do souboje na sto procent, což je jediná možnost, jak se na Rusy dá vyzrát.
 • Janu Kovářovi se povedlo zavést puk k levému mantinelu, o černou pryž spolu teď mužstva bojují.
 • Důležité
  A první slušná šance také na naší straně. Milan Gulaš sám přešel modrou čáru a střílel mezi ruku a tělo Vasilevského. Tohle místo trefil a puk prošel, jenomže nakonec proskákal vedle levé tyče.
 • Další dobrá rána! Jan Kovář šel na levém kruhu do pokleku a vyslal slušnou bombu, trefil ale jen zadní mantinel. Rozhodčí poté odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a je tu komerční pauza.
 • Gudas si zkušeně počkal, až napadající forvard přejede ideální prostor a až poté rozehrál.
 • Kotouč se odrazil od ruské brusle příznivě do jízdy Hynka Zohorny, který ale neměl dostatečnou rychlost k tomu, aby přebruslil soupeřova beka a zamířil na bránu.
 • Michal Řepík se opřel do rány z první, ale puk se o hokejku zvedl do ochranné sítě.
 • Dadonov předal puk Zajcevovi, který jej zavezl do útočného pásma.
 • Michail Grigorenko přenechal kotouč na modré čáře Dmitriji Orlovovi, jenž se nerozmýšlel a z první do něj práskl. Je z toho dotek ochranné sítě.
 • Plotnikov je dalším z Rusů, který se snažil jet do útoku. Česká obrana se ale v posledních minutách trochu zkonsolidovala a působí lépe.
 • Ilja Kovalčuk šel při přechodu modré čáry do skluzu, aby mu puk neutekl, jenže i když se mu povedlo ho na chvíli podržet, Češi svým forčekinkem brzy získali nad toušem nadvládu.
 • Jaškin za bránou Ruska měl dost prostoru, jenomže před bránu nikdo nesjížděl. Pak se tam zjevil Dominik Kubalík, ale to už bylo příliš pozdě a obrana v červeném si to pohlídala.
 • Jan Kovář si najel na levý kruh a vypálil do protější části branky, Andrej Vasilevskij odrazil jeho pokus svým betonem.
 • Další střela Michala Řepíka, ale opět práskla pouze do zadního mantinelu. Formace Zohornových s hráčem Slovanu Bratislava ale zatím funguje velmi slušně.
 • Lajna bratrů Zohornových a Michala Řepíka teď Rusy při svém střídání potrápila. Po kroužení v pásmu se ke střele dostal Tomáš Zohorna, který ale o pár centimetrů minul delší tyč.
 • Důležité
  Hrubec má další senzační zákrok v první třetině. Nikita Zajcev si puk rovnal na hokejku o chvilku déle, což stačilo českému gólmanovi k tomu, aby se přesunul a v lehce akrobatické pozici utěsnil prostor u pravé tyče.
 • Češi sice vyhráli buly v obranném pásmu, jenže Rusové byli hladovější. A tak ukořistili puk a chtěli s ním zaútočit, to ale přeci jen národní tým nedopustil.
 • Češi dlouho váhali s rozehrávkou, ale nakonec přišla dlouhá přihrávka na Frolíka, jenž zavezl do pásma. Česko chvilku kombinovalo, ale k ničemu to nakonec nevedlo.
 • Nahrávka na Jakuba Vránu, který se objevil na ledě jako třináctý útočník, byla dlouhá, Vrána ale předvedl rychlé nohy a nepřipustil icing.
 • Gól
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Dmitrij Jaškin udělal šílenou chybu u mantinelu a nevyhodil puk. Michail Sergačjov kotouč okamžitě nahazoval směr brána a MICHAIL GRIGORENKO velmi šikovně protečoval přesně mezi betony Hrubce. Asistence: Michail Sergačjov.
 • Jakub Vrána se nahrnul do útočného pásma, tam si ale na ruského gólmana nepřišel a hra se otočila.
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Tohle je ale nejlepší možná odpověď českého týmu, po rychlé akci máme boj o bronz zase vyrovnaný! David Sklenička předvedl parádní práci v rozehrávce, když narýsoval průnikovou nahrávku přes polovinu hřiště. Na modré lajně puk ideálně zpracoval MICHAL ŘEPÍK, jenž jel na Vasilevského úplně sám a trefil se mezi betony. Asistence: David Sklenička, Jan Rutta.
 • Obrovsky důležitý moment pro českou psychiku. Rusko sice opět kombinovalo v útoku, ale bylo nepřesné.
 • Dominik Simon se z levého křídla dostal ke křižné střele do betonů Vasilevského. Kotouč se odrážel směrem k Frolíkovi, ale na zakončení to bohužel nebylo.
 • Nikita Gusev střílel z pravého kruhu, ale Hrubec ramenem vytěsnil.
 • Vladislav Gavrikov střílel od modré čáry, trefil ale jenom výstroj připraveného Hrubce.
 • Teď je to krásný hokej. Sklenička střílel od modré čáry a Radek Faksa na hraně brankoviště změnil dráhu letu jenom o kousíček vedle.
 • Rusové trochu uklidnili hru, když podrželi kotouč u své brány a dopřáli oběma týmům střídání.
 • Vrána střílel v další slušné šanci, ale už byl bez rychlosti, takže jeho ráně chyběla razance.
 • Důležité
  Michail Grigorenko měl oproti českým hráčům o krok navrch a chtěl prostor využít u pravé tyče. To mu ale dalším dobrým zákrokem překazil Hrubec.
 • Důležité
  Ilja Kovalčuk velmi rychle obkroužil bránu, ale Hrubec tam stihl jen tak tak dát beton. Málem jsme inkasovali stejný gól jako v semifinále.
 • Důležité
  Dominik Simon pálil z pravé strany na vzdálenější tyč a Andrej Vasilevskij měl co dělal, aby pohotově vykopl puk pravým betonem!
 • Důležité
  Sklenička v tutovce míjí bránu! Obrany teď jaksi nehrají, nebo alespoň ne do defenzivy.
 • Dmitrij Jaškin byl v ofsajdu, přes vroucí atmosféru si toho ale nevšiml a vystřelil. A trefil brankovou konstrukci. Český forvard možná může být rád, že se netrefil přesněji, protože gól by stejně neplatil.
 • Po komerční přestávce jsou to Rusové, kdo jako první útočí. Střela ale proletěla vedle brány Hrubce, a to poměrně o hodně.
 • Důležité
  Dmitrij Jaškin přilepil protihráče na zadní mantinel a vybojoval puk na modrou čáru, kde číhal Radko Gudas. Jeho střela byla zpomalená a Vasilevskij měl co dělat, aby ji pokryl!
 • Gól
  Česko právě vstřelilo branku!
  Góóól, jsme ve vedení! Parádní spolupráce druhé formace přinesla kýžený úspěch. Všechno začalo další ranou Radka Gudase od modré, po které Jan Kovář zpoza brány našel DOMINIKA KUBALÍKA. Český střelec opět zakončil neomylně. Asistence: Jan Kovář, Milan Gulaš.
 • Češi nemají dost, a tak rychle nahodili puk zase do útoku. Tentokrát ale neuspěli, Rusové totiž odklidili puk do střední zóny.
 • Dlouho naháněli čeští beci u zadního mantinelu Rusy a bojovali s nimi o puk. Nakonec jej uzmuli pro sebe a vyhodili na zakázané uvolnění.
 • Vhazovalo se po levé ruce Šimona Hrubce a celý proces se bude opakovat. Češi totiž vyhodili až na icing.
 • Buly vyhráli Češi, Rusové ale kousali a puk tak dostali pod svou moc.
 • Sborná ještě zkusila zpoza brány dostat puk před ní, ale tam byl výborně postavený Michael Frolík, který situaci uklidnil a současně se sirénou jej ještě nahodil na Vasilevského.
 • První třetina skončila.
 • První třetina úžasného hokeje je za námi. Prvních zhruba deset minut hrálo pouze Rusko a Hrubec v bráně místy až čaroval. Všem kritikům rozhodně ukázal, že je gólman na reprezentační úrovni i pro takovýto zápas. Přesto ale ve 13. minutě kapituloval, když Jaškin udělal chybu u mantinelu a nevyhodil puk. Sergačjov okamžitě po ledě nahodil a Michail Grigorenko lehkou tečí nasměroval puk přesně mezi betony extřineckého brankáře.

  Reakce našeho národního týmu ale byla naprosto fantastická! Už po 41 vteřinách dostal Michal Řepík puk od Skleničky takřka přes celé hřiště a přebral ji přesně na modré čáře. Svůj únik zakončil naprosto s chladnou hlavou střelou do "pátého rohu", tedy mezi betony.

  V tu chvíli se zápas úplně zvrhl. Obránci byli častěji v útoku než v obraně a gólmani měli hodně práce. Šance střídala šanci, ale úspěšný už byl v první dvacetiminutovce pouze jediný střelec – Dominik Kubalík. Plzeňská formace to sehrála skvěle a český sniper hrající ve Švýcarsku zakončil skvěle. Po dvaceti infarktových minutách tak držíme nadějný výsledek 2:1.
 • STATISTICKÉ OKÉNKO

  Střely: 9:11.
  Vyloučení: 0:1.
  Využití: 0:0.
  Vhazování: 10:10.
 • Nejvytíženější hráči zápasu:

  Rusko – Dmitrij Orlov (7:33, 13 střídání)
  Česko – Radko Gudas (7:33, 9 střídání)

  Zajímavé je, že nejvytíženější hráči obou celků, mimochodem beci, mají na vteřinu stejný ice time, Orlov ale oproti Gudasovi stihl o 4 střídání více. Ruský obránce tedy tráví na ledě víc porcí menších časových úseků.
 • Do začátku druhé třetiny zbývá ještě minutka a půl, ale obě mužstva už krouží po ledě.
 • Kapela Queen vesele vyhrává a diváci se po houfech vrací na svá místa. Doufejme, že kvalita hokeje bude stejná, nebo dokonce ještě vyšší!
 • Začala druhá třetina.
 • Úvodní buly jde opět za Rusy, kteří jdou ihned dopředu.
 • Tomáš Zohorna se nedohodl s parťákem z útoku a přešel modrou lajnu s kotoučem o chvíli později. Je z toho tedy postavení mimo hru.
 • Gól
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Obrovská smůla a nejhorší možný vstup do druhé třetiny pro Česko. Jan Kovář udělal prakticky totožnou chybu jako Jaškin před prvním gólem sborné. Gusev posunul na ARŤOMA ANISIMOVA, jenž střílel z úhlu, ale trefil se do hokejky Gudase, která puk srazila přesně mezi betony Šimona Hrubce. Asistence: Nikita Gusev.
 • Češi si hned chtěli vzít ztracené vedení zpět a Michael Frolík nebyl daleko, z pravého kruhu ale trefil jenom beton.
 • Důležité
  Barabanov našel Alexandra Ovečkina úplně volného před bránou, ale ten už byl blízko Hrubcovi a ten tak zasáhl skvěle betonem!
 • Rychlé tempo pokračuje. Jan Rutta střílel z vrcholu pravého kruhu a Vasilevskij likvidoval ještě dorážku, situaci ale zvládl.
 • Faksa odjel na střídačku s bolestivou grimasou, ale rudá mašina už opět operuje v útočném pásmu.
 • David Sklenička zachytil za mantinelem nahrávku na Jevgenije Malkina a odeslal kotouč expresní službou do středního pásma.
 • Nástup do druhého dějství opět patří favoritovi zápasu.
 • Důležité
  Jakub Voráček nejprve vystřelil vedle brány, ale puk se odrazil od zadního mantinelu a Vasilevskij musel vytáhnout zákrok proti teči těsně před bránou.
 • Naši reprezentanti kroužili v útočném pásmu jenom kolem zadních mantinelů, tentokrát jim ale Rusové vystřelit nepovolili.
 • Důležité
  Kotouč ležel někde v brankovišti těsně u čáry, ale Jan Kovář ani Milan Gulaš jej neprocpali za ležícího ruského brankáře. Tohle zase mohlo překlopit zápas na českou stranu.
 • Jakub Voráček sebral odražený kotouč a z vlastního obranného pásma chtěl založit útok, černá pryž ale zamířila jen na icing.
 • Důležité
  Voráček nezablokoval ruského hráče a přišla nebezpečná střela. Ta na Hrubce sice neprošla, ale puk se odrazil přesně ke Kirillu Kaprizovovi, jenž naštěstí z jasné pozice vysoko přestřelil.
 • Jakub Voráček najel do pásma, obkroužil bránu a nahrál do mezikruží, kde nebyl nikdo, kdo by vystřelil.
 • Ruský celek teď pro změnu vaří Čechy v pásmu a reprezentanti musejí usilovně bránit. Dadonovu nepříjemnou střelu vytěsnil Hrubec mimo tři tyče.
 • Důležité
  Neskutečný tlak Rusů a hned trojice českých hokejistů je v předklonu a vydýchává. Malkin operoval v útoku skvěle a se svými spoluhráči z formace jezdil ze strany na stranu. Kotouč nakonec Hrubec vyrazil před sebe a přišel odpal na zakázané uvolnění.
 • Šimon Hrubec vyjel za bránu, aby pomohl s rozehrávkou, kotouč si ale nechali čeští hokejisté sebrat a Rusové opět stříleli. Tentokrát ale jen nepřesně.
 • Sborná má obrovskou sílu na tomto turnaji, což bezezbytku ukazuje. Česko se nedostalo už velmi dlouho na útočnou polovinu.
 • Dmitriji Jaškinovi se povedlo vyhodit jen k ruským hokejkám, jeho dílo tak rychle dokonal Radek Faksa. Ten kotouč odpálil bez rozmýšlení na zakázané uvolnění.
 • Důležité
  Tohle nemůžou Češi moc dlouho vydržet. Nikita Gusev dostal pas na levý kruh a svoji střelou ze zápěstí označkoval horní tyč.
 • Nikita Gusev tentokrát zachytil puk centimetr před přechodem do střední zóny a obloukem jej vrátil na českou svatyni, Šimon Hrubec natáhl vyrážečku.
 • Dominik Kubalík měl našlápnuto do situace jeden na jednoho, než ale stihl puk plnohodnotně převzít a začít přemýšlet nad zakončením, přišel o něj kvůli ruskému obránci.
 • Po dlouhé době střela v podání Čechů, která ale stejně neletěla na bránu. Vrána dostal puk mezi kruhy a zakončil o kousek vedle.
 • Jan Kovář posílal z levé strany nebezpečný pas před bránu, tam ale před gólmanem česká dorážka ovoce nepřinesla.
 • Důležité
  Střela Michala Řepíka šla zpoza několika hráčů před bránou a Vasilevskij ji jen tak tak zastavil pravým betonem. Puk se sice povaloval v brankovišti, ale ani jeden z hráčů našeho národního týmu u něj nebyl včas.
 • Branka Andreje Vasilevského se vychýlila ze své obvyklé pozice, a tak sudí přerušili hru. V pauze proběhne úklid ledu v rámci komerční pauzy.
 • Filip Hronek je s pukem před vlastní branou a hledá, komu přihrát.
 • Český bek nakonec našel Jakuba Voráčka, který nabral rychlost a přejel do útočného pásma. Nebyl ale zřejmě dostatečně rychlý, protože jeho spoluhráči byli v ofsajdu.
 • Bývalý vítěz mistrovství světa František Musil se přijel podívat na svého syna a kamera si jej našla.
 • Ondřej Palát natahoval hokejku po rychlé rozehrávce, aby mohl jít do akce jeden na jednoho, zjistil ale, že jeho hokejka byla na tuhle nahrávku příliš krátká.
 • Důležité
  Ondřej Palát skvělým forčekingem získal puk na brankové čáře a oslovil Jana Ruttu, jenomže ten vystřelil přímo doprostřed, takže Andrej Vasilevskij zasáhl a navíc kotouč ani nevyrazil.
 • Vasilevského brána zase vycestovala z místa určení, tohle už bude chtít zásah od ledaře vybaveného vrtačkou.
 • Tečovaná střela Jana Koláře prosvištěla hodně vedle.
 • Nikita Zadorov nahodil puk za mantinel, kde díky dobrému forčekinku Čechů Rusové o puk přišli. A s tím také o možnost vystřelit.
 • Milan Gulaš dlouho avizoval přihrávku na Filipa Hronka, který si o ni navíc klepnutím do ledu řekl. Ruská obrana to samozřejmě přečetla.
 • Michal Řepík vystihl Vasilevského rozehrávku a okamžitě pálil na svatyni, trefil však jen a pouze brusle prvního bránícího hráče.
 • Důležité
  Česká republika pracuje v útočném pásmu poměrně slušně a byla z toho šance pro Davida Musila. Ani jeho rána ze zajímavé pozice ale nerozjásala fanoušky na stadionu v Bratislavě.
 • Faksa nevyhrál souboj s Alexandrem Barabanovem, takže se Rusové udrželi na puku v útočném pásmu.
 • Šimon Hrubec měl tentokrát dobrý výhled, a tak mu zákrok nedělal problémy. Střelu Michaila Sergačjova, která byla vypálena od modré čáry, schoval v lapající rukavici.
 • Frolík tentokrát stihl propíchnout na Simona a ten osvobodil české barvy od delšího tlaku Ruska.
 • David Sklenička nahodil do útočného pásma tak, že se nejednalo o ofsajd, a akci si také zakončil střelou od modré. Andrej Vasilevskij zasáhl.
 • Rutta opět vypálil od modré čáry, ale pouze ve výšce betonů, takže to pro Vasilevského nebylo složité.
 • Klidnější pasáž hry zkazili Rusové nepřesnou přihrávkou, kterou zachytil Gulaš. Ten předložil Kubalíkovi, ale tomu rána nesedla.
 • Michail Grigorenko na druhé straně švihem zakončil přesně do lapačky Šimona Hrubce.
 • Horké chvilky pro český nároďák dopadly ještě dobře. Letící puk totiž zřejmě Hronek baseballově odpálil mimo hřiště, ale sudí jej nakonec vylučovat nebudou.
 • Na jedné straně těsně minul Hrubcovu bránu Dmitrij Orlov, na té druhé zase stejný kousek předvedl z levého kruhu Hynek Zohorna.
 • Michal Řepík z otočky sice střílel, ale v útočném pásmu už nebyl ani jediný Čech, takže Vasilevskij jen zkontroloval, jak puk letí těsně vedle.
 • Sergej Plotnikov chtěl překvapit Šimona Hrubce ranou z mrtvého úhlu, český gólman ale vyrazil puk před sebe. A poté skočil také po dorážce, protože kotouč nebezpečně poskakoval na brankovišti.
 • Plotnikov klepl Hrubce do lapačky a byl za trest složen takedownem jak v MMA. Rozhodčí pro to ale měli pochopení a na trestnou nejde nikdo.
 • Dmitrij Orlov narval svou bombu do prvního bránícího hráče, Hrubec tentokrát zasahovat nemusel. Naopak na druhou stranu se rozjeli Češi.
 • Dominik Simon z otočky vypálil po ledě až od modré čáry, ale z nějakého důvodu Vasilevskij viděl puk až na poslední chvíli a jen tak tak vykopl levou nohu.
 • Aktivní forčekink nároďáku vynesl puk pro Dominika Simona, který si v klidu zpracoval puk a vyhodil.
 • Důležité
  Jevgenij Malkin byl zase u odrazu jako první a z hrany brankoviště bránu přestřelil!
 • Michail Sergačjov tvrdě vypálil z vrcholku levého kruhu a Šimon Hrubec chvíli myslel, že má puk ve výstroji. Hrací předmět ale vypadl před něj a český gólman po něm musel okamžitě skočit rybičku, aby zabránil dorážkám.
 • Michal Řepík nahodil kousek za červenou lajnou puk na Vasilevského branku, ruský brankář se ale nenechal zaskočit a puk vyrazil.
 • Radko Gudas opět pálil hned na bránu, ale opět to měl Vasilevskij zjednodušené, protože před ním nikdo nestál.
 • Arťom Anisimov narazil na ranaře Gudase a byl tak donucen o puk bojovat , místo aby jej předložil před bránu.
 • Skvělá práce Jana Koláře na chvíli zajistila Čechům puk, jenomže Rusové už opět tlačí.
 • Sergej Andronov vybruslil od mantinelu k levé tyčce, kde chtěl zblízka procpat touš mezi ruku a tělo. Hrubec se ale na brankovou konstrukci nalepil dokonale.
 • Dmitrij Jaškin na třetí pokus dostal puk z pásma, ale Češi nutně potřebují střídat, což jim není umožněno.
 • Dobrá práce Jaškina, který už byl zatavený, ale ještě mákl dopředu, aby stihli vystřídat úplně všichni.
 • Důležité
  Alexandr Ovečkin pěknou stahovačkou obešel obránce a předložil puk na druhou tyč spoluhráči, ten ale chvilku váhal se zakončením a Hrubec se mezitím přesunul!
 • Důležité
  Bruslařsky jsou teď Rusové úplně jinde. Jevgenij Dadonov prolétl útočným pásmem a natlačil se do zakončení. Pravděpodobně byl ještě faulován, což ale sudím uniklo.
 • Důležité
  Dadonov o chvilku později ztečoval puk těsně před Hrubcem. Další skvělý zákrok českého brankáře.
 • Tentokrát Šimon Hrubec likvidoval Dadonovu ránu z pravého kruhu, tu podržel ve výstroji.
 • Spolu se sirénou se ještě za Hrubcovou brankou strhla mela, ta ale už nic neřeší, je tu přestávka.
 • Druhá třetina skončila.
 • Druhá třetina začala pro Čechy velmi smolně. Hned ve 21. minutě jsme zopakovali chybu z první periody a nedostali jsme puk z pásma, což šťastnou trefou o Gudasovu hokejku potrestal Arťom Anisimov. Obě mužstva měla dál spoustu šancí a závarů, ale nebezpečnější rozhodně byli hráči sborné. Kučerov orazítkoval horní tyč a Šimon Hrubec hned několikrát zlikvidoval jasné tutovky střelců, jakými jsou Ovečkin, Malkin a Grigorenko.

  Češi sice nehrají úplně dokonale v obranném pásmu, ale pokud se dostanou do útoku, tak jsou nebezpeční také. Velmi dobře funguje "plzeňská" letka a útok bratrů Zohornových s Michalem Řepíkem. Naopak trošku ve stínu zatím zůstává elitní lajna Voráček – Simon – Frolík.
 • STATISTICKÉ OKÉNKO

  Střely: 23:26 (9:11, 14:15).
  Vyloučení: 0:1.
  Využití: 0:0.
  Vhazování: 21:18 (10:10, 11:8).
 • Nejvytíženější hráči zápasu:

  Rusko – Michail Sergačjov (15:36, 20 střídání)
  Česko – Radko Gudas (14:32, 16 střídání)
 • Třetí třetina začne přibližně v 17:24.
 • Nervozita v hale je velká. Skóre je vyrovnané a třetí třetina dost možná bude o jednom rozhodujícím gólu. Obě mužstva už krouží na ledě.
 • Začala třetí třetina.
 • Tradičně Rusové vyhráli první buly ve třetině a mají právo prvního útoku.
 • Ruský útok přinesl jenom nahození do útočné třetiny, kde se ke kotouči dostali Češi. Jan Rutta nevěděl, co s pukem, a tak ho odpálil na icing.
 • Michail Sergačjov přečetl českou kombinaci a rukavicí puk zastavil před modrou čárou.
 • Pokus Nikity Guseva se odrazil od bruslí bránícího hráče a všichni chvíli hledali, kde puk skončil. Našli ho v rohu hřiště.
 • Rusové jsou v útočném pásmu opět šíleně nebezpeční. Kučerov puk nabízel skrz brankoviště, kde ale naštěstí nikdo nestál.
 • Alexandr Ovečkin číhal na modré lajně, aby mohl jít do samostatného úniku, naštěstí mu ale puk odskočil od hokejky a Hrubec se nemusel připravovat na zákrok.
 • Důležité
  Michael Frolík našel těsně za modrou čarou Filipa Hronka, který mířil do protipohybu Vasilevského, jenomže přestřelil bránu. Velká škoda pro české barvy.
 • Filip Hronek vypálil od modré lajny, jeho střelu však Vasilevskij viděl a skryl v bezpečí výstroje.
 • Další česká rána od obránce. Jan Rutta vypálil dost tvrdě, ale ruský brankář opět betonem poslal puk do rohu.
 • Ilja Kovalčuk neprošel podél pravého mantinelu, jelikož narazil na Jana Ruttu. Ten se nebál ruskou hvězdu přimáčknout na hrazení.
 • Bekhendový pokus Hrubec zlikvidoval poměrně bez problémů.
 • Hynek Zohorna našel od pravého mantinelu Jana Koláře, který si najel za modrou čáru a vypálil. Mířil těsně vedle brány.
 • Trest
  Tak to je velký problém. Jan Kolář podrazil soupeře a i když se to Miloši Říhovi nelíbí, tak je to přesilovka pro sbornou. Tohle budou perné chvíle pro Českou republiku.
 • Český celek vyhrál po vhazování puk a odpálil ho okamžitě přes všechny čáry.
 • Důležité
  No to je neskutečná smůla! Frolík ujel do úniku a předložil puk před úplně volného Radka Faksu, který ale nechal vyniknout Vasilevského. Tohle prostě musí být gól.
 • David Sklenička chtěl po buly namířit puk na ruského gólmana, místo toho ale trefil do ruky Dinara Chafizullina. Ten svou končetinu rychle vyklepával.
 • Gudas propálil puk podél mantinelu až za ruskou bránu. Zatím se bráníme dobře.
 • Alexandr Ovečkin nezachytil na modré lajně puk a Češi jsou znovu osvobození.
 • Vynikající práce české čtveřice. Jan Kovář dokonce zkusil vystřelit zpoza beka, jenomže ten jeho pokus srazil.
 • Národní tým je v plném počtu, tohle oslabení zvládl vskutku bravurně.
 • Michael Frolík hledal v brejku Simona, ale k němu puk neprošel. To je skvělá pasáž Čechů, které chybí pouze branka.
 • Důležité
  Dominik Simon si teď sjel mezi kruhy a svou bombu umístil jen do připraveného brankáře. To je opravdu škoda!
 • Důležité
  David Sklenička to opět zkusil od modré čáry a puk byl ztečován vysokým obloukem těsně za bránu Vasilevského.
 • Z tribuny to tak nevypadalo, rozhodčí na ledě ale viděli český ofsajd. Po přerušení hry tak přichází komerční přestávka.
 • Palát byl zřejmě faulován, ale sudí dneska moc nevylučují. Puk pak byl sražen až do ochranné sítě, takže další buly v útočném pásmu Česka.
 • Radek Faksa nahrával zpoza brány zadovku před brankoviště, kam sjížděli oba jeho spoluhráči z útoku. Kotouč ale prosvištěl přesně mezi nimi a ani jeden nemohl zakončit.
 • Češi velmi odvážně napadají ve dvou hráčích, sebevědomí se jim teď hodně zvedlo.
 • Jevgenij Kuzněcov posunul touš na Kaprizova s Ovečkinem, zasáhla ale česká obrana. Ta zpomalila nahrávku a Hrubec si poté s pukem poradil.
 • Ruští hokejisté nevymysleli nahrávku úplně ideálně a pobudou si ještě chvíli na ledě. Může za to zakázané uvolnění.
 • Rusové akorát vyhodili puk pro Čechy, kteří založí další akci.
 • Dominik Simon projel s rychlostí středním i útočným pásmem a nakonec zkusil bekhend z velkého úhlu, který ale Andrej Vasilevskij vystihl.
 • Dva ruští hráči byli úplně sami před bránou, ale poslední český obránce k nim puk nepustil.
 • Radek Faksa nevěděl, co s pukem, tak jej prostě nahodil a trefil ruskou brusli. Od té se kotouč odrazil na bránu a Vasilevskij musel prokázat, že dává pozor.
 • Zajímavě to zkoušel Radko Gudas. Z úrovně brankové čáry nahodil obloučkem na bližší tyč a čekal, jestli si Rusové srazí puk do brány sami. Nesrazili.
 • Dobrá pasáž od českého týmu, který se snaží všechno cpát na bránu. Michal Řepík nastřelil puk do betonů brankáře.
 • Dominik Kubalík tvrdě vystřelil z pravého kruhu a Vasilevskij odrazil puk před sebe. Od Jana Kováře se pak hrací předmět neodrazil do brány, ale do rohu.
 • Rusové nadále přidávají na agresivitě, ale rozhodčí jsou k tomu stále slepí.
 • Voráček byl proti přesile v útočném pásmu a přišel o puk. Vzápětí jej ale velmi rychle vydoloval.
 • Jakub Voráček parádně obral ruského soka o puk a otočil svou jízdu do útoku. Jenomže jeho hůl byla evidentně zahákována a český kapitán nemohl hrát, rozhodčí jsou ale naprosto v klidu.
 • Důležité
  Voráček naprosto luxusně načasoval přihrávku do jízdy pro Dominika Simona, který vypálil tvrdě, ale Vasilevskij vymrštil vyrážečku.
 • Trest
  Po sérii ruských zákroků minimálně na hraně pravidel tentokrát sudí už vytáhl do vzduchu pravici a vylučuje Michaila Grigorenka za podrážení. Češi tak mají k dispozici první přesilovku v zápase!
 • Hned po vhazování se sborná dostala ke kotouči a vyhodila, s rozehrávkou pomáhal Šimon Hrubec.
 • Voráček s Frolíkem zakombinovali a první jmenovaný zkusil ukrytou střelu, která ale šla mimo.
 • Sergej Plotnikov měl dostatek prostoru, a tak si s pukem pohrál a vysokým obloučkem ho uklidil od Vasilevského.
 • Důležité
  Filip Hronek mohl po obrovském závaru střílet, ale rozmyslel si to, což byla velká škoda.
 • Michael Frolík obdržel puk od Filipa Hronka a pálil z první, Andrej Vasilevskij vyrazil. Následně Rusové vyhodili přes všechny čáry.
 • Gulaš nakonec vybojoval puk u mantinelu a Rutta ostřeluje bránu.
 • Rusové jsou v plném počtu, oslabení tedy ubránili a stav je i v 55. minutě stále nerozhodný.
 • Gulaš dobře nastřelil puk do brankoviště, kde jej tečoval Jan Kolář. Šlo to ale po ledě, kde měl Vasilevskij všechny skulinky pokryté.
 • Hronek střílel od modré čáry a Řepík se snažil dorážet, což mu nebylo povoleno.
 • Dnešní utkání sleduje 9085 diváků.
 • Důležité
  Tak tohle hodně zavánělo ruským gólem! Šimon Hrubec totiž vyrazil kotouč k levé tyčce, kde číhal Arťom Anisimov. Nesrovnal si ale puk ideálně a Hrubec natáhl beton, navíc se rychle zorientoval jeden z beků a odpálil puk pryč!
 • Důležité
  Rusové byli důraznější v souboji v útočném pásmu a Michail Grigorenko měl mezi kruhy hodně místa. Jeho ránu ale Hrubec udržel, stejně jako naděje českého týmu na bronz.
 • Jan Kovář střílel z levého kruhu na bližší tyč, tam se vytáhla helma Andreje Vasilevského.
 • Jaškin velmi tvrdě dohrál soupeře u mantinelu, všechno ale bylo v rámci pravidel.
 • Střelu Nikity Zajceva zablokoval první bránící hráč a Češi šli po vyhození střídat.
 • Důležité
  Opět jednoduchý přechod středního pásma znamenal šanci pro český tým. Dominik Simon byl v dobré pozici a střílel přes obránce, jenomže vystřelil také přes ruskou bránu.
 • Rusové zřejmě nechtějí prodloužení. V posledních desítkách vteřin jsou totiž aktivnější a derou se do útočného pásma.
 • Důležité
  Radek Faksa nenašel místo mezi betony. Vasilevskij chytil i další ránu od modré čáry.
 • Důležité
  Arťom Anisimov s Jevgenijem Kuzněcovem ujeli do přečíslení dva na jednoho, zakončení přišlo od levé tyče. Tam druhý jmenovaný netrefil odkrytou část klece!
 • Michal Řepík byl dalším, kdo se pokusil vypálit. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě. Česká republika má v tuto chvíli už 41 střel!
 • Národní tým sice vyhrál buly, vzápětí ale o touš přišel, protože Rusové byli v rohu pásma v přesile.
 • Česká obrana teď zvládla ubránit ruský útok a na řadě jsou hráči v bílých dresech, aby něco vymysleli.
 • Důležité
  Radek Faksa ujel s Ondřejem Palátem do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný vzal střelu na sebe. A napálil připraveného Vasilevského!
 • Důležité
  Vasilevskij má takové štěstí! Hronkovo nahození prošlo a Kovářova dorážka pak proletěla mezi betony, ale od brusle se puk odrazil vedle. To je pech!
 • Filipu Hronkovi nesedla střela na modré a český bek spěchal dozadu, aby bránil ruský protiútok.
 • Gudas dlouhou přihrávkou puk poslal do útočného pásma.
 • Důležité
  Jakub Voráček se vytočil zpoza brány a nahazoval ještě puk do brankoviště, tam ale žádná česká hokejka nebyla!
 • Třetí třetina skončila.
 • Střely na branku ve třetí třetině (celkem):

  Rusko – 5 (28)
  Česko – 18 (44)
 • Třetí třetina je za námi a vítěze stále neznáme. Česko sehrálo zřejmě nejlepší třetinu na šampionátu, ale snad z deseti tutových šancí nepřekonalo Vasilevského. Samozřejmě i Rusové si šance vytvořili, ale Šimon Hrubec taktéž podává skvělý výkon. O bronzovém medailistovi rozhodne prodloužení 3 na 3.
 • Důležité
  Gólmani jsou připraveni v brankách, začínat se bude přesně za minutu!
 • Prodloužení se bude hrát deset minut, pokud nepadne gól.
 • Začalo prodloužení.
 • Důležité
  Filip Hronek už mohl pálit, u pravé tyče byl totiž úplně sám. Jenže dlouho váhal a poté už byl Vasilevskij na své pozici, nenechal se zaskočit.
 • Důležité
  Dmitrij Orlov vzal v přečíslení střelu na sebe a Šimon Hrubec musel bleskurychle ukrýt kotouč v náruči. Poté ještě čelil dorážkám.
 • Hronek opět nevystřelil a vracel Kubalíkovi, ke kterému puk neprošel.
 • Dominik Kubalík obkroužil celé pásmo a po souboji s Rusem se ocitl na ledě. Stihl ještě nahrát Faksovi, ten ale nezakončil.
 • Důležité
  Tentokrát si Hronek dobře stáhl puk a vystřelil, ale Vasilevskij skvěle zakročil.
 • Nikita Gusev zacouval s pukem až do středního pásma, protože nebylo kudy ho procpat na branku.
 • Obě trojice vystřídaly, puk stále mají Rusové.
 • Kirill Kaprizov se spoluhráčem doráželi na brankovišti, česká obrana se ale vyznamenala. Hrubcovi ulehčila práci, když nepřipustila dorážky.
 • Česko stihlo vystřídat a Faksa s pukem jede dopředu.
 • Nikita Zajcev nahodil na branku z levého kruhu, jeho puk se ale obloukem nesl jen vysoko nad bránu.
 • Čárový rozhodčí rozpažil, takže není icing a unavení Češi mohou střídat. Rusové stále mají puk.
 • Alexandr Ovečkin našel najíždějícího si Jevgenije Kuzněcova, tomu ale střela nesedla.
 • Prodloužení je napínavé, ani jeden celek nechce udělat chybu. Jenže Češi nyní nerozehráli přesně a je z toho icing. Naštěstí ale nedávno střídali.
 • Jan Kovář střílel z poměrně velké dálky, takže Vasilevskij rukou vytěsnil puk mimo.
 • Nikita Gusev posunul puk na Nikitu Zajceva, který měl před sebou na levém kruhu kousek prostoru, ten ale k přesnější střele nevyužil.
 • Jakub Voráček měl volného Kubalíka, ale nesedla mu přihrávka.
 • Kirill Kaprizov chtěl využít českého střídání a zajel k levé tyči, tam ale narazil na výstroj Šimona Hrubce.
 • Filip Hronek od útočné modré čáry přihrál vlastnímu brankáři.
 • Dominik Simon míchal na modré s pukem tak dlouho, až vymíchal sám sebe. Naštěstí pro Čechy ale neměl Rus stojící proti němu rychlost a nemohl vyrazit do samostatného úniku.
 • Orlov dostal přihrávku do druhé vlny, ale rozhodčí zapískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Velká pomoc pro český tým.
 • Michael Frolík hledal před bránou najíždějícího spoluhráče, jeho přihrávka ale byla zlikvidována blokujícím Rusem.
 • Důležité
  Rusko netrefilo prázdnou bránu! Nikita Gusev dostal puk do skvělé pozice, ale naprosto nepochopitelně minul!
 • Nikita Gusev v akci podruhé, tentokrát v o poznání méně nebezpečné šanci. Střílel ze střední vzdálenosti do Hrubcovy výstroje.
 • Důležité
  Jakub Vrána našel Dominika Kubalíka, ale ten ani nevystřelil v obrovské tutovce!
 • Nikita Kučerov najel do palebné pozice na levém kruhu, netrefil ale bránu.
 • Důležité
  V poslední vteřině Frolík našel Hronka na zadní tyči, ale ten na dlouhou hokejku netrefil bližší tyč.
 • Prodloužení skončilo.
 • Střely na bránu v prodloužení (celkem):

  Rusko – 2 (30)
  Česko – 6 (50)
 • Prodloužení bylo naprosto neuvěřitelné. Rusové byli jasně lepší, přitom vystřelili pouze dvakrát. Nikita Gusev ale ze dvou metrů pohrdl prázdnou bránou. Poslední vteřiny zas patřily Česku, ale Kubalík ani Hronek také nezakončili.
 • Rolby upravují suchou cestou ledovou plochu, aby měli střelci co nejlepší podmínky. Hned poté už přijde na řadu rozhodnutí!
 • Rolby jsou pryč z ledu, brankáři si pomalu chystají svá brankoviště. V základní sérii pojede každý z týmů pět nájezdů.
 • Samostatné nájezdy začínají.
 • Jakub Vrána jel jako první, ale svojí střelou minul bránu.
 • Ilja Kovalčuk to provedl senzačně a bekhendem zavěsil pod horní tyč.
 • Dominik Kubalík to zkusil mezi betony, ale Vasilevskij s tím počítal.
 • Nikita Kučerov vypálil jen do betonů Hrubce.
 • Jan Kovář si sice rozhýbal brankáře, ale mezi betony opět nebylo místo.
 • Tak to je špatné... Nikita Gusev dal gól mezi betony a Češi jsou nad propastí.
 • Filip Hronek sice hodně míchal s pukem, ale Vasilevskij zůstal ledově klidný. Je rozhodnuto...
 • Gól
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
  Autorem vítězné branky je ILJA KOVALČUK, který vytáhl velmi rychlý bekhendový blafák a hned v prvním nájezdu rozhodl o ruské medaili.
 • Konec zápasu.
 • Důležité
  Je dobojováno... Češi předvedli naprosto výtečný výkon, ale v nájezdech zřejmě rozhodlo to, že čeští hráči moc chtěli. Rusové měli chladné hlavy, neboť výsledek turnaje pro ně stejně je zklamáním. Kovalčuk s Gusevem to provedli senzačně, ale hrdinou souboje o třetí místo je jednoznačně Andrej Vasilevskij. Ten pochytal neskutečné věci a v nájezdech byl jako skála.
 • I v medailovém duelu byli vybráni nejlepší hráči za každé mužstvo. Ze smutnícího českého celku si cenu převzal útočník Michal Řepík, za Rusko byl zvolen brankář Andrej Vasilevskij.
 • Prezident IIHF René Fasel už je na ledě a nejprve ocení rozhodčí bronzového duelu, kteří dostanou upomínkový předmět na to, že pískali tak důležitý mač.
 • Bronzové medaile už byly připraveny na podnosech a Rusům dlouhou dobu trvalo, než si pro ně přijeli. Jako první ji převzal kapitán Ilja Kovalčuk, který poté také jel pogratulovat českému soupeři. Stejně tak jeho spoluhráči.
 • Hokejisté sborné si ve většině případů nechávají bronzovou medaili na krku, sundalo ji minimum hráčů. Mezi nimi například Jevgenij Malkin, který je zřejmě i po zisku světové medaile zklamaný, že není zlatá.
 • Důležité
  Ilja Kovalčuk, s medailí na krku, přijel znovu k předávajícím, aby převzal ještě týmovou trofej pro třetí místo. Rusové si ji předávali z ruky do ruky a po chvilce skončila v rukou kustodů na střídačce.
 • Důležité
  Přichází ještě čas na státní hymnu Ruska – bronzového medailisty z Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2019. Češi na protější modré čáře zklamaně přihlížejí, medaili byli z posledních světových akcí dnes nejblíž. Už jen proto, že vstřelili dvě branky a drželi se silným soupeřem krok.
 • Čeští hokejisté objeli pro své fanoušky kolečko kolem kruhu pro vhazování a potleskem jim děkují za podporu, které se jim v Bratislavě po celou dobu šampionátu dostávalo.
 • A zatímco Rusové se na středovém kruhu skládají ke společné bronzové fotografii, čeští reprezentanti pomalu odešli poskytnout rozhovory médiím a následně do kabiny.
 • STATISTICKÉ OKÉNKO

  Střely: 31:50 (9:11, 14:15, 5:18 – 2:6 – 1:0).
  Vyloučení: 1:2.
  Využití: 0:0.
  Vhazování: 28:35.
 • Nejvytěžovanější hráči zápasu:

  Rusko – Dmitrij Orlov (23:44, 39 střídání)
  Česko – Filip Hronek (25:17, 34 střídání)
 • Přestože nyní převládá na české straně smutek, národní tým se rozhodně nemá za co stydět. Základní skupinu odehrál na turnaji parádně a do čtvrtfinále šel z druhého místa, po skalpu Němců narazil na Kanadu. S tou sice svěřenci Miloše Říhy prohráli 1:5, dnes ale bylo vidět, že se z porážky oklepali. Rusko přestříleli téměř o dvacet pokusů a drželi s ním i gólový krok. Za stavu 2:2 byly k vidění šance na obou stranách, a to jak v závěru třetí třetiny, tak v prodloužení. O držiteli bronzové medaile nakonec rozhodly samostatné nájezdy, v nichž si lépe počínala sborná a Česká republika tak znovu odjíždí po bitvě o třetí místo jako bramborový celek. Je ale potřeba vyzdvihnout, že medaile byla letos opravu nejblíže za poslední roky.
 • Od našeho novinářského dua Lukáš FoffKlára Petrásková je to pro tuto chvíli již vše. Děkujeme, že jste s námi sledovali napínavou bitvu o bronz i předchozí mače nejen české reprezentace, rádi bychom vás rovněž pozvali ke sledování finálového duelu. Tím vás provedou naši kolegové, kteří už se na vrchol sezóny netrpělivě připravují. Na shledanou v dalším hokejovém ročníku!