MS HOKEJ 2021 - online přenos Švédsko - Česko, 27. května 2021 19:15, Olympic Sports Centre, Riga - aktualizováno:

Švédsko

Česko

2 : 4

(2:0, 0:0, 0:4)

• Od nás to je pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásnou dobrou noc!
  • Další zápas Česko odehraje v sobotu od 11:15 proti nevyzpytatelné Velké Británii.
  • Neuvěřitelný obrat, klobouk dolů před českým týmem! Ten po čtyřiceti minutách existenčního zápasu prohrával 0:2, jenže v závěrečné třetině přišel radikální zlom.

Jakub Vrána s Janem Kovářem parádními střelami využili přesilovky, Lukáš Klok poslal Čechy do vedení a neúnavný Jakub Flek v závěru dotlačil kotouč do prázdné brány.

Svěřenci Filipa Pešána ukázali obrovský charakter, na turnaji poprvé zvítězili za tři body a postupovou situaci mají ve svých rukách. Švédsko se naopak o svoji účast v play-off bude muset strachovat, momentálně mu totiž patří poslední místo.
  • Nejlepší hráči zápasu

Max Friberg (Švédsko)
    Jakub Vrána (Česko)
  • Střely na branku – 29:24.
  • Konec zápasu.
  • Oddechový čas pro Česko.
  • Ještě jednou se bude vhazovat před českou brankou, Lukáš Klok totiž odeslal kotouč na zakázané uvolnění. Už to vypadá opravdu dobře!
  • Kovář drží puk v útočném pásmu a jeho tým je hodně blízko první výhře v základní hrací době.
  • Začíná poslední minuta třetí třetiny.
  • Důležité
    Švédský tým to opět zkouší v šesti mužích. Adam Reideborn na střídačce.
  • Andrej Šustr dokázal vyhodit puk pouze na vlastní střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hra bez gólmana se Švédům nevyplatila! JAKUB FLEK prodal své výborné bruslení a byl jako první a volného puku v útočném pásmu. Pak už ho zblízka neomylně poslal do sítě! Asistence: Dominik Kubalík.
  • Zakázané uvolnění Česka.
  • Dominik Kubalík se už ze středního pásma chystal hledat prázdnou bránu, přičemž byl atakován na hraně pravidel. Vylučovat se ovšem nebude.
  • Dobrou práci odvedl na mantinelu v obranném pásmu Jan Kovář a puk míří z obranné třetiny českého týmu.
  • Češi drží Švédy daleko od Hrubce.
  • Důležité
    Adam Reideborn míří na střídačku a Švédové hrají v šesti.
  • Oscar Lindberg si najel na levou stranu pásma, dostal tam kotouč a vypálil z kruhu. Šimon Hrubec si s jeho střelou poradil a zalepil na hrudi.
  • Filip Zadina obdržel přihrávku do jízdy a vydal se na vlastní pěst do útočné třetiny. Zadina neměl komu přihrát, a tak zápěstím prověřil Adama Reideborna na vyrážečku.
  • Na ose pásma dostal nahrávku do hole Victor Olofsson a okamžitě to zkusil na branku. David Musil jeho pokus zblokoval.
  • Střely na branku – 26:21.
  • Následuje komerční přestávka.
  • Vrána našel v další akci Chytila, který si to namířil před branku. Kousek před střelou mu do hole sáhl Adam Reideborn.
  • Jakub Vrána zavezl puk do útočného pásma a připravil si ho na forhend. Následný střelecký pokus zamířil mimo bližší tyčku Reideborna.
  • Pouze do středního pásma poslal puk David Sklenička a Češi mají chvilku na oddych.
  • Lawrence Pilut pálil z krkolomné pozice na modré čáře, bránu minul.
  • Za dlouhým pukem se hnal do pásma Zadina, na chvilku si ho šťouchl před sebe, ale nakonec ho odbavil soupeř.
  • Jakub Flek si od zadního mantinelu vybruslil až do pravého kruhu pro vhazování a vystřelil nad břevno švédské klece.
  • Šimon Hrubec před dojíždějícími hráči raději nechal puk ve své lapačce. Následuje buly v českém defenzivním pásmu.
  • Střely na branku – 25:21

Česko neuvěřitelným způsobem otočilo zápas, soupeř však přidává na obrátkách a v posledních chvílích je nebezpečnější.
  • Švédské sevření pokračovalo. Oscar Lindberg vypálil z otočky na střed branky a Šimon Hrubec bez problému pokryl kotouč ve své lapačce.
  • Rozhodčí nechal Kubalíka až do poslední chvíle bojovat o zrušení zakázaného uvolnění. Dominik Kubalík byl u puku první, přesto se icing nakonec píská.
  • Sekáč obkroužil pásmo a na modré našel Hronka, ten si poprvé střelu rozmyslel a pak trefil prvního soupeře před sebou.
  • Šimon Hrubec zvládl ještě jeden pokus od modré čáry, teď už je jeho tým kompletní!
  • Švédská kombinace pokračovala na levé straně, odkud vypálil Jonathan Pudas. Andrej Šustr jeho pokus zblokoval a následně vyhodil.
  • Přesně na středu modré čáry dostal kotouč Magnus Nygren a hned pálil. Důrazný kotouč skončil na zadním hrazení.
  • Rickard Rakell dostal znovu nabito na hranici levého kruhu a hned se opřel do rány z první. Hrubcovi puk i teď vypadl, načež vznikla menší skrumáž, ze které už nic nevzešlo.
  • Rickard Rakell vyzkoušel vypálit z levého kruhu. Hrubcovi sice vypadl puk, ale jeho soupeři se k dorážce již nedostali.