MS hokej 2021 - online přenos Finsko - Česko, 3. června 2021 19:15, Riga Arena, Riga - aktualizováno:

Finsko

Česko

1 : 0

(0:0, 1:0, 0:0)

• S konstatováním, že se české čekání na medaili protáhne minimálně o další rok, se s vámi z Riga Areny loučíme. Děkujeme za pozornost a přejeme hodně zábavy při sledování závěru turnaje, byť bez účasti českého týmu.
  • Semifinálové dvojice:

Finsko – Německo
    USA – Kanada.
  • Suomi znovu ukázali to, co je zdobilo už během základní části – výborná obrana a spolehliví gólmani. Právě tyto aspekty nejvíce přispěly k tomu, že si finští hokejisté zahrají semifinále, kde se utkají s Německem.
  • Bohužel, je konec. Český národní tým nepřešel přes čtvrtfinále a o medaile si v Lotyšsku nezahraje. Rozhodl o tom jediný gól, který vstřelil ve 33. minutě Jere Innala.

Češi ve třetí části dobývali soupeřovu bránu. Na pořádné příležitosti si počkali až do závěrečné hry bez brankáře, Zadina ani Kubalík ovšem bezchybného Olkinuoru nepřekonali.

• Důležité
    Po šikovné nahrávce z levé strany se do vyložené šance dostal Kubalík. Z parádní pozice trefil pouze připraveného brankáře.
  • Důležité
    Kotouč se dostal k Filipu Zadinovi, který měl obrovskou šanci! Na levém kruhu si palebnou pozici dobře připravil, Jussi Olkinuora předvedl další zákrok a vyrazil puk do ochranné sítě.
  • Zakázané uvolnění Finska.
  • Začíná poslední minuta třetí třetiny.
  • Důležité
    Filip Hronek si na modré čáře skvěle poradil s těžkou přihrávkou a napálil kotouč do ohně. Jan Kovář si ho mezi kruhy zpracoval a vystřelil z otočky, trefil však připraveného Olkinuoru!
  • Vránovu špatnou nahrávku zachytili Finové, vyhodit se jim povedlo jen do středního pásma.
  • Česko konečně uspělo na vhazování, Dominik Kubalík od modré čáry vyprášil brankářovy betony.
  • Češi v útočném pásmu prohráli buly. Lehké vyhození Oliwera Kaskiho zamířilo mimo prázdnou branku a došouralo se na zakázané uvolnění.
  • Důležité
    Šimon Hrubec jde na střídačku a český tým to zkouší v šesti mužích.
  • Česko si bere oddechový čas!
  • Zakázané uvolnění finského celku. Vhazovat se bude před brankou Jussiho Olkinuory.
  • Dominik Kubalík se prohnal po pravém křídle a z ostrého úhlu nahodil bekhendem puk na bránu. Jussi Olkinuora byl u své bližší tyčky připraven.
  • Z pravé strany nabízel puk před branku Hronek. Chytil si ho sice zpracoval, následně ale nahrál nepřesně.
  • Andrej Šustr ve středním pásmu alespoň přerušil finskou akci. Kotouč ale namířil znovu jen na hole soupeře.
  • Libor Šulák se nádherně dostal do útočného pásma. Individuální akci zakončil zblokovanou střelou vedle branky.
  • Filip Hronek chtěl svým nahozením získat buly v ofenzivním pásmu, jenže Jussi Olkinuora rychle rozehrál a hra plyne dál.
  • Až do rohu útočného pásma se proháčkoval Kovář, poté ale nahrál hodně nepřesně.
  • Po zásahu vysoké hole se bude vhazovat ve středním pásmu.
  • Filip Zadina nahazoval kotouč po plexiskle, od spoje v něm se puk odrazil do levého kruhu. Tam na něj ovšem Robin Hanzl nedosáhl.
  • Střely na branku – 24:21.
  • Následuje komerční přestávka.
  • Jiří Smejkal protečoval puk do útočné třetiny. Skákavý kotouč musel kontrolovat Jussi Olkinuora, který ho bez problému posunul ke svým spoluhráčům.
  • Až příliš prostoru dostal na pravém kruhu Hannes Björninen. Rychlý pokus ze zápěstí vyškrábl Hrubec ramenem.
  • David Sklenička dobře zblokoval střelu od modré čáry, jenže pak nedokázal rozehrát a český tým se bude muset bránit.
  • Na icing vyhazují pro změnu Češi.
  • Důležité
    Na pravé straně útočného pásma se odrazil puk na hůl Jana Kováře. Český kapitán to zkusil důrazně na zadní tyčku. Branku Finska o kousek minul.
  • Suomi si už nic nekomplikují a přidávají další zakázané uvolnění. Buly proběhne po levé ruce Olkinuory.
  • Střely na branku – 23:21

Česko dělí necelých devět minut od porážky, v posledních minutách ale tlačí a snaží se o vyrovnání.
  • Komerční přestávka.
  • Důležité
    David Sklenička si po rychlé výměně puku hezky našel střelecké místečko od modré čáry a poslal kotouč na branku. Jussi Olkinuora nic neviděl, chyběl malý kousíček!
  • Hodně těžké to na útočné modré čáře měl Filip Chytil, který nakonec nedokázal udržet útočnou třetinu.
  • Olli Määttä na útočné modré čáře hezky oklamal Jakuba Vránu a vydal se s pukem blíže k brance. Z kruhu pak zkusil štěstí na bližší tyčku, kde byl Šimon Hrubec dobře připraven.