MS hokej 2021 - online přenos Finsko - Německo, 5. června 2021 17:15,

Finsko

Německo

2 : 1

(2:0, 0:1, 0:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu ze semifinále Mistrovství světa v ledním hokeji mezi Finskem a Německem. Utkání začíná v 17:15.
  • Oba týmy se utkaly přesně před týdnem v rámci bojů ve skupině B. Finsko tehdy zvítězilo 2:1 a na svém kontě mělo dvojnásobek střel než Němci.

Průběh vzájemného zápasu: Finové se ujali vedení už v 7. minutě, když Lundell využil jedinou přesilovku první třetiny. Němci si pak také vytvořili nebezpečné příležitosti, ale Finové měli stále větší převahu. Velkou šanci spálil Ojamäki a tým Suomi měl i další náznaky šancí. Němci se nedokázali dostat k častější střelbě ani ve druhé části. Vše změnila 28. minuta, kdy z ojedinělé možnosti střílet vytěžil Holzer maximum. Finové se z vyrovnání oklepali až v posledních šesti minutách druhé třetiny, ale skóre se v ní už nezměnilo. Během přestávky nicméně seveřané nabrali síly, a když v 52. minutě Ruotsalainen poslal Finsko do vedení, Německo nedokázalo překonat tuhou finskou defenzivu. Teprve v samotném závěru si Němci vypracovali několik slibných šancí.
  • Finové skončili ve skupině A na druhém místě se ziskem 17 bodů.

Výsledky Finska na MS: USA 2:1, Kazachstán 1:2 s.n., Norsko 5:2, Itálie 3:0, Německo 2:1, Lotyšsko 3:2 pp., Kanada 3:2 s.n., Česko 1:0.

Průběh čtvrtfinále: Utkání Finska a České republiky nakonec rozhodla jediná branka, která obdobně jako v souběžně hraném duelu Ruska a Kanady přišla až po půlhodině hry. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu se k vyraženému kotouči dostal Jere Innala a dorazil za bezmocného Šimona Hrubce. Čeští hokejisté ve třetí třetině soupeře značně zatlačili, na střely na branku vyhráli 11:3, Finové se ale i takovému náporu ubránili. Blýskl se zejména gólman Jussi Olkinuora, který lapil všech 28 pokusů Čechů a vychytal své první čisté konto na turnaji.

Sestava Finska z posledního utkání: Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.
  • Němci skončili ve skupině B na třetím místě se ziskem 12 bodů.

Výsledky Německa na MS: Itálie 9:4, Norsko 5:1, Kanada 3:1, Kazachstán 2:3, Finsko 1:2, USA 0:2, Lotyšsko 2:1.

Průběh čtvrtfinále: Neuvěřitelný příběh nabídlo utkání mezi Německem a Švýcarskem. Hokejisté ze země helvétského kříže vedli většinu utkání 2:1, Němci ale dokázali vytvořit závěrečný nápor a proměnit jednu z šancí. Pouze 44 vteřin před koncem základní hrací doby tak poslali zápas do prodloužení. V něm nerozhodlo ani deset minut napínavé hry, ukončit vyrovnaný duel tedy musely nájezdy. Ve třetí sérii se prosadili švýcarský Meier a německý Kahun. Jako úplně poslední se v sérii číslo pět rozjel Noebbels, který s ledovým klidem vykouzlil kličku po vzoru Petera Forsberga. Němci díky tomu vyřadili silný výběr Švýcarska a dnes v semifinále vyzvou neméně silné Finy.

Sestava Německa z posledního utkání: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Rieder, Loibl, Kühnhackl – Kastner, Krämmer, Bergmann – Peterka.
  • Finský tým obhajuje na turnaji zlaté medaile z předchozího šampionátu (2019) na Slovensku. Za zmínku stojí i fakt, že letos pouhá dvě utkání Finska skončila větším než jednobrankovým rozdílem.
  • Úvodní sestavy:

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa (A), Nousiainen, Lindbohm – Anttila (C), Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola (A), Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen.

Německo: Niederberger (Brückmann) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Nowak, Wagner, Gawanke – Reichel, Pföderl, Noebels (A) – Plachta, Eisenschmid, Kahun – Rieder, Loibl, Kühnhackl – Kastner, Krämmer, Peterka – Tiffels.

Rozhodčí: Bjork, Nord (oba SWE) – Hynek, Ondráček (oba CZE).
  • Po severoamerickém souboji přichází na řadu také evropské semifinále mezi Finskem a Německem. Utkání začíná již za malou chvíli, oba celky již krouží po ledové ploše.
  • Utkání právě začalo.
  • První buly vyhráli Němci.
  • U puku jsou však zatím spíše Finové.
  • Arttu Ruotsalainen se postaral o první střelu utkání, když prověřil vyrážečku německého brankáře.
  • Fabio Wagner si řekl o přihrávku na modrou čáru, kde byl zcela volný, ale těžký kotouč nezpracoval.
  • Německý obránce Wagner poté vybruslil zpoza vlastní klece až do středního pásma, odkud nahodil puk pro své spoluhráče za branku soupeře.
  • Němci byli při přechodu do útoku příliš netrpělivá, John Peterka se dostal s kotoučem do ofsajdu.
  • Leonhard Pföderl se vydal dopředu po pravém mantinelu, ale nakonec byl zdvojen a bez podpory spoluhráčů v útočném pásmu o kotouč přišel.
  • Leon Gawanke protečoval puk z vlastní třetiny a pomohl tak založit útočnou akci hostů.
  • Důležité
    Po Seiderově nebezpečné střele z pravého kruhu se k dorážce tlačil Kahun, německá hvězda ale nedokázala sklepnout puk ze vzduchu do sítě v prostoru brankoviště.
  • Finský brankář musel pohotově zasahovat proti střele Markuse Eisenschmida z vrcholu kruhu.
  • Seider táhl i další akci směrem vpřed po pravém mantinelu, opět je však píská ofsajd.
  • Tom Kühnhackl našel před brankou volného Tobiase Riedera, jehož pokus vyrazil Olkinuora vyrážečkou.
  • Němci pokračovali v pásmu v kombinaci, ale ke střele se nedostali. Finové otáčejí hru.
  • Ruotsalainen se přes Holzera nedostal, k puku se tak dostává Německo.
  • Německý výběr opět v útoku, jenže Leonhard Pföderl byl dobře dostoupen obráncem a nedostal se k přesné střele.
  • Finové zklidňují hru a novou akci zakládají až zpoza vlastní branky.
  • Teemu Turunen se rozjel po levé straně a vyzkoušel svižnou střelou pozornost brankáře, ten schoval puk do lapačky.
  • Komerční přestávka.
  • Střely na branku: 2:4.
  • Tobias Rieder se procpal pouze ke střele ze strany, finský brankář byl připraven a vyrazil puk betonem.
  • Němci jsou o něco aktivnějším týmem v úvodní desetiminutovce, Finové hrají opět z hlubokého bloku jako ve čtvrtfinále s Českem.
  • Oliwer Kaski vypálil bez přípravy od modré čáry, obránce Holzer však zaklekl a puk zblokoval.
  • Po zisku kotouče a přechodu do útoku se ke střele z pravé strany dostal Reichel, Mathias Niederberger měl připravený pravý beton.
  • Plachta dostal puk přes obránce soupeře na Eisenschmida, který z velmi dobré pozice zamířil jen do ramene brankáře Finů.
  • Němci získali kotouč a opět to vypadalo na možný brejk, dobře však zasáhl Oliwer Kaski.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Finsko (Kim Nousiainen – 2 min., podrážení).
  • Hannes Björninen udržel na zádech protihráče hned několik cenných vteřin, zatímco puk dokázal dostat až za Niederbergera.
  • Kombinace Kahuna a Noebelse skončila nepřesnou přihrávkou a Finové poté vyhodili.
  • Finové se znovu osvobozují.
  • Němcům se přesilová hra vůbec nepovedla, obě mužstva už hrají v plném počtu.
  • Už po skončení přesilovky se ke střele dostal Matthias Plachta, rána ze zápěstí byla sražena do ochranné sítě.
  • Gól
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Skóre zápasu otevírá IIRO PAKARINEN, který po přihrávce Lundella zakončil brejk střelou mezi ruku a tělo německého brankáře. Asistence: Anton Lundell a Oliwer Kaski.
  • Finové po úvodní brance nadále operují v útočné třetiny, ale nemohou se propracovat do střelecké pozice.
  • Na modré čáře měl Olli Määttä prostor ke střele, ale žabičku spoluhráče nezpracoval.
  • Saku Mäenalanen prověřil pozornost brankáře švihovkou přes obránce, Niederberger zasáhl lapačkou.
  • Moritz Seider se prokličkoval až za modou čáru, odkud přes clonícího soupeře vyálil, nicméně jen do plexiskla.
  • Plachta sice dostal kotouč do útočné třetiny, ale ke střele ani přesné přihrávce už nikoliv. Finové se osvobodili.
  • Holzer s rozjetím akce nespěchal, počkal si až na správný moment.
  • Stefan Loibl našlápl po levé straně a pohotově zamířil do horní části branky, maskovaný Fin střelu vyrazil ramenem.
  • Po několika nepřesnostech z obou stran vybojovali kotouč ve středním pásmu opět Finové a jdou vpřed.
  • Důležité
    Velká šance Němců! Ti šli do přečíslení čtyři na dva, Reichel posunul kotouč mezi kruhy Seiderovi, ale ten ve velké šanci neuspěl!
  • Gól
    Opět se potvrdilo heslo nedáš – dostaneš. Po chybě Lukase Reichela v rozehrávce se k puku dostal Antilla, který jej hned posunul do mezikruží na HANNESE BJÖRNINENA, který střelou mezi betony zvyšuje na 2:0. Asistence: Marko Anttila.
  • Korbinian Holzer nahazoval od modré čáry do změti těl před sebou, Jussi Olkinuora zasahovat nemusel.
  • Němci mají kotouč za svou branku a do útoku už se nehrnou.
  • První třetina skončila.
  • Další třetina začne přibližně v 17:59.
  • První část je za námi a do kabin odcházejí daleko spokojenější Finové. Po nezáživném úvodu se dostali do vedení na konci 14. minuty, kdy německého brankáře nachystal střelou pod vyrážečku Iiro Pakarinen. V závěru úvodní třetiny pak chyboval u mantinelu Reichel, na přihrávku Antilly si najel Hannes Björninen a procedil kotouč mezi betony brankáře. Němci mají před druhou částí rozhodně o čem přemýšlet.
  • Střely na branku – 5:9.
  • Začala druhá třetina.
  • Finové vyhráli úvodní buly druhé části a vydali se hned vpřed, rána od pravého mantinelu v podání jednoho z nich ale byla sražena do ochranné sítě.
  • Saku Mäenalanen hokejkou zblokoval přihrávku Dominika Kahuna, puk následně vyletěl až na tribunu.
  • Němci se dostali do pásma a po sérii odrazů střílel bekhendem Tom Kühnhackl, nevýrazný pokus skončil vedle levé tyče.
  • Frederik Tiffels vypálil z úhlu a finský brankář si připsuje další zákrok lapačkou.
  • Kim Nousiainen se od modré čáry dostal na ose hřiště až mezi kruhy, odkud svižně střílel, ovšem Mathias Niederberger i přes clonu dokázal puk lapit.
  • Puk po odrazu od jednoho z finských hráčů končí až za mantinelem.
  • Němci se několika přesnými a rychlými přihrávkami rychle dostali až do útočného pásma.
  • Kahun dostal kotouč na pravý kruh, odkud okamžitě střílel, pozorný Jussi Olkinuora i přes mírné obtíže udržel kotouč v náručí.
  • Jussi Olkinuora se zapojil do rozehrávky, a pomohl tak svým obráncům.
  • Ve druhé části zatím nepozorujeme nijak hezký hokej, Finové hrají přesně to, co potřebují, a kontrolují dvoubrankový náskok.
  • Důležité
    Peterka využil své rychlosti, aby se dostal za finské obránce. Posléze na Fina v brance vypálil hodně nebezpečnou střelu ze strany.
  • Mathias Niederberger lehce podklouzl při snaze o rozehrávku za brankou a Finové díky tomu kombinovali, rána Teema Turunena byla ale obětavě zablokována.
  • Teemu Turunen nejprve naznačil a poté vyslal ránu do betonu německého brankáře.
  • Z vrcholu kruhu vystřelil také Petteri Lindbohm, Mathias Niederberger si ale poradil a nadále odráží finský tlak.
  • Krátce poté nahazoval také Tony Sund, ani jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
  • Po dobré práci Hannese Björninena se ke kotouči dostal na pravém kruhu kapitán Finů Antilla, okamžitě pálil na zadní tyč, o chlup ji však minul.
  • Němce vysvobozuje Matthias Plachta vyhozením puku přes všechny čáry.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Jonas Müller – 2 min., podrážení).
  • Jere Innala vystřelil bez přípravy jen do bočního oblouku brankové konstrukce.
  • Kontiola poté nabil na střelu také Sundovi, jeho rána příklepem pouze zaduněla o zadní mantinel a Mathias Niederberger krátce nato schoval kotouč v rukavici.
  • Tom Kühnhackl kotníkem zblokoval ránu Kaskiho.
  • Na konci přesilovky střílel z osy hřiště na modré čáře Oliwer Kaski, brankář Němců opět výborně zasáhl.
  • Krátce po buly vystřelil Miika Koivisto mimo branku.
  • Na konci oslabení se vpřed vydal Rieder, kotouč si píchl kolem obránce a z těžkého úhlu střílel bekhendem, branku těsně přestřelil.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Finsko ( Tony Sund – 2 min., držení).
  • Gól
    Německo právě vstřelilo branku!
    Moritz Seider chvíli hledal, komu by přihrál. MATTHIAS PLACHTA poté od modré vypálil z první a přesně trefil volný prostor v horním rohu Olkinuorovy branky. Asistence: Moritz Seider.
  • Důležité
    Finové mohli vést opět o dvě branky, když Iiro Pakarinen vypíchl kotouč a v brejku hledal před bránou Lundella, ten ale nezpracoval!
  • Po využité přesilovce je na Němcích vidět, že jsou mnohem více pohybliví. Finové ale opět touží po navýšení vedení.
  • Důležité
    V obrovské šanci byl poté také Niko Ojamäki, který byl najetý zcela sám u pravé tyče, dostal parádní přihrávku, ale trefil jen přesouvajícího se brankáře!
  • Ponechaná výhoda pro Německo.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Finsko (Mikael Ruohomaa – 2 min., vysoká hůl).
  • Markus Eisenschmid dorážel na brankovišti po nahození spoluhráče, ale nemířil přesně. Následně dostal šanci na reparát, jenže netrefil střílenou přihrávku.
  • Finsku se napoprvé nepodařilo dostat puk z pásma.
  • Nyní už se jim však daří, puk letí až za Niederbergera.
  • Finové zvládají oslabení stále velmi dobře a opět vyhazují.
  • Až teď se Němci usazují v pásmu.
  • Důležité
    Pföderl našel křižným pasem Reichela, který zahlédl ještě lépe postaveného Peterku. Přihrávka ale jen proletěla brankovištěm!
  • Následně už po konci trestu finského hráče nahazoval Seider, do jeho rány ještě vložil hůl Leonhard Pföderl, ale kotouč nasměroval pouze do ochranné sítě.
  • Němci jsou poté, co snížili, rozhodně aktivnějším týmem a velmi dobře napadají. Finové mají při rozehrávce starosti.
  • Teď však mohli jít vpřed, ale jejich akci zastavil čárový sudí – ofsajd.
  • Důležité
    Markus Eisenschmid vystihl finskou rozehrávku, Plachta poté předložil perfektní nabídku Kahunovi, jenže finský obránce zvládl jeho střelu zblokovat.
  • Na nahození Plachty od levého mantinelu sice Jussi Olkinuora moc dobře neviděl, ale dokázal kotouč i tak schovat v rukavici.
  • Důležité
    Antilla přihrávkou do prostoru našel Hannese Björninena, který se ještě zvládl natlačit před německého obránce a v rychlosti zakončil střelou do jeho výstroje.
  • Až za modrou se s kotoučem dostal Seider, který poté střílel zápěstím, ale Jussi Olkinuora rychle zareagoval a kotouč následně odpálil do rohu hřiště.
  • Korbinian Holzer u mantinelu ukázkově odzbrojil Ohtamaau.
  • Důležité
    Markus Eisenschmid předvedl skvělý pohyb i chytrost, když přihrávkou z otočky vybídl k zakončení na brankovišti Dominika Kahuna. Finský brankář byl ale v pohotovosti.
  • Důležité
    Prakticky vzápětí se za vyhozeným kotoučem vydal v plné rychlosti Arttu Ruotsalainen, byl u něj první, odstavil si obránce a střílel zblízka bekhendem, Mathias Niederberger ale opět předvedl velmi spolehlivý zákrok.
  • Druhá třetina skončila.
  • Další třetina začne přibližně v 18:50.
  • Střely na branku – 12:19.
  • Finové dlouho byli nebezpečnějším týmem i ve druhé třetině, Němci však v půlce utkání ubránili oslabení a chvíli poté se z přesilovky prosadili i gólově, když se od modré čáry trefil Matthias Plachta. Úspěch jim vliv novou krev do žil, odvahu jim dodal také výkon brankáře Niederbergera, který vykryl několik velkých šancí Finska.
  • V posledních minutách už se hrál velmi atraktivní hokej, hra se přesouvala ze strany na stranu. Jakým stylem bude pokračovat třetí část? A dokážou v ní Němci zopakovat gólovou radost?
  • Začala třetí třetina.
  • První akci třetí třetiny zakládají Finové.
  • Saku Mäenalanen svojí střelou z otočky trefil pouze plexisklo.
  • Příliš dlouhá přihrávka Finů končí zakázaným uvolněním.
  • Kahun se dostal s kotoučem do pásma, střílel od levého mantinelu, ale jen do boční sítě.
  • Němci dlouho kombinují v útočném pásmu, Finové jim ale nenechávají volný prostor na střelu.
  • Následně se k puku dostal Plachta, vyjel si za branku a zadovkou oslovil Kahuna, ten znovu mířil jen do boční sítě.
  • Tom Kühnhackl v mezikruží napřáhl, branku ale přestřelil.
  • Znovu byl v centru dění Tom Kühnhackl, který se zkoušel vytočit zpoza branky a zasunout kotouč k tyči, Jussi Olkinuora byl připraven na svém místě.
  • Leon Gawanke rychle dobruslil vyhozený kotouč a založil útočnou akcio Němců.
  • Další ránu vyslal Nicolas Krämmer, finský gólman byl opět připraven a jeho spoluhráči otáčejí hru.
  • Důležité
    Němci se dostali do přečíslení 4 na 2 a Ruotsalainen musel proti střelci v mezikruží tasit hodně náročný zákrok. Následně si ještě vzal puk Tiffels, objel s ním branku a předložil jej do šance dalšímu spoluhráči, rozhodčí ale ještě předtím zapískal kvůli postavení hráče v brankovišti.
  • Němci jsou aktivně a stále se ženou vpřed, další dva střelecké pokusy ale Finové zablokovali.
  • Moritz Müller měl prostor na modré čáře, místo přímé střely ale ještě nahrával spoluhráči a pas byl sražen.
  • Matthias Plachta u modré ztratil kotouč a situace zaváněla finským protiútokem.
  • Důležité
    Maxmilian Kastner dostal krásnou přihrávku křížem třetiny a byl v parádní střelecké pozici, z levého kruhu ale těsně minul bližší šibenici.
  • Jonas Müller od modré zamířil jen do betonu finského brankáře.
  • Hannes Björninen už chtěl po vydařené stahovačce střílet, do cesty se mu ale v poslední možné chvíli postavil německý obránce.
  • Finové znovu vyrukovali na zteč, Arttu Ruotsalainen vypálil zápěstím z levého kruhu a trefil připravenou lapačku gólmana Němců.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Korbinian Holzer – 2 min., podrážení).
  • Krátce po buly se Němcům povedlo vyhodit, Finové tak zakládají útok až od vlastní branky.
  • Důležité
    Velkou šanci na úspěch měla střela Antona Lundella, po které se puk odrazil ještě k volnému Jere Innalovi. Toho však Mathias Niederberger rychlým přesunem vychytal!
  • Kontiola nabil na střelu bez přípravy Innalovi, který však prudký pas nezvládl umístit mezi tři tyče.
  • Sund na závěr přesilovky pálil od modré nad branku, Jere Innala pro změnu z první na pravém kruhu do bránícího soupeře.
  • Lundell zpoza branky zkusil Granlundovo zakončení, puk nabral na hůl a chtěl se s ním obtočit kolem tyčky. Německý obránce ale jeho pokus zmařil.
  • Finové zablokovali další ránu soupeře od modré čáry a následně vyhodili na icing.
  • Krátce po buly se k puku dostal Marcel Noebels, branku poté netrefil jen o pár centimetrů.
  • Finové teď byli dobrých čtyřicet sekund v pásmu soupeře, kotouč ale měli pouze v rozích hřiště, a k dalšímu ohrožení branky tak nedošlo.
  • Němcům už na vyrovnání zbývá pouhých sedm minut.
  • Aktivní Markus Eisenschmid si vybruslil na modré čáře k ose hřiště, jeho prudkou střelu sice neudržel Jussi Olkinuora v náručí, ale spoluhráči odehráli puk do bezpečí.
  • Matthias Plachta přenechal puk za vlastní brankou Holzerovi a hned čtyři hráči Německa odjíždějí střídat.
  • Nepovedená rozehrávka Němců znamená zakázané uvolnění.
  • Ani tentokrát lob směřující vpřed na rozjetého Riedera nebyl z kategorie přesných, další zakázané uvolnění.
  • Olli Määttä jen o kousek minul německou klec svojí střelou od modré.
  • Důležité
    Tutovka Němců! Marcel Noebels po zadovce spoluhráče byl úplně sám před brankou, jenže Jussi Olkinuora vytasil možná klíčový zákrok semifinále a ramenem zastavil jeho pokus.
  • Němci znovu střídají a brzy se vrhnou opět do útoku.
  • Zakázané uvolnění Finů.
  • Olli Määttä si zkušeně pokryl kotouč, nabral rychlost a rozehrál útočníkům.
  • Markus Eisenschmid dostal puk do jízdy a ránu chytře schoval za obránce, lehce tečovaný pokus se obloučkem vznesl nad branku.
  • Stefan Loibl se proháčkoval do střelecké pozice na pravém kruhu, nevýrazný pokus však schoval finský gólman opět bez potíží v rukavici.
  • Střely na branku: 17:25.
  • Němci rozjíždějí útok až od Niederbergera.
  • Němci už vrhají všechny zbytky sil do útoku a riskují, Finům se ale podařilo z obrany vyhodit.
  • Finové jsou hodně pasivní, seřazení na vlastní modré čáře čekají na chybu soupeře.
  • Zakázané uvolnění severského celku necelé dvě minuty před koncem.
  • Oddechový čas pro Německo.
  • Němci hrají bez brankáře.
  • Seiderův pokus mířil jen do betonu finského brankáře, tlak pokračuje.
  • Ani v šesti hráčích se zatím hostům nedaří překonat finskou hráz.
  • Důležité
    Kotouč se po sérii odrazů dostal ke Kahunovi, který místo střely do prázdné branky hledal ještě Eisenschmida, ale ten už přihrávku nečekal.
  • Matthias Plachta od modré minul finskou klec.
  • Puk je stále jen u hrazení.
  • Plachta našel riskantní křiknou přihrávkou opět Markuse Eisenschmida, ten střílel z první po ledě, ale do připraveného brankáře.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Německo (Markus Eisenschmid – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Finsko (Atte Ohtamaa – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
  • Skvělá práce jednoho z Finů na modré čáře, který odpálil kotouč, a Finsko je blízko!
  • Konec zápasu.
  • Střely na branku: 17:28.
  • Finsko se raduje, protože bude ve finále obhajovat svůj dva roky starý titul a opět mu v cestě bude stát Kanada!

Dnešní duel zlomilo už v první třetině, kdy dalo obě své branky, o něž se postarali Iiro Pakarinen a posléze Hannes Björninen. Němci ve druhé části díky Plachtovi snížili, ale v závěrečné třetině i přes drtivou převahu a několik tutovek na vyrovnání nedosáhli, a ani tentokrát se tak do vysněného finále MS nepodívají.
  • Nejlepší hráči utkání: Matthias Plachta za Německo a Hannes Björninen za Finsko.