MS hokej - online přenos Finsko - Kanada, 6. června 2021 19:15, Riga Arena - aktualizováno:

Finsko

Kanada

2 : 3

(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

• Od nás už je to vše. Děkujeme za pozornost v průběhu celého turnaje, který byl v mnoha ohledech zvláštní, znovu však nabídl skvělé hokejové zážitky. Mějte se hezky!
  • Důležité
    Pohár pro vítěze mistrovství světa už je v rukou nových šampionů!
  • Zlaté medaile se už objevují na krcích některých hráčů Kanady. Za chvilku bude udělen pohár do rukou Adama Henriqua.
  • Finové už dostávají stříbrné medaile, mimo jiné je předává i jejich kapitán Marko Anttila.
  • MVP turnaje

Andrew Mangiapane (Kanada)
  • Media All Stars tým turnaje

Jussi Olkinuora (Finsko) – Mirotz Seider (Německo), Korbinian Holzer (Německo) – Andrew Mangiapane (Kanada), Conor Garland (USA), Liam Kirk (Velká Británie)

Peter Cehlárik (Slovensko)
  • Kanada ve finále dopsala jeden z největších příběhů novodobé historie mistrovství světa. Jeden z favoritů na titul byl po třech zápasech ve skupině zralý na vyřazení a musel se spoléhat na pomoc ostatních. Nakonec ovšem bere zlaté medaile a ve finále po dvou porážkách znovu uspěl!
  • Je dobojováno! Letošní mistrovství světa je u konce a jeho vyvrcholení bylo opravdu parádní. Až v sedmé minutě prodloužení se prosadil po brejku dvou na jednoho Nick Paul, čímž odpálil obrovskou dávku radosti na kanadské střídačce. Prodloužení 3 na 3 tentokrát nebylo natolik ofenzivní, jak tomu bývá v jiných případech, do větších šancí se asi dostávali Finové, zlaté medaile si ale za chvilku na krk pověsí Kanada.
  • Střely na branku – 31:26.
  • Konec zápasu.
  • Gól
    Kanada právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto a na kanadské straně propuká obrovská radost! Connor Brown s NICKEM PAULEM ujeli do akce dvou na jednoho, kotouč si vyměnili a druhý jmenovaný zakončil za povyjetého Jussiho Olkinuoru. Asistence: Connor Brown.
  • Petri Kontiola se rozjel, prohnal se za modrou čáru a zkusil to zpoza hned dvoučlenné clony. Kotouč po teči končí v ochranné síti.
  • Trochu volného prostoru dostal na modré Mario Ferraro a pálil. Jussi Olkinuora vytáhl proti jeho střele lepačku.
  • Saku Mäenalanen se nádherně protáhl před branku soupeře a akci ještě vyšperkoval zadovkou na Atteho Ohtamaata, který z voleje pálil vedle branky Kanady.
  • Důležité
    Velká šance Suomi! Arttu Ruotsalainen se od zadního mantinelu dostal do kladného střeleckého úhlu, mířil pod horní tyč, Darcy Kuemper ovšem střelu vyškrábl ramenem.
  • Troy Stecher se na útočné modré čáře zamotal do vlastních kliček a Kanaďané se musejí vracet.
  • Důležité
    Už mohlo být rozhodnuto! Z levé strany si puk na střed navezl Connor Brown a pálil na zadní tyčku. Kotouč nakonec nedokázal do branky vměstnat.
  • Suomi se dožadovali odpískání faulu, jenže tvrdý zákrok Andrewa Mangiapaneho zůstal bez povšimnutí sudích. Pokračuje se dál ve třech proti třem.
  • Marko Anttila získal puk ve středním pásmu a upaloval dopředu, křížná nahrávka na spoluhráče byla výrazně nepřesná.
  • Hannes Björninen se protáhl po pravém křídle a z nulového úhlu se snažil procpat puk za Kuempera, jehož betony byly připraveny.
  • Jere Sallinen sice navezl puk do útočného pásma, poté to ale otočil a nahrál dozadu.
  • O kličku mezi dva soupeře se pokusil Anton Lundell, ta se mu nepovedlo a Finové se faulu dožadovali marně.
  • Po úvodním vhazování prodloužení drží puk Finové, zatím se nikam neženou.
  • Začalo prodloužení.
  • Prodloužení se bude hrát formátem 3 na 3 do doby, než bude vstřelen rozhodující gól. Nájezdy už letos v souboji o zlato určovat vítěze nemohou.
  • Prodloužení začne přibližně ve 21:43.
  • Šedesát minut nestačí, o titulu mistrů světa rozhodne prodloužení! Ve třetí části se prosadily oba týmy. Finsko přiblížil k obhajobě prvenství obránce Petteri Lindbohm, jenže Adam Henrique v přesilovce po pěkné kombinaci vyrovnal. Ke konci základní hrací doby se už hrálo spíše opatrněji a skóre 2:2 vydrželo až do závěrečné sirény.
  • Střely na branku – 28:23.
  • Třetí třetina skončila.
  • Finská branka vypadla z optimálního postavení, když do ní vrazili hráči v souboji. Rozhodčí už ji upevňují tam, kam patří. Do konce třetí části zbývá 34 sekund.
  • Začíná poslední minuta třetí třetiny.
  • Niko Ojamäki vystřelil zápěstím, Darcy Kuemper jeho pokus v klidu čapl a ještě rozehrál.
  • Finský kapitán Marko Anttila zkusil vypálit hned po buly. Rychlá střela letěla jen do rohu hřiště.
  • Dlouhou nahrávku z hole Powera nedokázal zpracovat Brandon Pirri, a tak se píská zakázané uvolnění.
  • Owen Power dojel puk a zakázané uvolnění Finska se nepískalo. Mladý obránce si navíc ještě pěkně vychutnal napadajícího protihráče.
  • Hodně hezky si zpoza branky vyjel Andrew Mangiapane a nastřeloval puk před ni. Connor Brown na jeho pas o kousek nedosáhl.
  • Nepřesná rozehrávka Finska znamená icing a buly po pravé ruce Jussiho Olkinuory.
  • Důležité
    Do hodně velké šance se dostal Niko Ojamäki, který mohl rozhodnout z prostoru slotu. Napálil jen vyrážečku Darcyho Kuempera.