Hokej - online přenos Kanada - Česko, 19. srpna 2022 22:07, Rogers Place - aktualizováno:

Kanada

Česko

5 : 2

(2:0, 2:0, 1:2)

• Ode mě je to dnes vše a budu se na vás těšit u dalších onlajnů. Pěkný zbytek večera, dobrou noc.
  • Střely na branku – 35:32 (15:8, 11:16, 9:8).
  • Došlo i na ocenění tří nejlepších hráčů na turnaji. Za Česko jsou to David Špaček, Jan Myšák a Tomáš Suchánek. Za kanadskou stranu Olen Zellweger, Logan Stankoven a Mason McTavish.
  • Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Jiří Ticháček a Kent Johnson.
  • Ve třetí třetině zápasu tempo hry výrazně opadlo a přestože se Češi zásluhou Jana Myšáka a Davida Jiříčka dostali na dostřel, domácí rychle odpověděli pátou brankou a nenechali si zápas zdramatizovat. Kanada tak postupuje do finále, český tým čeká zápas bronz.
  • Konec zápasu.
  • Puk končí u Ethana Del Mastra, Češi se do závěrečného tlaku nedostali.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 5092 diváků.
  • Gutova střela byla zblokována do ochranné sítě. Kanadští fanoušci stoupají a tleskají svému týmu.
  • Češi se sami dostali z útočného pásma a zakládají útoku znovu.
  • Stanislav Svozil zkusil nachytat Dylana Garanda střelou z úhlu, kanadský brankář puk udržel.
  • Kanadští hráči mají hru pod kontrolou a nikam se výrazně netlačí.
  • Pavel Čajan zpomalil puk za brankou, ovšem první se k němu dostal Jack Thompson. Naštěstí pro Čechy o puk zase rychle přišel.
  • Štěpán Němec nahodil do útočného pásma a český tým se tam dokázal na chvíli udržet, poté už ale zase hrají prim domácí.
  • Gól
    Kanada právě vstřelila branku!
    JOSHUA ROY nachytal Čajana a procpal puk mezi jeho betony. Asistence: Olen Zellweger, William Dufour.
  • Vhazování před Garandem vyhráli domácí, ale Češi dobře napadají. nakonec musel Jiří Ticháček šlápnout do bruslí, aby ho Logan Stankoven nepřebruslil.
  • Kanaďané zatlačili na Davida Jiříčka, ale nakonec český obránce dokázal vyvézt puk z obranného pásma.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    David Jiříček napřáhl na modré čáře a do jeho střely ještě jemně zasáhl MICHAL GUT, kotouč skončil až v kanadské síti. Asistence: David Jiříček, Jiří Kulich.
  • Český tým má asi poslední šanci se zápasem něco udělat, přesilová hra je velká příležitost.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Ryan O'Rourke – 2 min., hákování.
  • Brennan Othmann si udělal místo na střelu z první. Nabito od spoluhráčů dostal, ovšem neprostřel obránce před sebou.
  • Gól
    Tak přece se Češi prosazují! JAN MYŠÁK využil zadovku od Jiřího Kulicha a zamířil přesně pod ruku brankáře Garanda. Asistence: Jiří Kulich, Stanislav Svozil.
  • Čechům se nedaří založit útočná akce.
  • Hosté v plném počtu.
  • Olen Zellweger dvakrát nabil kapitánu McTavishovi. Nejprve Pavel Čajan zasáhl hokejou, podruhé puk ukryl ve výstroji.
  • Logan Stankoven ještě hledal před brankou Masona McTavishe, ten jeho pas úplně nečekal, skóre se nemění.
  • Kanada se postavila do přesilovkového rozestavení, Kent Johnson tentokrát mířil mimo.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Česko:
    Štěpán Němec – 2 min., hákování.
  • Ve třetí třetině se zatím moc nepřerušuje, tempo z úvodu zápasu už docela opadlo.
  • Logan Stankoven dostal domácí do útoku, tam se však dlouho neohřáli.
  • Český tým donutil Kanaďany k zakázanému uvolnění, domácí se však následně ve vlastní třetině puku zmocnili.
  • Dylan Garand poslal puk po plexiskle, zachytil ho však Štěpán Němec a udržel český tým v útočné třetině.
  • David Jiříček místo střely jen puk nahodil kolem kanadské branky, jako první se k němu dostali domácí.
  • Jiří Kulich vypálil skrze tři hráče Kanady a dostal se první i dorážce, v obou případech úspěšně zasáhl Dylan Garand.
  • Petr Hauser se pokoušel střílet od mantinelu, neprostřelil však kanadskou obranu.
  • Donovan Sebrango naznačil střelu, nakonec puk poslal na Brennana Othmanna, s jeho střelou si poradil Pavel Čajan.
  • Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím bez výraznější šance.
  • Kanaďané uspěli na úvodním buly, ze středního pásma prověřil novice v české brance Čajana Lukas Cormier.