Až mě mrazí, že mi hokej nechybí. David Výborný si zvykl na roli manažera

Pět titulů mistra světa, bronz z olympiády v Turíně, mistr Československa i vítěz české extraligy. Tím vším se může pochlubit hokejista David Výborný. V 41 letech ale sportovní manažer mladoboleslavských hokejistů s aktivní kariérou definitivně skončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Výborný | Zdroj: ČTK

„Nikdy jsem netušil, že bych mohl mít takhle dlouhou kariéru, a myslím, že úspěšnou. Vždycky jsem chtěl hrát ligový hokej a všechno navíc byla nadstavba,“ řekl po oficiální rozlučce David Výborný.

Jeho jméno vyvolávala celá mladoboleslavská hala, i když Bruslaři prohráli se Spartou 3:4. Právě v dresu pražského týmu kdysi začínal kariéru. Ta pokračovala přes Švédsko a dlouhá léta v americkém Columbusu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozlučku Davida Výborného přímo na mladoboleslavském stadionu sledoval reportér ČRo Pavel Petr

„Byl za tím dril, který jsem 25 let dělal na vrcholné úrovni. A samozřejmě štěstí a rodina,“ uvedl ke své kariéře člen Síně slávy českého hokeje David Výborný. Muž, který jako kapitán vedl národní tým na čtrnácti významných akcích a získal s ním celkem jedenáct medailí.

„Vážím si toho, jaký měl vždycky přístup. Všechno bral profesionálně, extra se připravoval na každý zápas. Smekám před ním, protože si strašně věcí musel odříct, aby byl stoprocentně připravený,“ říká manželka Davida Výborného Irena.

Vzor má v otci i syn Michal. „Byl z těch, co dřel, aby byli dobří a aby se vyhrávalo. I v kabině dokázal povzbudit a zlepšit náladu.“

Pětinásobnému mistru světa a bronzovému olympijskému medailistovi hráčská pozice prý nechybí. Zvykl si na roli manažera. „Až mě trošku mrazí, že mi hokej nechybí. V kanceláři jsem, ale hodně to řešíme v kabině a spíš v kanceláři generálního manažera,“ dodává svou aktuální pracovní náplň David Výborný.

Poslední extraligový zápas odehrál v uplynulé sezoně ve čtvrtfinále play-off proti Hradci Králové. Jeho kariéru ukončil faul od Bedřicha Köhlera.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme