Brácha pro klub dýchá. Je mi líto, co se stalo, říká šéf hokejové Plzně Straka

Jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě má prý za sebou generální manažer hokejové Plzně Martin Straka. Bývalý úspěšný reprezentant totiž kvůli špatným výsledkům odvolal od extraligového áčka trenéra a tím i svého bratra Michala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indiány povede duo Martin Straka (vlevo) a Tomáš Vlasák | Zdroj: ČTK

„Ten kluk pro klub dýchá. Je mi líto, co se stalo, ale bohužel, tak to je,“ zastává se Martin Straka svého o rok staršího sourozence. Michal Straka si skutečně jako trenér nevedl vůbec špatně.

Jako asistent Milana Razýma slavil s indiány historicky první extraligový titul, v minulé sezoně k němu přidal bronzové medaile. Letos se to ale všechno nějak zadrhlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dovedete si představit, že svého sourozence připravíte o práci? Právě to totiž udělal šéf hokejové Plzně Martin Straka

„Určitě jsme to měli nějakou dobu v hlavě, ale doufali jsme, že se to ještě zlomí a ten poslední zápas to už byl takový chaos, takže jsme tady po zápase dlouho seděli a vyplynulo z toho zatím tohle.“

Hlava a nasazení - to jsou podle Martina Straky klíčové věci, které indiány sráží v extraligové tabulce až téměř na absolutní dno. Na svém prvním tréninku v roli kouče občas vysvětloval, občas křičel. Každý hráč prý potřebuje něco jiného.

„Nikdy jsem v tom nebyl, uvidíme, jak to bude vypadat, teď asi nedokážu říct. Můžu slibovat, že budu hodný, ale možná se mi potom nebude něco líbit a budu se chovat jako blázen. Nevím, uvidíme po zápase ve Vítkovicích.“

Martin Straka povede plzeňské indiány společně se svým někdejším spoluhráčem, aktuálně sportovním manažerem Plzně Tomášem Vlasákem. Pomáhat jim bude i někdejší obránce a teď šéf mládeže Jiří Hanzlík. Na dalších postech se nic nemění - Ladislav Čihák zůstal asistentem a Rudolf Pejchar trenérem gólmanů.

Jan Markup, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme