Český tým na Karjala Cupu zdobili produktivní obránci. Je důležité, že si věří, říká kouč Špaček

V posledních letech si trenéři reprezentace stěžovali, že českému hokeji chybí tvořiví obránci. Karjala Cup ale ukázal, že se situace možná zlepšuje. Obránci se totiž bodově podíleli na většině z jedenácti gólů, které český tým na finském turnaji vstřelil. Bek Jakub Jeřábek byl pak se čtyřmi body dokonce třetím nejproduktivnějším hráčem Karjala Cupu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výběr Josefa Jandače hraje s Finskem

Výběr Josefa Jandače hraje s Finskem | Foto: Antti Aimo-Koivisto | Zdroj: ČTK

„Zatím tam sice sypeme góly, ale až je budeme dávat dva tři roky, tak se teprve můžeme bavit o tom, že máme nějaké ofenzivní beky,“ zůstává nohama na zemi Adam Polášek.

Všech osm obránců, kteří se na Karjala Cupu představili v národním dresu, ale svými výkony naznačilo, že reprezentace jde správnou cestou. Beci se nezbavují puků, snaží se tvořit hru a hlavně podporovat útok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tréninky jsou nastavené tak, aby beci podporovali útok, říká asistent trenéra Jaroslav Špaček k přípravě obránců

„Je důležité, že si kluci věří. Je to samozřejmě podpořené úročníky a i tréninky, které jsou nastavené tak, aby beci podporovali útok a rozehrávali puky. Myslím, že v moderním hokeji je důležité to takhle hrát,“ chválí přístup obránců, kteří hráli na Karjala Cupu Jaroslav Špaček.

Trenéři budou v nadcházejících turnajích zkoušet i další defenzivní hráče, ale už teď je jasné, že kolem Jakuba Jeřábka a Radima Šimka může vyrůst hned několik tvořivých, na mezinárodním poli konkurence schopných, beků, kteří českému hokeji tak dlouho chybí.

Petr Kadeřábek, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme