Čeští hokejisté slaví na Karjala Cupu další vítězství. Domácí Finy zdolali 5:3

Čeští hokejisté dokázali vyhrát i druhý zápas na Karjala Cupu, když v sobotním dramatickém duelu přehráli Finsko 5:3. Na českém vítězství v helsinské Hartwall aréně měli výrazný podíl obránci - kapitán Jakub Jeřábek zaznamenal tři body a mezi střelce se zapsali i Adam Polášek s Janem Ruttou.

Výběr Josefa Jandače hraje s Finskem

Výběr Josefa Jandače hraje s Finskem | Foto: Antti Aimo-Koivisto | Zdroj: ČTK

Češi v duelu proti Finsku začali poměrně aktivně, když svého soupeře v úvodní třetině přestříleli.

Výběr Josefa Jandače sice nejprve musel ustát nápor hráčů Suomi, ale s přibývajícími minutami se hra českého mužstva lepšila. V závěru první části si pak Češi vytvořili i několik šancí - v 16. minutě se do jedné z nich po přečíslení dostal Doudera, ale jeho střelu dokázal gólman Säteri zlikvidovat.

Krátce poté finského brankáře prověřil i Kubalík, ale ani jeho střela gólem neskočila. První dějství tak skončilo bez branek.

Ke změně skóre došlo na začátku druhé třetiny - mezi střelce se ve 22. minutě zapsal Veli-Matti Savinainen, který přesnou střelou přes obránce poslal domácí do vedení 1:0.

Češi však na inkasovaný gól dokázali velmi rychle reagovat - Jakub Jeřábek ideální přihrávkou našel před bránou soupeře osamoceného Petra Holíka, jenž se nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Ani na další branku se nečekalo dlouho. Ve 31. minutě totiž při přesilovce vystřelil od modré Adam Polášek, který svým druhým reprezentačním zásahem v kariéře pomohl Čechům otočit skóre.

O tři minuty později přišla pak další přesilovka českého týmu, a i tu dokázali hráči v červeném využít. Střelcem gólu na 3:1 se stal obránce Jan Rutta, jenž z mezikruží přesnou střelou navýšil náskok na dva góly.

Také další gól padl při početní výhodě. V tomto případě ho ale vstřelili domácí Finové, kterým v úvodu závěrečné třetiny snížení na 2:3 zajistil Joonas Kemppainen.

Ve 48. minutě se opět zadařilo Jeřábkovi, který za přispění domácí obrany vrátil Česku dvougólové vedení. Český kapitán tak zaznamenal svůj třetí bod v zápase.

Tímto však gólové hody neskončily. Finský obránce Ville Lajunen totiž záhy poté ranou od modré snížil na 3:4 a oživil tak naděje svého týmu.

Ty však narážely na výborný výkon brankáře Šimona Hrubce, který v závěrečných minutách český tým několikrát podržel. Vítězství pak gólem do prázdné brány pojistil Lukáš Radil.

V posledním utkání v rámci Karjala Cupu se Češi utkají v neděli s Ruskem.

Hokejový turnaj Karjala v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:
Finsko - ČR 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. Savinainen (Jormakka), 44. Kemppainen (Lajunen, Filppula), 50. Lajunen (Melart, Filppula) - 26. P. Holík (J. Jeřábek, T. Zohorna), 31. Polášek (Radil, J. Jeřábek), 34. Rutta (D. Kubalík, Radil), 48. J. Jeřábek, 60. Radil (D. Kubalík, Horák). Rozhodčí: Sjöqvist, Harnebring (oba Švéd.) - Sormunen, Neva (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít