Columbus s debutujícím Sedlákem odvrátil konec série. Hertl přispěl asistencí ke kanonádě

Konec série se jim podařilo odvrátit. Hokejisté Columbusu na čtvrtý pokus dokázali porazit obhájce Stanleyova poháru Pittsburgh. První možnost na ukončení série tak Penguins nevyužili. V domácím dresu debutoval v play off NHL Lukáš Sedlák, ale nebodoval. Po dvou zápasech se střelecky prosadilo San Jose, které doma zničilo Edmonton 7:0. Tomáš Hertl přispěl jednou asistencí.

Columbus/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Columbusu slaví gól ve čtvrtém zápase série proti Pittsburghu Penguins | Zdroj: Reuters

Po třech porážkách a navíc bez zraněného objevu sezony, obránce Zacha Werenskiho, se Columbus postavil Pittsburghu. Štěstí ale bylo na jeho straně. Přestřelku proti obhájcům Stanley Cupu zvládl a zvítězil 5:4.

Hosté se snažili. Prohrávali dokonce 0:3, ale ztrátu stáhli na rozdíl jediné branky. Právě tím rozdílem nakonec prohráli. „Byli lepší. Zasloužili si vyhrát," uznal kapitán týmu Sidney Crosby. Poprvé se v NHL při utkání vyřazovací části předvedl útočník Blue Jackets Lukáš Sedlák. Při premiéře jej trenér John Tortorella nechal nastoupit ve čtvrté formaci. Český útočník sehrál necelých osm minut. Nebodoval.

Dva zápasy za sebou nedali hokejisté San Jose gól a oba prohráli velmi těsným rozdílem. Tentokrát ale nenechali nikoho na pochybách, kdo bude vítězem čtvrtého duelu. Ožli hráči, od kterých se góly očekávají. Joe Pavelski a Logan Couture zaznamenali po dvou zásazích. Do statistik promluvil také Tomáš Hertl, který v přesilové hře nahrál na sedmou trefu Sharks.

Nejvyrovnanější duel viděla slavná Madison Square Garden. New York Rangers potřebovali vyhrát, aby se vyhnuli třetímu neúspěchu za sebou. Po vyrovnané první třetině rozhodl duel svým gólem Rick Nash. „Odehráli jsme naše nejlepší utkání v celé sezoně," říkal spokojeně v rozhovoru s novináři po zápase.

Montreal podle něj výrazně zlobil jen ve třetí třetině. Přesto za posledních dvacet minut dovolili domácí soupeři jenom šest střeleckých pokusů. „Musím říct, že hráli opravdu dobře. Měli správnou taktiku," uznal po porážce brankář Carey Price, který chytil 30 střeleckých pokusů. Ani takový počet ale hostům na výhru nestačil.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápasy:
NY Rangers - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Fast, 25. Nash - 19. Mitchell. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Price (Montreal). Stav série: 2:2.

Columbus - Pittsburgh 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky: 12. Johnson, 19. Anderson, 25. Nutivaara, 41. Karlsson, 46. Jenner - 27. Hörnqvist, 37. Hainsey, 43. Kühnhackl, 60. Guentzel. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19 093. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Nutivaara, 3. Jenner (všichni Columbus). Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápas:
San Jose - Edmonton 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Branky: 1. a 37. Pavelski, 12. a 33. Couture, 23. Marleau, 30. Sörensen, 47. Schlemko (Hertl). Střely na branku: 32:23. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Pavelski, 3. Jones (všichni San Jose). Stav série: 2:2.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít