Devítiletého chlapce vyhlásili hvězdou týdne britské hokejové ligy. 'Zapsal' se i mezi střelce

VIDEO V ČLÁNKU. Devítiletý chlapec Blake McCaughey, který trpí vzácnou genetickou poruchou a v květnu ho čeká náročná operace srdce, byl vyhlášen nejlepším hráčem nejvyšší hokejové soutěže ve Velké Británii. Malý fanoušek severoirského Belfastu Giants si v ligovém zápase proti Sheffieldu Steelers dokonce „připsal“ gól.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Devítiletý Blake McCaughey

Devítiletý Blake McCaughey | Foto: Facebook Elite Ice Hockey League

Blake McCaughey sice nemohl do hry zasáhnout, nicméně nechyběl v oficiálním zápise o utkání, kde byl evidován jako hráč s číslem 8.

Utkání dvou nejlepších celků britské ligy mezi domácím Belfastem a Sheffieldem ovládli hosté, kteří si díky tomu s předstihem zajistili vítězství v základní části.

Na světelné tabuli sice bezprostředně po utkání platil stav 5:2 pro Sheffield, ale oficiální skóre zápasu znělo nakonec jinak. Blake McCaughey byl totiž po utkání dodatečně zapsán jako autor gólu do prázdné brány, kterým upravil výsledek na konečných 3:5.

McCaughey se tak při svém „debutu“ zapsal do statistik a na webu soutěže je veden jako člen soupisky Belfastu Giants. Po zápase si navíc malý fanoušek užil i velkých ovací publika. Za doprovodu svých „spoluhráčů“ se totiž s hokejkou představil na ledě a sklidil potlesk.

Další pocty se mu dostalo nyní, když byl vyhlášen Hráčem týdne EIHL.

„Jménem Elit League přejeme Blakovi vše nejlepší a těšíme se, že ho brzy opět uvidíme na ledě,“ uvedli představitelé britské soutěže v prohlášení.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme