Dva góly Hemského stačily Dallasu pouze na bod. Palát si v důležitém zápase připsal tři asistence

Hned tři čeští hráči se střelecky prosadili v nočních zápasech NHL. Nejlépe se v tomto ohledu dařilo Aleši Hemskému z Dallasu, jenž v utkání proti Chicagu vstřelil dvě branky. Ani jeho výkon však na vítězství Stars nestačil. K výhře nepomohl ani gól bostonského Davida Pastrňáka v duelu s Tampou, v jejímž dresu si tři asistence připsal Ondřej Palát. Poprvé od konce února se trefil útočník Philadelphie Jakub Voráček, který do prázdné brány pečetil výhru 3:1.

Ondřej Palát (vlevo) si připsal tři asistence

Ondřej Palát (vlevo) si připsal tři asistence | Zdroj: Reuters

Velmi důležitý zápas v boji o postup do vyřazovacích bojů se odehrál ve čtvrtek v Bostonu, který hostil Tampu. Bruins momentálně drží poslední postupovou pozici, zatímco hráči Lightning se drží dvě příčky za nimi.

Skóre utkání otevřel na začátku druhé třetiny svým 32. gólem v sezoně David Pastrňák, když po nahrávce Patrice Bergerona využil přesilovou hru.

Nejproduktivnější český hráč probíhající sezony NHL tímto odstartoval přestřelku, jelikož v následujících 13 minutách padlo pět gólů. O vítězi však rozhodla až třetí dvacetiminutovka, do které se šlo za stavu 3:3.

Důležitou výhru nakonec ukořistili hráči Tampy, kteří zvítězili 6:3 a na Boston nyní ztrácí už jen tři body s tím, že mají zápas k dobru. Hlavní postavou zápasu byl Rus Nikita Kučerov, jenž zaznamenal hattrick. Český útočník Ondřej Palát si připsal tři asistence.

Teoretické naděje na play-off drží i Philadelphia, která si v noci poradila s Minnesotou, druhým nejlepším týmem Západní konference. Takřka měsíční čekání na gól ukončil Jakub Voráček poté, co do prázdné brány upravil na 3:1.

První dvougólový večer v sezoně prožil Aleš Hemský z Dallasu, který většinu probíhajícího ročníku promarodil. Třiatřicetiletý útočník se proti Chicagu nejprve trefil ve druhé třetině, kdy z mezikruží přesnou trefou pod víko prostřelil gólmana Crawforda. Druhý gól pak přidal na konci třetí třetiny, když z dorážky vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení.

V nastavení gól nepadl, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich bonusový bod získalo domácí Chicago a upevnilo si první příčku v Západní konferenci.

Už pošesté v řadě bodoval nováček Pavel Zacha. Příspěvek 19letého útočníka Devils však k vítězství nevedl, když Toronto porazilo New Jersey 4:2 a vyhrálo potřetí v řadě.

Boston - Tampa Bay 3:6 (0:0, 3:3, 0:3)
Branky: 22. Pastrňák, 28. Chára, 34. Nash - 29., 51. a 59. Kučerov (na třetí Palát), 23. Point (Palát), 35. Stralman (Palát), 45. Drouin. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Drouin (oba Tampa Bay), 3. Nash (Boston).

Washington - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 47. Orlov, rozhodující sam. nájezd Oshie - 41. Jones. Střely na branku: 45:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Orlov (Washington).

Toronto - New Jersey 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Leivo, 19. Nylander, 23. Van Riemsdyk, 60. Brown - 3. a 50. Moore (na druhou Zacha). Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.142. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Moore (New Jersey).

Montreal - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Galchenyuk - 40. a 46. Stempniak, 17. Lindholm, 58. Skinner. Střely na branku: 22:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak, 2. Faulk, 3. Skinner (všichni Carolina).

Ottawa - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. Hoffman, rozhodující sam. nájezd Turris - 30. Bonino. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18.102. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Turris, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Florida - Arizona 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 38. a 39. Marchessault, 28. Thornton - 4. Rieder. Střely na branku: 39:23. Diváci: 11.338. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Thornton (oba Florida), 3. Chychrun (Arizona).

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 18. a 50. Pääjärvi, 38. Brodziak, 58. Pietrangelo - 14. H. Sedin. Střely na branku: 38:24. Diváci: 19.356. Hvězdy zápasu: 1. Pääjärvi, 2. Allen, 3. Brodziak (všichni St. Louis).

Nashville - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 26. Järnkrok, 28. Sissons, 52. Ellis - 31. Hamilton. Střely na branku: 17:25. Diváci: 17.324. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Sissons, 3. Rinne (všichni Nashville).

Minnesota - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Parise - 18. Couturier, 21. Read, 60. Voráček. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.004. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. Parise (Minnesota), 3. MacDonald (Philadelphia).

Chicago - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. P. Kane, 49. Hossa, rozhodující sam. nájezd Panarin - 33. a 55. Hemský. Střely na branku: 26:44. Diváci: 21.798. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Hemský (Dallas), 3. Hossa (Chicago).

Colorado - Edmonton 4:7 (2:1, 2:1, 0:5)
Branky: 4. a 25. Rantanen, 10. Compher, 38. Bourque - 45. a 59. Eberle, 20. Sekera, 21. Lucic, 43. Kassian, 58. Caggiula, 60. Draisaitl. Střely na branku: 21:30. Diváci: 14.142. Hvězdy zápasu: 1. Sekera (Edmonton), 2. Rantanen (Colorado), 3. Caggiula (Edmonton).

Los Angeles - Winnipeg 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 15. Kopitar, 37. Muzzin, 43. Gáborík, 44. Doughty, 50. Pearson - 7. Perreault, 19. Laine. Střely na branku: 36:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Muzzin, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít