Gudas vstřelil svůj první gól v sezoně. Jágrův tým vyhnal Mrázka z branky

Teprve třetí vítězství v základní hrací době získali v nové sezoně NHL hokejisté Philadelphie. K výsledku 4:3 v Carolině pomohl svým premiérovým gólem v sezoně Radko Gudas a 23 zákroky Michal Neuvirth. Nedařilo se naopak Petru Mrázkovi, který nedochytal zápas s Floridou.

Radko Gudas slaví první gól v novém ročníku

Radko Gudas slaví první gól v novém ročníku | Zdroj: ČTK

Ve 28. minutě zápasu se Radko Gudas snažil pro Philadelphii udržet útočné pásmo. Zápěstím nahodil puk směrem k brance Caroliny, kde měl Cam Ward zacloněný výhled. Na první pohled lehká střela propadla až do branky a Flyers vedli 2:1.

Letci o vedení přišli. Michala Neuvirtha překonali Skinner se Stalbergem, ale ještě do druhé přestávky vyrovnal Claude Giroux a 8 minut před koncem v oslabení rozhodl Brandon Manning. Michal Neuvirth odchytal celý zápas a připsal si 23 zákroků.

Jako jednička začal zápas i Petr Mrázek, v brance Detroitu ale vydržel proti Floridě jen 25 minut, pak ho po čtyřech inkasovaných gólech střídal Jimmy Howard. Český gólman si připsal pouze 6 úspěšných zákroků.

Florida naopak ukončila nelichotivou sérii tří proher v řadě a na závěr prvního „tripu“ po venkovních stadionech získala první dva body. Jaromír Jágr strávil na ledě pouze 14 a půl minuty, do střeleckých statistik se nezapsal.

Statistika NHL:
Winnipeg - Buffalo 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Ehlers - 11. a 34. Okposo, 13. Gionta. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Ehlers (Winnipeg).

Detroit - Florida 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Branky: 23. Larkin, 51. B. Smith - 7., 7. a 37. Sceviour, 18. Marchessault, 26. Trocheck. Petr Mrázek odchytal za Detroit 25 minut, z 10 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Střely na branku: 36:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour, 2. Trocheck, 3. Demers (všichni Florida).

Carolina - Philadelphia 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 22. Faulk, 31. Skinner, 32. Stalberg - 18. Gostisbehere, 28. Gudas, 38. Giroux, 49. Manning. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 29 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Střely na branku: 29:28. Diváci: 10.353. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Skinner, 3. Faulk (oba Carolina).

Calgary - Washington 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 14. Backlund (Frolík) - 8. a 60. Johansson, 3. Connolly. Střely na branku: 22:29. Diváci: 18.454. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Elliott (Calgary).

Chicago - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Toews, 34. Anisimov, 59. Hossa. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.329. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Toews, 3. Hossa (všichni Chicago).

NY Rangers - Tampa Bay 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky: 27., 50. a 55. Grabner, 25. Nash, 28. Vesey, 39. Miller - 57. Stamkos. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Raanta, 3. Nash (všichni Rangers).

Edmonton - Ottawa 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 33. Hoffman, 60. Ryan. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Anderson (Ottawa), 2. Talbot (Edmonton), 3. Hoffman (Ottawa).

NY Islanders - Toronto 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky: 2. Hamonic, 8. Cizikas, 46. Prince, 48. Nelson, 60. Bailey - 41. Gardiner. Střely na branku: 35:34. Diváci: 12.057. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson, 3. Cizikas (všichni Islanders).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít