Hluční, ale vzorní. Fanoušci Komety zanechali v Hradci skvělý dojem

Před semifinále se pořadatelé báli napjaté atmosféry mezi brněnskými a hradeckými fanoušky. Jedni i druzí nemohli soupeři zapomenout domnělé či skutečné křivdy nebo chyby. Samotné zápasy ale i na tribunách skončily stejně jako na ledě - nerozhodně, a navíc v duchu fair-play. A fandové Komety byli tentokrát téměř ukázkovými hosty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Komety jezdí na venkovní zápasy po stovkách, nechyběli ani v Hradci

Fanoušci Komety jezdí na venkovní zápasy po stovkách, nechyběli ani v Hradci | Zdroj: ČTK

„Byly nějaké šarvátky se security. Byla tu i pyrotechnika, nějaké bitky. Prostě to bylo vyhrocené,“ vzpomínal hradecký útočník Rastislav Dej, proč se na východě Čech fanoušků z Brna obával.

Jenže první dva semifinálové zápasy probíhaly téměř bez problémů. Tentokrát žádná pyrotechnika, žádné konfety a žádné problémy. „Zápas proběhl v pořádku,“ potvrdil marketingový ředitel Mountfieldu HK Petr Picka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanoušci Komety zanechali v Hradci výborný dojem, výjezd se tentokrát obešel bez problémů

Tentokrát si fandové Komety zaslouží pomyslný palec nahoru. Překvapený byl asi i domácí "kotel", který byl v očekávání konfliktů především ze začátku nastavený na podrážděnější a agresivnější notu. Jenže modrobílí ho naprosto odzbrojili.

Skvěle fandící příznivci Komety jsou někdy považováni za nejlepší v lize, jindy zase za nezvladatelné. Sami se berou s nadhledem. „Občas tam sehraje roli alkohol nebo nějaké emoce, vysvětluje Brňan Milan Raška.

„Spíš mě trošku zklamalo, když jsem četl, že jako nejpříjemnější fanoušky v lize pasovali fanoušky Hradce.“ A to prý není pravda, usmíval se Milan Raška.

Zajímavé věci se děly i na internetových fórech. Někteří hradečtí fandové se omlouvali soupeřům za dvojí ceny vstupenek, nastavené klubovým vedením a jeden příznivec Brna poslal do éteru písemnou omluvenku členovi ochranky, kterého v emocích polil pivem.

Tomáš Lörincz, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme