Hokejisté Chomutova, Litvínova a Zlína přetlačili soupeře až v prodloužení

Hned tři utkání se rozhodovaly až v prodloužení. Body získal Chomutov, který porazil vedoucí Kometu 4:3. V Litvínově si domácí poradili s Libercem 3:2. A stejně skončil i zápas ve Zlíně, kde prohrál Hradec Králové. Boj o dvanáctou příčku zvládly lépe Pardubice, které zvítězily 4:2 s Plzní. Do vítězného konce se stejným poměrem branek dotáhly duel s Olomoucí i Vítkovice.

Piráti Chomutov slaví vítězství

Piráti Chomutov slaví vítězství | Zdroj: ČTK

Vedoucí Kometa prohrávala na ledě Chomutova 0:2 po první třetině. V začátku druhé části se jí podařilo snížit zásluhou Marka Kvapila, ale Michal Poletín vrátil v závěru domácímu celku dvougólový náskok.

Kometě se podařilo v základní hrací době srovnat na 3:3. Jednu branku přidal v přesilovce Martin Zaťovič a druhý gól v utkání dal Kvapil. V prodloužení rozhodl po dvaačtyřiceti vteřinách Michal Vondrka. Chomutov se tak díky dnešnímu vítězství dostal na třetí příčku před Mladou Boleslav.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 4:3 v prodloužení (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 28. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml) - 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:9, navíc Poletín - Vincour oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5077.

Litvínov vyhrál už páté utkání v řadě. Tentokrát se o vítěznou branku postaral Viktor Hübl v přesilové hře a připsal si tak sedmou branku v této sezóně. Úřadující mistři z Liberce padli pětkrát v posledních šesti zápasech a v tabulce jsou desátí za Zlínem.

„Když nám to na začátku sezony moc nešlo a prohráli jsme třikrát v řadě, tak jsme si k tomu něco řekli, něco změnili a nyní to funguje. Doufám, že můžeme porazit každého,“ hodnotí Jaroslav Hübl.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Nejezchleb (Sörvik, Lukeš), 27. M. Hořava (Trávníček, K. Reichel), 65. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb) - 16. D. Špaček (Ordoš, Bartovič), 40. J. Vlach (D. Špaček). Rozhodčí: Horák, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. Diváci: 5246.

Po páté v řadě remízoval Hradec Králové v základní hrací době, ale tentokrát nedokázal duel dotáhnout do vítězného konce, jak se mu to podařilo v předchozích třech zápasech, z toho dvakrát po nájezdech.

Zlín naopak slaví třetí výhru za sebou a dnes se o to postaral obránce Oldrich Kotvan. Berani jsou momentálně na deváté pozici právě za svým dnešním soupeřem.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) - 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Štajnoch, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4099.

V přímém boji o dvanácté místo v tabulce se dnes dařilo Pardubicím. S Plzní zvítězily 4:2 a odsunuly ji na předposlední příčku. Domácí o vítězství rozhodli až ve třetí třetině, kdy otočili dosavadní vývoj utkání třemi brankami, z toho dvakrát se trefil David Tomášek. Vítěznou branku si však připsal Lukáš Nahodil, který se prosadil v přesilové hře.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 31. M. Rohlík (Poulíček), 49. D. Tomášek (F. Novák, H. Zohorna), 58. Nahodil (Hubáček), 59. D. Tomášek (Ovčačík) - 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák). Rozhodčí: Pražák, Hodek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 6018.

Třetí porážku v řadě inkasovali hráči Olomouce. Domácí sice po první třetině vedli 1:0 díky brance Jakuba Hermana, ale Vítkovice se dostaly do jednobrankového vedení během druhé třetiny. Olomouc dokázala srovnat, ale Vítkovice přidali ve třetí části gól v početní výhodě a čtvrtý do prázdné brány. Vítěznou a zároveň první trefu v sezoně zaznamenal útočník Petr Kolouch.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Herman (Fořt, Burian), 50. Jaroměřský (Herman, Fořt) - 26. D. Květoň, 31. Klok (Olesz), 45. Kolouch (Výtisk), 60. Olesz (Y. Stastny). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 7:7, navíc Strapáč (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4934.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít