Hokejisté Hradce Králové počtvrté porazili Litvínov a zajistili si postup do semifinále

Hokejisté Hradce Králové v pátém pokračování čtvrtfinálové série s Litvínovem vybojovali výhru 7:4, díky čemuž přidali čtvrtý bod a poprvé v historii se mohou těšit na extraligové semifinále. Čtyřmi body se blýskl domácí kapitán Jaroslav Bednář. Soupeře pro boj o finále se mohou Východočeši dozvědět už ve středu.

Litvínovský Martin Hanzl (vlevo) v souboji s Jaroslavem Bednářem z Hradce Králové | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Královehradecký Mountfield vstoupil do pátého zápasu série ve velkém stylu, když se už v desáté minutě těšil tříbrankovému vedení, přičemž všechny tyto branky padly při početní výhodě.

Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě Bedřich Köhler, jenž dorazil střelu Tomáše Knotka. Další trefu vstřelili domácí za necelé čtyři minuty, když akci Jaroslava Bednáře a Knotka do odkryté brány úspěšně zakončil Rastislav Dej.

Do konce první dvacetiminutovky přidali Hradečtí ještě jednu branku, o kterou se v desáté minutě postaral kanadský forvard Alexandre Picard.

V průběhu prostřední třetiny dokázali svěřenci Václava Sýkory navýšit náskok po gólech Picarda a Knotka na rozdíl pěti branek.

Litvínov se však nevzdal, začal být aktivnější než soupeř a po slepených gólech Michala Trávníčka a Martina Hanzla snížil na 2:5.

V emotivním závěru druhého dějství si Verva dokonce vynutila dvojnásobnou přesilovku, ale nevyužila ji.

Na začátku třetí třetiny Východočeši přidali šestý gól a přibrzdili tak možný obrat hostů. Autorem branky byl kapitán Bednář, který tak ke svým třem asistencím přidal i střelecký úspěch. Vzápětí sice Litvínov opět snížil, ale žlutočerní už zápas nezdramatizovali.

V závěru padly ještě dvě branky – na každé straně jedna. Na konečných 4:7 upravil v 58. minutě litvínovský Karel Kubát.

Hradec Králové tak získal čtvrtou výhru v řadě, celkově pak sérii ovládl v poměru 4:1.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 7:4 (3:0, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Köhler (T. Knotek, Jaroslav Bednář), 6. Dej (T. Knotek, Jaroslav Bednář), 10. Picard (Newton, Jarůšek), 22. Picard (Jarůšek, Pláněk), 29. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 43. Jaroslav Bednář (Köhler, Dej), 53. Dej - 30. Trávníček, 34. M. Hanzl (J. Černý, Gula), 46. Lukeš (V. Hübl), 58. Kubát (Válek). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:9, navíc J. Černý (Litvínov) 10 min. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

6. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Žižka, 16. Chytil (Honejsek) - 5. T. Rachůnek (Mikulík), 42. Kindl (Skuhravý), 42. Tuominen (V. Tomeček). Rozhodčí: Kubičík, Kika - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1033.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít