Hokejisté Hradce Králové podruhé v řadě porazili Litvínov. Kometa opět zdolala Spartu a je krok od postupu

Hráči Hradce Králové zdolali ve třetím pokračování čtvrtfinálové série hokejové extraligy Litvínov 4:1 a získali druhý bod. O rozdílovou trefu se ve 28. minutě postaral Richard Jarůšek poté, co skóroval při vlastním oslabení. Už třetí výhru oslavila Kometa. Brno vyhrálo nad Spartou i na vlastním ledě, tentokrát 4:3 po prodloužení, a je krok od semifinále.

Hokejisté Hradce uspěli v Litvínově

Hokejisté Hradce uspěli v Litvínově | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

Série mezi Hradcem Králové a Litvínovem se na sever Čech přesunula za nerozhodného stavu 1:1. Stejně jako v předchozích dvou zápasech se vedení ujali Východočeši, kterým jednogólový náskok ve 12. minutě zajistil Roman Kukumberg.

Verva se vyrovnání dočkala v páté minutě druhé třetiny. František Lukeš se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a smazal náskok hostů.

Hradec ale dokázal na vyrovnávací trefu Litvínova rychle zareagovat. Hráči Mountfieldu nejprve přečkali více než 30sekundové dvojnásobné oslabení a po návratu Richarda Jarůška z trestné lavičky se znovu ujali vedení.

Ve zbývajících minutách už svěřenci Václava Sýkory nejenže neinkasovali, ale naopak díky přesilovkové trefě Alexandra Picarda a gólu do prázdné brány v podání Tomáše Knotka zvýšili na konečných 4:1. Mountfield si tak v sérii zajistil druhý bod a poprvé má v souboji o semifinále navrch.

Brno porazilo Spartu i potřetí

Sparta první dva duely série s Brnem nezvládla a to i navzdory tomu, že v obou případech velmi dobře začala. A to byl případ i třetího duelu.

Pražané totiž už ve třetí minutě vedli 2:0. Skóre zápasu nejprve ve druhé minutě otevřel Dominik Uher a 43 sekund poté přidal další gól hostů Martin Gernát.

Kometa se však z úspěšného startu soupeře poměrně rychle vzpamatovala a v rychlém sledu si vynutila dvě dvojnásobné přesilovky. Tu první sice ještě Brňané nevyužili, ale v sedmé minutě Marcel Haščák přesnou tečí Vincourovy střely snížil na 1:2.

Sparťané ovšem brzy znovu udeřili. V tomto případě se o další gól hostů postaral Petr Vrána, který přesně zakončil akci kapitána Jaroslava Hlinky.

Sparta ale náskok neudržela, protože Kometa předvedla povedenou druhou třetinu, při níž srovnala stav zápasu na 3:3. Ve 25. minutě navíc brněnský Martin Nečas nedokázal proměnit trestné střílení.

Ve třetí dvacetiminutovce gól nepadl, takže muselo následovat prodloužení. To nakonec trvalo jen 44 sekund, když o vítězství Brna svým druhým gólem večera rozhodl Marcel Haščák.

Další zápas série mezi Brnem a Spartou se odehraje již sobotu, kdy bude Kometa na domácím ledě usilovat o postup do semifinále.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:
HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, F. Pavlík) - 12. Kukumberg (Dragoun, Džerinš), 28. Jarůšek (Köhler), 49. Picard (Kukumberg, Džerinš), 59. T. Knotek. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Haščák (Vincour, V. Němec), 24. Krejčík (H. Zohorna, Haščák), 35. J. Hruška (M. Kvapil, Vincour), 61. Haščák (V. Němec) - 2. Uher (J. Mikuš), 3. Gernát (Forman, Vrána), 11. Vrána (J. Hlinka, Pech). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení 6:7, navíc Barinka (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Olomouc - PSG Zlín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Laš (Rutar, Ondrušek), 31. Ondrušek (Skladaný, Laš), 41. Laš (Holec), 59. Eberle (Roman Vlach) - 23. Žižka (P. Holík, Kovařík), 56. Bukarts (Žižka, Ostřížek). Rozhodčí: Kika, Kubičík - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 2147.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Davídek (Skuhravý, Gríger), 20. Flek (Sičák), 21. Gríger (T. Rachůnek, M. Rohan), 24. V. Tomeček (T. Rachůnek), 31. Stloukal (Tomáš Dvořák), 46. Flek (Dušek), 53. Gríger (Baránek, Rýgl) - 27. Špirko (Zídek, Ščotka), 48. M. Beran (Ščotka). Rozhodčí: Bejček, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10, navíc Panna, M. Beran (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 1874.

Tabulka skupiny o umístění | Platné k 17. 3. 2017 21:34