Hokejisté Slavie nesouhlasí s úspornými opatřeními. Vedení klubu vyzývají k odchodu

Hokejisté Slavie nesouhlasí s úspornými opatřeními, které v pátek vedení pražského klubu oznámilo. Hráči týmu z Vršovic považují škrty za nekorektní a vyzývají vedení, aby v případě neschopnosti dodržet platné smlouvy, odstoupilo. Prvoligovou Slavii přitom už v sobotu večer čeká další zápas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Slavie (ilustrační foto) | Foto: Jan Polák, CC BY-SA 3.0

Vedení Slavie v čele se členem představenstva klubu Vladimírem Pitterem v pátek oznámilo, že se v rámci úspor chystá ukončit spolupráci s několika hráči, ale i s částí realizačního týmu.

Hokejisté Slavie v sobotu vydali tiskové prohlášení, ve kterém vyjádřili nesouhlas s těmito kroky.

„Redukční dieta, jak pan Pitter nazval ekonomickou stabilizaci klubu, by nám hráčům nezaručovala ani základní podmínky, které jsou ve všech ostatních hokejových klubech na naší úrovni standardní,“ uvedli mimo jiné hokejisté s tím, že se s plánovanými škrty nemohou ztotožnit i kvůli jejich sportovní cti.

Hokejová Slavia má finanční problémy. Pražský klub opustí řada klíčových hráčů

Číst článek

Hráči napsali, že oni sami podmínky svých smluv plní a totéž požadují i ze strany klubu, jenž má více než stoletou tradici.

V závěrečné části prohlášení pak vyzvali vedení Slavie, aby v případě neschopnosti dostát svým závazkům, odstoupilo.

Celou situaci navíc komplikuje fakt, že není jasné, kdo v tuto chvíli Slavii vlastní. Před dvěma lety sice bylo oznámeno, že společnost OIN Gama, a. s., zastoupená Richardem Benýškem klub prodala Vladimíru Pitterovi, podle informací deníku Sport k této změně ale nakonec nedošlo.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme