Hokejisté Slavie odmítli odcestovat na zápas v Prostějově. Nahradili je junioři

Hráči hokejové Slavie odmítli po sporech s vedením klubu odcestovat na zápas 13. kola první ligy proti Prostějovu. Management pražského klubu tak narychlo povolal hokejisty juniorského výběru Slavie, aby v sobotním zápase nahradili stabilní členy A mužstva. Člen představenstva klubu Vladimír Pitter hráčům vzkázal, že z jejich jednání vyvodí důsledky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Jelínek, hráč HC Slavia Praha (vlevo) | Foto: Pavel Vrtiška, HC Slavia Praha

Spor mezi hráči Slavie a vedením klubu vznikl poté, co pražský celek v pátek přiznal, že bude v důsledku finančních problémů nucen ukončit spolupráci s některými hokejisty.

Hráči se však s tímto rozhodnutím neztotožnili a v sobotu rozeslali médiím prohlášení, ve kterém kroky klubu odsuzují, a vyzvali vedení Slavie k odchodu. Spor nyní ještě více eskaloval, protože se hokejisté rozhodli, že neodcestují na zápas do Prostějova.

Hokejisté Slavie nesouhlasí s úspornými opatřeními. Vedení klubu vyzývají k odchodu

Číst článek

V zápase je proto nahradili junioři, kteří přitom v sobotu už hráli zápas juniorské ligy (s Jihlavou prohráli 1:6). Náročný program se na mladých hráčích podepsal, když prvoligovému Prostějovu podlehli vysoko 0:13.

„Je bohužel velmi zarážející, když někomu otevřeně řeknete, jak se věci mají v dobu, kdy je čas na řešení této situace a je zde možnost odejít do jiných klubů, které projevují zájem, tak místo toho udělají tento krok? Prostřednictvím sportovního manažera jsem hráčům vzkázal, že mohou přijít za mnou a rád jim aktuální situaci vysvětlím, ale nikdo se neozval a přišlo takové prohlášení,“ uvedl mimo jiné ve svém prohlášení člen představenstva Slavie Vladimír Pitter.

Pitter přiznal, že devíti hráčům klub dluží v souhrnu přibližně 350 tisíc. Zároveň však dodal, že je připraven hrát první ligu s juniorským týmem.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme