Hokejisté Toronta vyrovnali stav série s Washingtonem. Kvůli zranění však přišli o Poláka

Toronto porazilo ve druhém zápase prvního kola play-off NHL Washington 3:4 po prodloužení a srovnalo stav série na 1:1. Kanadský celek však kvůli zranění přišel o českého obránce Romana Poláka. Už druhou výhru přidali v souboji o postup do druhého kola hráči Nashvillu, kteří deklasovali Chicago na jeho ledě 5:0. V duelu mezi Anaheimem a Calgary výhru oslavili domácí Kačeři.

Obránce Toronta Roman Polák

Obránce Toronta Roman Polák | Zdroj: Reuters

Až prodloužení muselo rozhodnout o vítězi zápasu mezi domácím Washingtonem a Torontem, čímž se opakovala situace z předchozího duelu.

Tentokrát však byli šťastnější hokejisté Toronta, když jim vítězství ve druhém prodloužení vystřelil dvacetiletý útočník Kasperi Kapanen. Kaňkou na úspěchu Javorových listů je ale zranění Romana Poláka, po kterém hráli hosté více než půlku zápasu pouze s pěti obránci.

Rodák z Ostravy ze zápasu odstoupil kvůli poraněné noze v průběhu druhé třetiny poté, co ho zasáhl washingtonský obránce Brooks Orpik. Kouč Toronta Mike Babcock na pozápasové tiskové konferenci prohlásil, že už si Polák v této sezoně nezahraje.

Na vítězství z úvodního utkání série proti Chicagu dokázal v sobotu navázat Nashville. Brankář Predátorů Pekka Rinne i tentokrát zlikvidoval všechny střely soupeře a pomohl svému týmu k jasnému vítězství v poměru 5:0.

Z vedení 2:0 se mohou těšit i hráči Anaheimu, kteří proti Calgary přidali druhou výhru 3:2. Prohru Flames neodvrátil ani český forvard Michael Frolík, jenž v 19. minutě při oslabení nahrával na gól Mikaela Backlunda.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Washington - Toronto 3:4 ve druhém prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 24. Ovečkin, 32. Carlson, 53. Bäckström - 35. a 92. Kapanen, 18. Van Riemsdyk, 40. Rielly. Střely na branku: 50:51. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen (Toronto), 2. Bäckström (Washington), 3. Rielly (Toronto). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Chicago - Nashville 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky: 4. Ellis, 23. Zolnierczyk, 33. Sissons, 54. Johansen, 59. Fiala. Střely na branku: 30:29. Diváci: 22.175. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Johansen, 3. Ellis (všichni Nashville). Stav série: 0:2.

Anaheim - Calgary 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Silfverberg, 7. Rakell, 56. Getzlaf - 19. Backlund (Frolík), 28. Monahan. Střely na branku: 29:37. Diváci: 17.271. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell, 3. Montour (všichni Anaheim). Stav série: 2:0.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít