Hokejový svaz sleduje krizi ve Slavii. Jednání Pražanů je v rámci pravidel, tresty zatím nehrozí

Dlouhých 21 let patřila hokejová Slavia do nejvyšší soutěže. Klub poměrně pravidelně postupoval do play-off, dvakrát získal titul. V současnosti má ale úplně jiné starosti. Už druhou sezonu hraje první ligu a navíc řeší finanční krizi. Vedení Slavie chce snížit náklady, chystá se uvolňovat hráče. Na zatím poslední utkání hokejisté „áčka“ neodjeli s tím, že jsou nemocní. Zápas tak odehrál juniorský tým, který nastoupil v jednom dni ke dvěma duelům a prohrál 0:13.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavia v oslabení využila pádu Marka, Jiránek vystartoval do protiútoku a dává první gól

Slavia v oslabení využila pádu Marka, Jiránek vystartoval do protiútoku a dává první gól | Foto: Jiří Čondl

„Je to atypická situace, kterou nepamatuji. Ale zatím to není nic proti řádům. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál,“ popisuje Pavel Setikovský, který na ČSLH řídí první ligu i extraligu juniorů.

Obě soutěže může současná situace ve Slavii po sportovní stránce ovlivnit. Svaz ale nemůže pražský tým nijak trestat, pokud bude zápasy hrát, a to třeba nadále i s juniory. Vyloučit klub z první ligy by mohl až v momentě, kdy mužstvo nenastoupí ke dvěma utkáním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svaz by mohl Slavii vyloučit z první ligy až v momentě, kdy mužstvo nenastoupí ke dvěma utkáním

Vedení českého hokeje se dostane pouze k informacím, které chce Slavia uvolnit. „Slavia musela předložit situační zprávu, tam dopadla dobře. Zbytek závisí na ochotě zástupců klubu. Dlouho jsem v klubu pracoval a vím, že bych sám asi řekl: nestarej se, starej se o svý,“ říká Setikovský.

Ten před působením v Českém svazu ledního hokeje dlouho pracoval v plzeňském klubu. Teď mohou všichni jen čekat na vývoj v samotné Slavii. Jedním z krajních teoretických řešení by mohlo být i odstoupení týmu z první ligy. To by znamenalo sestup až do krajského přeboru a pokutu.

„Není stanovená fixně, vyjadřovali by se k tomu členové STK a disciplinární komise. A jelikož se jedná o profesionální soutěž, možná by to byla i záležitost zasedání výkonného výboru ČSLH,“ myslí si řídící funkcionář první hokejové ligy.

Na rozdíl od nejvyšší soutěže se navíc v první lize neskládají před sezonou povinné finance na její dokončení. „Takzvané garance jsou pouze u extraligových klubů,“ dodává Setikovský z ČSLH. Situaci ve Slavii Radiožurnál nadále sleduje.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme