Hradec využil přesilovky a vyrovnal semifinálovou sérii s Brnem

Hradec Králové vstoupil do druhého utkání semifinálové série s Brnem lépe a díky vítězství 3:0 dokázal srovnat stav série na 1:1. Hradec odskočil do dvoubrankového vedení během 65 sekund, a to v početní převaze. Po brankáři Marku Čiliakovi si tak připsal nulu v play-off i Patrik Rybár.

Jaroslav Bednář pomohl Hradci k vítězství jednou brankou

Jaroslav Bednář pomohl Hradci k vítězství jednou brankou | Zdroj: ČTK

Druhý semifinálový duel začal Hradec aktivněji než v úvodním zápase série. Přestože si oba týmy vypracovaly slibné šance, první třetina skončila opět bez gólu. „Máme lepší pohyb, přišlo mi, že jsme vstoupili do série bojácně a dneska je to lepší, a je to vidět,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi Bedřich Köhler a dále mu potom notoval Jaroslav Bednář, a to už za stavu 2:0.

Hned v úvodu utkání mohl skórovat Roman Kukumberg, ale netrefil odkrytou bránu. V sedmé minutě uchránil Kometu od inkasování brankář Marek Čiliak, když zakročil proti střele Jaroslava Bednáře. Tyč si také pohlídal na druhé straně Patrik Rybár a vychytal Martina Erata. V závěru třetiny ještě vyrazil betonem střelu Tomáše Vincoura a následnou dorážku Josefa Kováčika.

Ve druhé části mohl poslat Hradec do vedení po vyražené střele Köhlera Michal Dragoun, ale minul odkrytou bránu. Domácím se ale naskytla hned dvojitá přesilová hra 5 na 3, kterou využil Jaroslav Bednář. Udělal kličku, dostal se na střed a puk projel pod brankářem Čiliakem, a to i díky teči hostujícího hráče.

Početní výhodu 5 na 4 následně zužitkoval Roman Kukumberg, který pálil do odkryté brány po přenesení puku z druhé strany od Alexandra Pickarda. Hradec se tak dostal během 65 sekund do dvoubrankového vedení.

Na straně domácích byla vidět velká obětavost, kdy v oslabení hráči chodili do střel Komety, aby ubránili dvoubrankový náskok. Hradec si ještě upevnil vedení ve čtyřiapadesáté minutě, když se prosadil Jiří Šimánek, který trefil přesnou přihrávku od Martina Pláňka.

Kometa vsadila v závěru na přesilovou hru 6 na 4 při trestu Richarda Jarůška. Ale ani ponechání brankáře Marka Čiliaka na střídačce Brnu nepomohlo a poprvé v play-off prohrálo. Hradec tak vyrovnal sérii zápasů na 1:1. Série hraná na čtyři vítězství pokračuje v neděli na ledě Komety.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Jaroslav Bednář (T. Knotek), 28. Kukumberg (Picard, Jarůšek), 54. Šimánek (Pláněk, Köhler). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Zaťovič (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6631. Stav série: 1:1.

Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Dragoun, Šimánek - R. Pavlík, Nedvídek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Haken a Pešout.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít