Hurikán Matthew dělá starosti i Jágrovi a celému týmu Floridy. S živlem se v zámoří dosud nesetkal

Jaromír Jágr se za oceánem připravuje nejen na svou třiadvacátou sezonu v NHL. Pobřeží Floridy, kde český hokejista nastupuje za tamní Panthers, sužuje hurikán Matthew. A s něčím obdobným kladenský rodák v zámoří zatím nemá zkušenost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr je nejstarším hráčem v NHL. A přestože v zámoří působí už dlouhých šestadvacet let, jsou věci, s nimiž se zatím dosud nesetkal – třeba s hurikánem.

„Uvidíme, co bude. Nemám s tím žádnou zkušenost. Vidíte, že se lidi trošku bojí, protože z obchodů všechno skoupili. Je to dobrý byznys pro Spojené státy,“ usmíval se pro Miami Herald jako vždy dobře naladěný Jaromír Jágr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidi dokázali přežít bez vody dva týdny a já to zkusím jen dva dny. Otestuju svoje tělo, říká Jaromír Jágr

V brzy startující sezoně NHL má být opět jedním z největších lídrů Floridy Panthers. Hurikán Matthew ale už zasáhl i do jeho života.

Panteři nejdříve kvůli hrozbě živlu, který si v Karibiku vyžádal už stovky obětí, odložili a nakonec i zrušili čtvrteční přípravný zápas s Tampou Bay. Místo na led spěchají nyní hvězdy jako Jágr, útočník Shawn Thornton nebo brankář Roberto Luongo do nákupních center.

„Nejsme nervózní, ve čtvrtek jsme ještě trénovali. Všichni víme, co nás může potkat. Uvidíme, co přijde,“ řekl za celý tým Floridy Luongo, který se stejně jako všichni jeho spoluhráči snažil v posledních hodinách před hurikánem zabezpečit své nejbližší.

Samotní hráči se totiž přesouvají do New Yorku na další přípravný zápas v aréně Tate Rink proti New Jersey. „Lidi dokázali přežít bez vody dva týdny a já to zkusím jen dva dny. Otestuju svoje tělo,“ dodal Jágr. Jeho Florida vstoupí do NHL 13. října domácím zápasem proti New Jersey.

Michal Jurman, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme