Jágr a Krejčí gólem přispěli k bodu. Mrázek inkasoval z první akce, pak exceloval

Jaromír Jágr se novému trenérovi Floridy představil svým 753. gólem v NHL. Jeho přesilovková trefa zajistila týmu bod proti Chicagu, Panteři pak ale padli po nájezdech. Trefil se i David Krejčí, který pomohl stáhnout Bostonu náskok Philadelphie. Flyers přesto zvítězili i díky asistenci Jakuba Voráčka. Petru Mrázkovi se sice nepovedl úvod zápasu s Dallasem, pak alepředvedl 34 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jaromír Jágr v dresu Floridy Panthers

Jaromír Jágr v dresu Floridy Panthers | Zdroj: Reuters

Florida nastoupila pod vedením nového manažera Toma Rowea rovnou na ledě silného Chicaga. Přestože byli Panteři v první třetině střelecky aktivnější, po první třetině prohrávali. Prosadil se Slovák Richard Pánik.

Jaromír Jágr strávil na ledě skoro 18 minut zápasu a vstřelil jediný gól Panthers. Po 35 sekundách 3. třetiny se k němu odrazil puk od soupeřovy brusle a z hranice brankoviště překonal gólmana Crawforda.

Ani jeden gólman, Crawford ze Chicaga a Luongo z Floridy, už ve zbytku zápasu neinkasoval a rozhodly až samostatné nájezdy. Ani jeden ze tří Panterů neskóroval, zatímco druhý bod Chicagu zajistili Panarin a Pánik.

Když Jakub Voráček svou 12. asistencí v sezoně připravil gól Claudu Girouxovi, vedla Philadelphia nad Bostonem 4 minuty před koncem první třetiny 2:0. Jenže v poslední části hry o náskok přišla. Davidu Krejčímu nabil Krug a rodák ze Šternberka snížil. O 78 sekund později vyrovnal Marchand, opět po Krugově přihrávce.

V samostatných nájezdech se představili 3 Češi. Jediným úspěšným byl v páté sérii Jakub Voráček, jenže za Bruins zareagoval Marchand. Druhý bod přinesl do kabiny Flyers Shayne Gostisbehere po desáté sérii.

Dallasu se povedl úvod zápasu v Detroitu. Petr Mrázek ještě odolal prvním dvěma střelám, na tu třetí od Esy Lindella ale nestačil, ze zápasu v tu chvíli uběhlo teprve 16 vteřin.

„To se stane, snažil jsem se zůstat klidný,“ řekl po zápase Mrázek. A povedlo se Red Wings zápas otočili, zatímco český gólman deptal útočníky v bílém. První přesilovou hru Detroitu využil Larkin ještě před první přestávkou, druhou v polovině zápasu proměnil Mantha.

Nápor Stars vrcholil ve třetí třetině, jenže Mrázek ze 17 střel během 20 minut ani jednu nepustil. Za celkových 34 zákroků byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Vítězství Detroitu potvrdil do prázdné branky Steve Ott.

NHL:
NY Rangers - Carolina 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 30. Holden, 41. Nash, 55. Vesey - 6. a 13. Stalberg. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Vesey (oba Rangers), 3. Stalberg (Carolina).

Columbus - Tampa Bay 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 6. Karlsson, 24. Wennberg, 36. Anderson, 42. Hartnell, 53. Gagner - 58. Filppula (Šustr). Střely na branku: 38:27. Diváci: 10.366. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hartnell, 3. Karlsson (všichni Columbus).

Philadelphia - Boston 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 14. Del Zotto, 16. Giroux (Voráček), rozhodující sam. nájezd Gostisbehere - 45. Krejčí, 46. Marchand. Střely na branku: 21:47. Diváci: 19.558. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Mason (oba Philadelphia), 3. Krug (Boston).

Ottawa - Buffalo 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)
Branky: 14., 38. a 59. Hoffman, 29. Stone - 15. a 57. O'́Reilly, 7. Okposo, 10. Eichel, 38. Reinhart. Střely na branku: 35:28. Diváci: 14.259. Hvězdy zápasu: 1. O'́Reilly (Buffalo), 2. Hoffman (Ottawa), 3. Eichel (Buffalo).

Detroit - Dallas 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Larkin, 28. Mantha, 59. Ott - 1. Lindell. Střely na branku: 20:35. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval jednu branku z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 97,14 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Mrázek, 3. Larkin (všichni Detroit).

Winnipeg - New Jersey 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 32. Scheifele, 34. Wheeler, 45. Laine - 43. Wood, 48. Lappin. Střely na branku: 29:25. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Wood (New Jersey).

Chicago - Florida 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 18. Pánik, rozhodující sam. nájezd Panarin - 41. Jágr. Střely na branku: 33:39. Diváci: 21.475. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Luongo (Florida).

Colorado - Nashville 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 16. Rantanen, 37. Bourque, 45. Grigorenko - 15. Fisher, 21. Arvidsson, 24. Fiala, 41. Johansen, 43. Watson. Střely na branku: 40:33. Diváci: 12.082. Hvězdy zápasu: 1. Johansen, 2. Watson (oba Nashville), 3. Rantanen (Colorado).

Edmonton - Toronto 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 25. Sekera, 44. McDavid - 6. Matthews, 23. Van Riemsdyk, 26. Kadri, 38. Hyman. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman (Toronto), 2. McDavid (Edmonton), 3. Andersen (Toronto).

Vancouver - Minnesota 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
Branky: 30. Sutter, 32. Hutton, 42. Eriksson, 43. Horvat, 58. Baertschi - 6. a 24. Pominville, 44. Zucker, 55. Haula. Střely na branku: 35:42. Diváci: 17.917. Hvězdy zápasu: 1. Hutton (Vancouver), 2. Pominville (Minnesota), 3. Baertschi (Vancouver).

Anaheim - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 17. Rakell, 32. Fowler - 58. Shaw. Střely na branku: 38:40. Diváci: 14.830. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Kesler, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).

San Jose - Arizona 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 36. Tierney, 61. Burns - 28. Domi (Vrbata). Střely na branku: 42:19. Diváci: 17.377. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Smith (Arizona), 3. Jones (San Jose).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít