Jágr vstřelil 752. gól v NHL. Mrázek předvedl zázračný zákrok, prohře nezabránil

V programu NHL se do statistik zapsali 3 čeští hráči. Jaromír Jágr nasměroval Floridu k výhře 2:1 nad Columbusem, asistence Pavla Zachy pomohla k bodu New Jersey. Tomáš Plekanec tečovanou střelou obral o výhru Detroit s Petrem Mrázkem v brance.

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr se prosadil potřetí v sezoně. Tři minuty před koncem první třetiny dostal od Lukáše Sedláka na chvíli prostor před brankou. Po přihrávce Barkova prostřelil gólmana Columbusu Bobrovského a Panteři šli do vedení.

Podobnou šanci měl nejstarší hráč v NHL i po přestávce, to ale minisouboj vyhrál ruský brankář. Připsal si i dalších 21 zákroků, ve druhé brance se zaskvěl Roberto Luongo 36 zásahy. Přesto jednou inkasoval, když ve třetí třetině vyrovnal Brandon Saad.

Nájezdovou loterii o druhý bod vyhrála Florida. Jediným úspěšným střelcem byl Aleksander Barkov.

Při zranění Jimmyho Howarda se do branky Detroitu znovu dostal Petr Mrázek a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu především za fantastický zákrok lapačkou proti Artturimu Lehkonenovi v první třetině.

Čisté konto držel český gólman až do 52. minuty, kdy střelu Tomáše Plekance Tečoval Brendan Gallagher a vyrovnal na 1:1. V prodloužení Mrázka překonal i Galchenyuk a Montreal vyhrál 2:1.

New Jersey Devils vedli v Pittsburghu po dvou třetinách 3:2. Na třetí branku přihrál v přesilové hře Pavel Zacha. Český mladík našel křižnou přihrávkou Cammalleriho.

Jenže Tučňáci mají nejlepšího střelce nové sezony NHL Sidneyho Crosbyho. Kapitán Pittsburghu vyrovnal a v nájezdech rozhodl Kris Letang.

NHL:
Toronto - Washington 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 3. Martin, 24. Van Riemsdyk, 41. Matthews, 52. Kadri - 50. Bäckström, 57. Johansson. Střely na branku: 37:35. Diváci: 19.051. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Bäckström (Washington).

Ottawa - Carolina 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Phaneuf, 57. Turris - 12. Aho. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.042. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Aho (Carolina).

Detroit - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 44. Abdelkader - 52. Gallagher (Plekanec), 64. Galchenyuk. Střely na branku: 33:24. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Mrázek (Detroit), 3. Price (Montreal).

Florida - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Jágr, rozhodující sam. nájezd Barkov - 53. Saad. Střely na branku: 23:37. Diváci: 13.573. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo (oba Florida), 3. Bobrovskij (Columbus).

Pittsburgh - New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. Guentzel, 23. Kühnhackl, 60. Crosby, rozhodující sam. nájezd Letang - 4. a 30. Cammalleri (na druhou Zacha), 24. Fiddler. Střely na branku: 49:30. Diváci: 18.615. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh).

St. Louis - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 44. a 45. Schwartz, 28. Stastny, rozhodující sam. nájezd Perron - 12. Koivu, 30. Haula, 59. Coyle. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.396. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Perron (oba St. Louis), 3. Koivu (Minnesota).

Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. Grigorenko, 44. Iginla - 4. Eriksson, 42. Burrows, rozhodující sam. nájezd Granlund. Střely na branku: 35:31. Diváci: 15.511. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Pickard, 3. Tjutin (oba Colorado).

Los Angeles - Chicago 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Martinez, 62. Carter - 12. P. Kane. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18.435. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Budaj (oba Los Angeles), 3. Darling (Chicago).

San Jose - Anaheim 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Couture, 30. DeMelo - 10. Garbutt, 14. Rakell, 33. Getzlaf. Střely na branku: 23:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry (oba Anaheim), 3. DeMelo (San Jose).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít