Jágra v Pittsburghu ocenili plaketou ze střechy bývalé haly. Půlka lidí ani neví, že jsem tu hrál, řekl

V Pensylvánii strávil jedenáct sezon. Z nováčka se Jaromír Jágr vypracoval na legendu NHL a získal s Pittsburghem dva Stanley Cupy. V místě haly, ve které dosáhl svých nejlepších úspěchů, je ale dnes Parkoviště a "osmašedesátka" jezdí do nové arény jen jako soupeř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalá a současná legenda Penguins. Jaromír Jágr a Sidney Crosby | Foto: Reuters

"Naposledy jsem hrál v Pittsburghu v roce 2000, to už je dávno. Fanoušci, kteří chodili tehdy, jsou asi mrtví nebo je to nezajímá. Myslím, že půlka lidí v hale nevěděla, že jsem tu hrál," řekl Jaromír Jágr v rozhovoru pro NHL.com po porážce Floridy 2:3 v Consol Energy Centru, domovské hale Penguins.

Na roky strávené v dresu "Tučňáků" se novináři Jágra ptají pokaždé, když přijede. Letos měli důvod navíc. Před zápasem dostala hrající legenda plaketu s číslem 68 a svým jménem. Vyrobena byla ze střechy Civic Areny, bývalého domova klubu.

Místo haly parkoviště

Na místě haly, kde se Jágr proslavil, je dnes parkoviště. Pod střechu nové haly jsou zatím vytažena dvě čísla. 21 Michela Briereho a 66 Maria Lemieuxe. "Osmašedesátka" Jaromíra je jedním z dalších kandidátů.

"Bylo by to krásné," zasnil se Jágr. "Jenže nevím ani, kdy skončím. Kdo ví, co se bude dít, až ukončím kariéru, neumím předpovídat budoucnost," dodal.

Voráček v nájezdech dokonal obrat Flyers. Zacha a Šustr mají po dvou asistencích

Číst článek

V Pittsburghu si ho vybrali jako 18letého z Kladna v roce 1990 jako pátou volbu v draftu. Dlouhovlasý teenager se hned v následujících dvou letech podílel na zisku Stanley Cupu.

"Přišel jsem jako dítě a všichni se o mě starali, jako bych byl jejich dítě. Ani jsem neuměl anglicky a všichni se mi to snažili ulehčit. Měli jsme fantastický tým a byla zábava učit se od Maria (Lemiuxe) a dalších. Vyhráli jsme dva Stanley Cupy a kdyby neměl Mario problémy se zády, mohli jsme ještě další tři čtyři přidat," vzpomíná.

Sám Jágr od té doby vystřídal dalších sedm klubů NHL, ale další pohár v nejslavnější soutěži nepřidal. Pittsburgh se znovu dočkal před čtyřmi měsíci. Dnes v noci úřadující vítěz otočil zápas s Pantery z 0:2 na 3:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme