Jandač: V účast hráčů NHL jsem doufal, ale možná se zvedá naše šance

Elitní hokejisté světa budou chybět na olympijských hrách v Jižní Koreji. Nepustí je tam vedení NHL, které prohlásilo, že v příští sezóně neudělá pauzu pro olympijské hry. Trenér českého týmu Josef Jandač rozhodnutí čekal, jeho aktuální práci ale nezmění, na MS bude lákat i hráče ze Severní Ameriky

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač, trenér

Josef Jandač, trenér | Foto: Filip Jandourek

Čekal jste, že hráči z NHL na hrách nebudou?

Měl jsem nějaké informace a vnitřní pocit, že hráči z NHL skutečně nebudou k dispozici. Ale je to rozhodnutí, které si udělali oni a není to v mé kompetenci. Sledoval jsem to okrajově, ale nemůžu to ovlivnit a věcmi, které nemůžu ovlivnit, se snažím nezabývat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na rozhodnutí NHL nepřerušit soutěž během ZOH 2018 reagoval trenér české reprezentace Josef Jandač

Ale asi jste doufal, že budou moci přijet.

Doufal jsem hlavně kvůli lidem – fanouškům. Pro ty se hokej hraje. U nejlepších hráčů na světě je předpoklad, že to bude kvalitní zážitek a kvalitní sport.

Co se rozhodnutím NHL pro vás teď mění?

Momentálně nic. U nás probíhají přípravy na MS a pokusíme se složit ten nejlepší tým, to i včetně hráčů z NHL. Pochopitelně se s kolegy od reprezentace budeme snažit vytvořit i evropské portfolio hráčů.

Ale to se ještě bude měnit. Budou hráči, kterým po sezoně skončí smlouva a je možné, že se přesunou do Evropy. Jiní zase třeba půjdou do Ameriky a k dispozici nebudou.

Definitivní rozhodnutí. Hráči NHL si na olympijských hrách v Pchjongčchangu nezahrají

Číst článek

Někteří fanoušci na sociálních sítích začali slavit, že se výrazně zvýšila česká šance na medaili. Vidíte také nějaké pozitivum?

Samozřejmě, že dominance zámořských týmů, hlavně Kanady, na posledních turnajích je obrovská, takže se možná zvedne šance nejen pro nás, ale i pro ostatní týmy, protože Kanada opravdu dominovala.

Myslíte, si, že USA a Kanada dokážou postavit tým na vysoké úrovni?

U nich nikdy nevíte. I v Evropě mají kvalitní zastoupení hráčů, ale pořád věřím, že evropské týmy budou silnější než tyhle výběry. Ale určitě bych je nezatracoval, i když síla nejlepších hráčů NHL je úplně jinde.

Jiří Chum, Martin Charvát, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme