'Kdybychom vyhráli, Brno spadne.' Fanoušci Komety jsou před domácími zápasy v euforii

Hokejisté Komety Brno jsou nejblíž titulu za 51 let. Ve finále s Libercem totiž po dvou zápasech na severu Čech vedou 2:0 na zápasy a dvě vítězství je dělí od zisku dvanáctého poháru v klubové historii. Dnes pokračuje série v brněnské hale Rondo, kam se vejde 7700 fanoušků. Ale hromadně povzbuzovat svůj klub můžou i ti, na které už lístky nezbyly.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Komety slaví na Zelném trhu | Zdroj: ČTK

Kotel Komety fandil v Brně už během prvních dvou zápasů a to Jihomoravané hráli ve 250 kilometrů vzdáleném Liberci. Místem oslav se stal Zelný trh. Fanoušci modrobílého klubu se zde totiž scházejí při projekcích na velkoplošných obrazovkách.

„Přišel jsem s partou kamarádů. Je tu skvělá atmosféra, Kometa vyhrává, takže paráda," vysvětluje fanoušek Jakub, proč šel finále sledovat na Zelný trh a nezůstal doma nebo v hospodě.

Už po dvou úvodních výhrách bylo brněnské příznivce slyšet dlouho do noci. A pokud Kometa zvládne vyhrát dva domácí zápasy, už zítra by mohli slavit po 51 letech mistrovský titul.

„To by bylo úplně nejkrásnější," zasní se další fanda Zdeněk. „Ale i kdyby se to nepovedlo v domácím utkání, tak by to bylo krásné. Myslím, že by Brno spadlo. Lidi by bláznili a strašně by vyváděli," předpovídá fanoušek.

Hráči jsou zatím na Zelném trhu přítomní jen virtuálně na obrazovkách. Co se na náměstí v centru Brna děje jim ale neuteklo. „Viděl jsem fotku a je to neuvěřitelné. Patří jim za to dík a hrajeme to hlavně pro ně. Doufám, že si to všichni užijeme," věří Martin Zaťovič.

„Je to unikát, ale celkově jsou fanoušci v Brně unikát," usmívá se Zaťovič nad euforií, ve které se zapomnělo i na vstupenky až za 1250 korun. „Musíme zabrat, je to v nás."

K oslavám titulu však celému Brnu chybí ještě dvě finálová vítězství Komety. První můžou hokejisté přidat dnes v zápase, který startuje dvacet minut po sedmnácté hodině.

Modře nasvícený Špilberk a fanynky Komety | Foto: ČTK

David Nekvinda, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme