Kometa zvládla obrat a díky těsnému vedení 4:3 vede finálovou sérii

První finálové utkání hokejové extraligy zvládli lépe hráči Komety Brno. Na ledě Liberce udrželi těsné vedení 4:3. Vítězný gól vstřelil ve třicáté minutě Alexandre Mallet, který se prosadil ve vlastním oslabení.

Kometa Brno vede finálovou sérii hokejové extraligy

Kometa zvládla v první třetině obrat. Do vedení se ale první dostali domácí. Ve čtvrté minutě se prosadil Vladimír Svačina, který tečoval střelu Michala Plutnara. O šest minut později navyšoval vedení Martin Ševc, který při přesilové hře trefil levý horní roh.

„U toho prvního gólu, tam jsme si to nějak špatně rozebrali a prostě to tam padlo. Potom to trefil od modré čáry do vinglu,“ popsal situaci obránce Komety Jakub Krejčík.

Kometa ale dokázala na dvoubrankové vedení zareagovat během osmnácti sekund. Jan Stránský ztratil ve středním pásmu rukavici, pro kterou se vracel, ale chyběl v obraně a toho využila Kometa. Nahozený puk tečoval do brány těsně před Romanem Willem Martin Dočekal. A během dalších devětatřiceti sekund bylo srovnáno, když Martin Zaťovič pálil do pravého horního rohu.

Jako důležitý moment utkání označil Krejčík vyrovnání na 2:2. „Hlavně týmový výkon. Tam důležitý moment, jak jsme rychle vyrovnali na 2:2, takže hlavně asi tento moment rozhodl.“

Dvě sekundy před koncem první části se Brno dokonce dostalo do vedení. Nepovedená střela Tomáše Malce se díky teči dostala za záda Willa.

Během pěti minut druhé třetiny srovnal stav utkání na 3:3 Michal Bulíř, k němuž se dostal odražený puk, který Bulíř umístil do odkryté poloviny brány. Kometa si ale vzala jednobrankové vedení zpět, a to dokonce v oslabení. Alexandre Mallet si vybojoval kotouč na modré čáře a umístil ho k zadní tyči.

Po čtvrtém inkasovaném gólu odešel z brány Roman Will, kterého vystřídal Ján Lašák. „Ve třech startech play-off měl tři nuly a věřili jsme, že rozehraje sérii lépe než Janko,“ vyvrátil liberecký trenér Filip Pešán ve studiu České televize, že by Roman Will dostal přednost před Jánem Lašákem kvůli zdravotním potížím. Lašák podržel Liberec v padesáté minutě, když vychytal pokus Martina Erata a o chvíli později i Martina Zaťoviče. Liberec to v závěru zkoušel ještě v šesti, ale srovnat už se mu nepodařilo.

„I když se nám podařilo ve třetí třetině vyrovnat, tak nám to trošku srazilo naše sebevědomí, což potom pramenilo v to, že jsme ve třetí třetině byli bezzubí v útoku a Kometa bez problému výsledek ubránila," komentoval trenér Filip Pešán.

Druhý zápas série, hrané na čtyři vítězství, je na programu v sobotu od 17:00 opět v Liberci.

Finále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) - 11. Dočekal (L. Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet. Rozhodčí: Hodek, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 0:1.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít