Krejčí s Pastrňákem pomohli Bostonu k výhře nad Floridou a přiblížili se play-off

Útočník Bostonu David Krejčí vstřelil v utkání proti Floridě rozhodující gól a přiblížil tak svůj tým k postupu do vyřazovacích bojů. Kromě něj si statistiky vylepšil i jeho spoluhráč David Pastrňák, jenž zaznamenal dvě asistence a potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha v letošní sezoně NHL. Porážce Panterů nezabránil ani gól Jaromíra Jágra.

David Krejčí slaví gól v síti Detoritu

David Krejčí slaví gól v síti Detoritu | Zdroj: Reuters

Florida nastoupila k sobotnímu duelu v Bostonu už bez možnosti postupu do play-off. Přesto sehráli Panteři s Bruins vyrovnaný zápas, který domácí definitivně rozhodli až v samotném závěru.

Velký podíl na čtvrté výhře Bostonu v řadě měli i Češi. David Pastrňák si připsal dvě nahrávky a celkově se zlepšil už na 68 bodů, zatímco jeho jmenovec Krejčí v 35. minutě využil chyby gólmana Reta Berry při rozehrávce a vstřelil gól na 3:2, který se nakonec ukázal jako rozdílový.

Neuvirth po zdravotním kolapsu nedochytal utkání proti Devils. Na mistrovství světa tak nemusí dorazit

Krátce před trefou Krejčího se v dresu Floridy 765. gólem kariéry blýskl Jaromír Jágr, jenž srovnával na 2:2.

V závěřečných minutách třetí třetiny pak Bruins zvýšili na konečných 5:2 a vybojovali tak dva důležité body do tabulky, ve které hájí poslední pozici zaručující účast v bojích o Stanley Cup.

V pozdějším programu NHL se Bostonu mohla přiblížit Tampa. Hráči floridského celku si však proti Montrealu připsali pouze bod a nyní na tým z Massachusetts ztrácí čtyři body. Lightning ale mají jeden duel k dobru.

Teoretickou šanci na play-off stále živí i Philadelphia, která v noci zdolala Devils. V zápase, který byl přerušen kvůli kolapsu českého brankáře Michala Neuvirtha, po jedné asistenci získali Jakub Voráček a Radko Gudas.

Bodoval také Roman Polák z Toronta, jenž se nahrávkou podílel na výhře kanadského klubu proti Detroitu.

Boston - Florida 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 28. a 60. Bergeron (na první Pastrňák), 18. Acciari, 35. Krejčí, 59. Marchand (Pastrňák) - 22. Vanek, 30. Jágr. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. S. Thornton (Florida).

Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Forsberg, 38. Fiala, 58. Subban. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Fiala, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Detroit - Toronto 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
Branky: 15. Nyquist, 37. Jensen, 55. Kronwall, 60. Green - 23. a 59. Matthews, 34. Marner, 36. Nylander (Polák), 58. Van Riemsdyk. Střely na branku: 42:27. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Marner, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Tampa Bay - Montreal 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 52. Gourde - 35. Danault, 61. Radulov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Radulov (Montreal).

Philadelphia - New Jersey 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. B. Schenn, 12. McDonald (Gudas), 31. Weal (Voráček). Střely na branku: 41:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 7:37 minuty a ze šesti střel neinkasoval. Diváci: 19.911. Hvězdy zápasu: 1. Stolarz, 2. McDonald, 3. Weal (všichni Philadelphia).

Carolina - Dallas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. Spezza, 59. Klingberg, 59. Shore. Střely na branku: 25:24. Diváci: 14.201. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Ward (Carolina), 3. Spezza (Dallas).

Winnipeg - Ottawa 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 24. Wheeler, 31. Lowry, 48. Perreault, 60. Ehlers - 17. a 24. Hoffman. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Hoffman (Ottawa), 3. Lowry (Winnipeg).

Edmonton - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. McDavid, 59. Lucic, 62. Draisaitl - 24. Getzlaf, 49. Eaves. Střely na branku: 37:18. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Gibson (Anaheim), 3. Lucic (Edmonton).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít