Liberec podlehl Kometě i ve druhém domácím utkání. Brno vede ve finále 2:0 na zápasy

Hokejisté Komety porazili Liberec i ve druhém finálovém utkání 4:3, tentokrát ale v prodloužení. Brno se tak ujalo vedení 2:0 na zápasy. Dvěma góly pomohl k vítězství Martin Erat, vítěznou branku zaznamenal v čase 64:17 Marek Kvapil.

Hokejisté Komety se ujali ve finálové sérii vedení 2:0 na zápasy

„Bylo to samozřejmě těžké, ale je důležité, že jsme dávali góly, dokázali jsme se zvednout a pokaždé jsme šli do vedení. V kabině jsme si věřili, povzbuzovali jsme se, i když to třikrát srovnali, tak jsme věřili, že to urveme. Myslí, že jsme zaslouženě vyhráli,“ řekl po utkání střelec vítězného gólu Marek Kvapil.

Ve druhém finálovém utkání se dostala poprvé do vedení Kometa, když Martin Erat využil přesilovou hru. Vypálil ze středu a schovaná střela prošla do brány Jána Lašáka, kterému zacláněl Martin Zaťovič.

Liberec v 17. minutě dobře vyřešil situaci dva na jednoho a vyrovnal. Jan Ordoš zavezl puk k bráně a vrátil jej na Lukáše Dernera, který pálil k levé tyči. Svým druhým gólem v utkání poslal Kometu v sedmé minutě druhé třetiny znovu do vedení Martin Erat.

V čase 37:01 se o vyrovnání postaral Dominik Lakatoš, který dorazil puk po střele Adama Jánošíka. Brněnští se ještě pokusili puk dostat pryč, ale až poté, co překročil brankovou čáru. A vyrovnávací gól vyvolal velké emoce, které museli krotit rozhodčí.

Kometa se potřetí v utkání dostala v čase 47:26 do vedení. Poprvé v play-off se prosadil dvacetiletý Radim Zohorna, který pálil po přenesení hry, přestože ztratil rovnováhu.

Během devětapadesáti sekund ale Liberec srovnal. Obrana Komety byla rozhozená a nechala před bránou osamoceného Dominika Lakatoše, k němuž se odrazil puk a ten pálil do odkryté brány a srovnal na 3:3. Brněnský Hynek Zohorna šel sám na bránu, ale trefil tyčku.

O vítězi tak rozhodl v prodloužení Marek Kvapil, který si zpracoval přihrávku a i přes nápor obránce Radima Šimka překonal libereckého brankáře Jána Lašáka. „Těžko říct, co rozhodlo. Měli víc štěstí, gól v prodloužení to jen potvrdil, když mi Marek Kvapil trefil hokejku a odrazilo se to do brány,“ hodnotil obránce Liberce Radim Šimek.

Finálová série hraná na čtyři vítězství bude pokračovat v Brně, kde se odehraje třetí i čtvrtý zápas. Úterní zápas číslo tři začne v 17 hodin.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Derner (Ordoš), 38. Lakatoš (Jánošík, Bartovič), 49. Lakatoš (P. Jelínek) - 14. M. Erat (Krejčík), 27. M. Erat (J. Hruška, M. Kvapil), 48. R. Zohorna (Mallet, Kováčik), 65. M. Kvapil (Haščák, Kováčik). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 0:2.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít