Liberec zvítězil podvanácté v řadě a bodově se dotáhl na vedoucí Třinec

Šlágr 24. kola extraligy nakonec zvládl lépe Liberec, který se v základní hrací době dotáhl na Kometu, která vedla už po osmi minutách 3:0. V prodloužení vystřelil Bílým Tygrům bod navíc Dominik Lakatoš. Liberec se navíc bodově dotáhl na vedoucí Třinec. Kometa zůstává třetí a na čtvrtý Litvínov má náskok dvou bodů.

Brněnský brankář Marek Čiliak v akci

Brněnský brankář Marek Čiliak v akci | Zdroj: ČTK

Brněnští šli do vedení už ve čtvrté minutě, kdy Hynek Zohorna tečoval puk těsně před gólmanem Romanem Willem. Branku musel potvrdit videorozhodčí, jelikož se spekulovalo, jestli nebyla teč vysokou holí. Hned v šesté minutě už hosté vedli 2:0, a to opět díky teči. Tentokrát tečoval nahození Jozefa Kováčika domácí Lukáš Derner a usměrnil tak kotouč do protipohybu svého brankáře.

Do tříbrankového vedení poslal hosty Josef Kováčik, který pálil z modré čáry. „Měli jsme až trapný začátek, Roman Will měl velmi těžkou pozici. V podstatě si nesáhnul na kotouč a už ho třikrát lovil ze své branky. Poté už však byl opět stěžejní postavou a několikrát nás podržel. My jsme následně začali zápas postupně krok po kroku otáčet,“ řekl trenér Liberce Filip Pešán.

Do konce první části dokázal Liberec zareagovat v přesilové hře snížením na 1:3, když se prosadil Petr Jelínek po odrazu kotouče. A hned v úvodu další části snížil náskok hostů Ondřej Vitásek, jehož střelu si možná některý z brněnských hráčů tečoval do brány.

Ve třetí části využili liberečtí hráči přesilovou hru a podařilo se jim tak srovnat na 3:3. Skóre už se do konce základní hrací doby nezměnilo a následovalo prodloužení. O vítěznou branku se po dvou minutách a dvou sekundách postaral Dominik Lakatoš, který po akci dva na jednoho zakončil blafákem.

24. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. P. Jelínek (Radivojevič, Bulíř), 22. Vitásek (L. Krenželok, Jánošík), 48. Svačina (Lakatoš), 63. Lakatoš (Bartovič) - 4. H. Zohorna (V. Němec), 6. Nečas (Kováčik), 9. Kováčik (Gulaši). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 7262

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 40. J. Hlinka, 51. Kumstát (Uher), 52. Čajkovský (J. Hlinka, Nedomlel). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 9328.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít