Litvínovský útočník Lukeš zavzpomínal v Třinci na mistrovskou šatnu a doutníky

Nekuřáci většinou nemají dobré vzpomínky na to, když si dají doutník. Existuje ale i opačný případ, a to u hokejistů Litvínova. Mistrovský titul před rokem a půl slavili v Třinci právě s doutníky v ústech, teď si na to mohli po extraligové výhře na ledě Ocelářů znovu vzpomenout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litvínov slaví vítězství na ledě Třince, kde v roce 2015 získal mistrovský titul | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

V dubnu 2015 rozhodl v Třinci František Lukeš dvěma góly finále a Litvínov měl po 56 letech první extraligový titul v historii klubu. Ptát se ale tápajících hokejistů Vervy na vzpomínky během minulé, v jejich podání, zoufalé sezony, bylo přinejmenším neuctivé.

Moc to vlastně nešlo na poprvé ani teď - po výhře 3:2 v prodloužení. Hrdina tehdejšího sedmého zápasu se zdráhal. „Minulá sezona byla špatná a tady to už je strašně dávno. My musíme makat tuhle sezonu a nedívat se, jestli hrajeme tady v Třinci, nebo někde jinde,“ říká František Lukeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po loňské sezoně mohou být rádi, že ještě hrají extraligu. Ale teď se hokejisté Litvínova znovu vrátili na třinecký led, kde mnozí z nich slavili mistrovský titul před rokem a půl

Po připomenutí vítězných doutníků, kotle fanoušků, kteří vážili cestu přes celou republiku, a vůbec celé atmosféry už se útočníkovi Litvínova mluvilo lépe.

„Je to hezké se sem vracet a o to je to krásnější, když tady dokážeme vyhrát. Proti Třinci se mi hraje dobře. Hrají takový útočný hokej, nebetonují,“ vysvětlil.

Hokejisté Litvínova měli dokonce stejnou šatnu jako při mistrovských oslavách. A jestli seděl František Lukeš na stejném místě? „Samozřejmě,“ potvrdil s úsměvem.

Na doutník cestou do Litvínova to jistě nebylo, je teprve čtvrtina základní části, ale barážové starosti Vervu zatím trápit jistě nebudou. I Třinec je v tabulce nahoře, druhý právě před Litvínovem. Není tedy vyloučeno, že by se mohlo opakovat finále z roku 2015, ale na to je ještě dost času.

František Kuna, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme