Litvínovský útočník Lukeš zavzpomínal v Třinci na mistrovskou šatnu a doutníky

Nekuřáci většinou nemají dobré vzpomínky na to, když si dají doutník. Existuje ale i opačný případ, a to u hokejistů Litvínova. Mistrovský titul před rokem a půl slavili v Třinci právě s doutníky v ústech, teď si na to mohli po extraligové výhře na ledě Ocelářů znovu vzpomenout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litvínov slaví vítězství na ledě Třince, kde v roce 2015 získal mistrovský titul | Foto: ČTK, Petr Sznapka

V dubnu 2015 rozhodl v Třinci František Lukeš dvěma góly finále a Litvínov měl po 56 letech první extraligový titul v historii klubu. Ptát se ale tápajících hokejistů Vervy na vzpomínky během minulé, v jejich podání, zoufalé sezony, bylo přinejmenším neuctivé.

Moc to vlastně nešlo na poprvé ani teď - po výhře 3:2 v prodloužení. Hrdina tehdejšího sedmého zápasu se zdráhal. „Minulá sezona byla špatná a tady to už je strašně dávno. My musíme makat tuhle sezonu a nedívat se, jestli hrajeme tady v Třinci, nebo někde jinde,“ říká František Lukeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po loňské sezoně mohou být rádi, že ještě hrají extraligu. Ale teď se hokejisté Litvínova znovu vrátili na třinecký led, kde mnozí z nich slavili mistrovský titul před rokem a půl

Po připomenutí vítězných doutníků, kotle fanoušků, kteří vážili cestu přes celou republiku, a vůbec celé atmosféry už se útočníkovi Litvínova mluvilo lépe.

„Je to hezké se sem vracet a o to je to krásnější, když tady dokážeme vyhrát. Proti Třinci se mi hraje dobře. Hrají takový útočný hokej, nebetonují,“ vysvětlil.

Hokejisté Litvínova měli dokonce stejnou šatnu jako při mistrovských oslavách. A jestli seděl František Lukeš na stejném místě? „Samozřejmě,“ potvrdil s úsměvem.

Na doutník cestou do Litvínova to jistě nebylo, je teprve čtvrtina základní části, ale barážové starosti Vervu zatím trápit jistě nebudou. I Třinec je v tabulce nahoře, druhý právě před Litvínovem. Není tedy vyloučeno, že by se mohlo opakovat finále z roku 2015, ale na to je ještě dost času.

František Kuna, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme