Lundqvist pomohl Rangers k vítězství 3:2 čtyřiceti zásahy. Voráček byl druhou hvězdou utkání

Hokejisté Rangers porazili Philadelphii 3:2. Na vítězství se čtyřiceti zásahy podílel švédský brankář Henrik Lundqvist, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. Za stavu 2:0 se vytáhl skvělým zákrokem. Třetí hvězdou zápasu byl český útočník Jakub Voráček, přestože se do statistik nezapsal.

První hvězdou zápasu byl zvolen brankář New York Ranger Henrik Lundqvist | Foto: Reuters

Rangers se dostali do vedení poté, co J. T. Miller vybojoval puk za bránou, před níž si najel Derek Stepan a trefil odkrytou levou část. O chvíli později navyšoval Matt Puempel, který se odtrhl od obránce Philadelphie a po přesné nahrávce Jimmyho Veseyho skóroval k levé tyči Steva Masona. Vstřelil svou první branku v dresu Rangers.

Vítěznou branku zaznamenal ve druhé třetině Kevin Hayes a Rangers už vedli 3:0. Nick Holden zastavil špatnou přihrávku Marka Treita, rychle se zorganizoval v prostoru a poslal pas právě na Hayese, který jen nastavil hokejku a usměrnil puk za záda Masona.

Za stavu 2:0 Rangers skvělým zákrokem podržel brankář Henrik Lundqvist, který zakročil proti střele Clauda Girouxe. Ale i Steve Mason se vyznamenal, když se ho pokusil překovat Brandon Pirri. Za stavu 3:1 vychytal Lundqvist českého útočníka Jakuba Voráčka.

Ve druhé minutě třetí třetiny si Andrew MacDonald nahrál o zadní mantinel a ještě sklepnul puk před bránu, kam si najel Chris VandeVelde. Zorientoval se v nepřehledné situaci kolem malého brankoviště a snížil vedení na 1:3. V závěru třetí části dal ještě kontaktní gól Shayne Gostisbehere, jehož střelu tečoval norský útočník Rangers Mats Zuccarello.

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 42. VandeVelde, 58. Gostisbehere - 14. Stepan, 15. Puempel, 33. K. Hayes. Střely na branku: 42:23. Diváci: 19.981. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Voráček (Philadelphia)

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít