Lundqvist pomohl Rangers k vítězství 3:2 čtyřiceti zásahy. Voráček byl druhou hvězdou utkání

Hokejisté Rangers porazili Philadelphii 3:2. Na vítězství se čtyřiceti zásahy podílel švédský brankář Henrik Lundqvist, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. Za stavu 2:0 se vytáhl skvělým zákrokem. Třetí hvězdou zápasu byl český útočník Jakub Voráček, přestože se do statistik nezapsal.

První hvězdou zápasu byl zvolen brankář New York Ranger Henrik Lundqvist

První hvězdou zápasu byl zvolen brankář New York Ranger Henrik Lundqvist | Zdroj: Reuters

Rangers se dostali do vedení poté, co J. T. Miller vybojoval puk za bránou, před níž si najel Derek Stepan a trefil odkrytou levou část. O chvíli později navyšoval Matt Puempel, který se odtrhl od obránce Philadelphie a po přesné nahrávce Jimmyho Veseyho skóroval k levé tyči Steva Masona. Vstřelil svou první branku v dresu Rangers.

Vítěznou branku zaznamenal ve druhé třetině Kevin Hayes a Rangers už vedli 3:0. Nick Holden zastavil špatnou přihrávku Marka Treita, rychle se zorganizoval v prostoru a poslal pas právě na Hayese, který jen nastavil hokejku a usměrnil puk za záda Masona.

Za stavu 2:0 Rangers skvělým zákrokem podržel brankář Henrik Lundqvist, který zakročil proti střele Clauda Girouxe. Ale i Steve Mason se vyznamenal, když se ho pokusil překovat Brandon Pirri. Za stavu 3:1 vychytal Lundqvist českého útočníka Jakuba Voráčka.

Ve druhé minutě třetí třetiny si Andrew MacDonald nahrál o zadní mantinel a ještě sklepnul puk před bránu, kam si najel Chris VandeVelde. Zorientoval se v nepřehledné situaci kolem malého brankoviště a snížil vedení na 1:3. V závěru třetí části dal ještě kontaktní gól Shayne Gostisbehere, jehož střelu tečoval norský útočník Rangers Mats Zuccarello.

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 42. VandeVelde, 58. Gostisbehere - 14. Stepan, 15. Puempel, 33. K. Hayes. Střely na branku: 42:23. Diváci: 19.981. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Voráček (Philadelphia)

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít