Od smlouvy na deset a půl milionu dolarů dělí hokejistu Sobotku jeden zápas

„Hráli kličkovanou“, i tak by se dala popsat jednání Vladimíra Sobotky a jeho agentů při hokejistově návratu do slavné NHL. Tu reprezentační centr po vleklém licitování o smlouvě před třemi lety opustil a kývl nabídce bohatého ruského Omsku. Teď bude hrát Sobotka za St. Louis Blues znovu, a aby splnil dřívější resty, odcestoval do zámoří speciálně kvůli jednomu zápasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Sobotka (17) ze St. Louis by měl posílit českou reprezentaci na MS v Bělorusku | Zdroj: Reuters

„Určitě se těším, bude to zase nová výzva.“ Vladimír Sobotka má velkou výzvu před sebou, jeho zástupci za sebou. Ti v podstatě řešili tři závazky najednou. Platný kontrakt v Omsku a jednání o nové dohodě se St. Louis bylo totiž třeba skloubit i s arbitrážním příklepem z roku 2014, podle kterého si má Sobotka vydělat v NHL dva miliony sedm set padesát tisíc dolarů.

„Byl to asi náš nejzamotanější případ pro řešení, protože Vláďa měl na jedné straně platnou smlouvu s Omskem, která mu končila 30. dubna. Na druhé straně měl arbitráží přiřčenou smlouvu se St. Louis, která je v jeho nepřítomnosti odložená a musí ji v každém případě odehrát při návratu do Ameriky,“ říká hráčův agent Robert Spálenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Vladimíra Sobotky do NHL

Nová smlouva na tři roky zaručí houževnatému útočníkovi během následujících tří let 10 a půl milionu dolarů. Aby z ní ale mohl na podzim čerpat, potřebuje v této sezoně alespoň částečně plnit z kontraktu, o kterém rozhodla dřív arbitráž.

I proto teď narychlo, přestože není přestupové období, odletěl do zámoří, aby stihl být na soupisce alespoň jednoho zápasu základní části. Do toho všeho zvažoval také novou lukrativní nabídku Omsku.

„Bylo to těžké rozhodování. Už jsem si řekl, že po třech letech v Rusku si chci zase vyzkoušet zpátky Ameriku. V Rusku už to bylo takové na hlavu, takže rozhodně lepší život v Americe než v Rusku a taky sám sobě jsem si chtěl dokázat, že na to mám.“

Předvést, že z hráčských kvalit Vladimír Sobotka během štace v KHL nic neztratil, se pokusí už v play-off, v tom Blues chybět nebudou. Sám devětadvacetiletý hokejista by pak při neúspěchu St. Louis v bojích o Stanley Cup nerad přišel o mistrovství světa.

„Nároďák je pro mě priorita, vždycky jsem říkal, že pokud budu zdravý, tak určitě rád pojedu,“ věří Vladimír Sobotka, že k zápasům NHL A KHL přidá ještě ty reprezentační.

Marek Augustin, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme