Palát při jubilejním zápasu zářil, Tampa je po výhře bod od play-off

Český útočník Ondřej Palát se v NHL podílel gólem a asistencí na výhře hokejistů Tampy Bay 5:4 v prodloužení nad Chicagem. Lightning zvítězili potřetí v řadě, posedmé z uplynulých deseti zápasů a v tabulce Východní konference je dělí už jen jediný bod od poslední postupové příčky do play off, na níž se nachází Boston.

Český útočník Ondřej Palát se raduje z gólu

Český útočník Ondřej Palát se raduje z gólu | Zdroj: Reuters

Na bodový zisk to přitom pro domácí dlouho nevypadalo. V polovině zápasu totiž prohrávali už 1:4. Jenže ještě do konce druhé třetiny dokázali manko smazat a obrat dokonal v poslední minutě nastaveného času svým druhým gólem v NHL Yanni Gourde.

Palát byl autorem první branky Tampy, když v 10. minutě v přesilové hře vyrovnával svým šestnáctým gólem v sezoně na 1:1. Dal si tak dárek k úterním 26. narozeninám a jubilejnímu 300. zápasu v soutěži.

Rodák z Frýdku-Místku skóroval ve druhém zápase za sebou, do statistik se zapsal popáté v řadě a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Přihrávkou se pak ještě podílel na třetím gólu.

Tampa v tabulce přeskočila New York Islanders, kteří podlehli 1:3 Nashvillu a na osmý Boston dál ztrácí dva body. O další dva body zpět je Carolina, která prohrála 3:4 v prodloužení s Detroitem, v jehož brance pochytal 39 z 42 střel český gólman Petr Mrázek.

Na sobotní triumf 7:0 nad Chicagem nedokázali navázat hokejisté Floridy, kteří podlehli 2:4 v Buffalu. Jaromír Jágr, jenž kvůli zranění předchozí utkání nedohrál, strávil na ledě téměř 19 minut a byl u dvou vstřelených gólů. Do statistik se ale nezapsal.

NHL:
Buffalo - Florida 4:2, NY Islanders - Nashville 1:3, Calgary - Colorado 4:2, St. Louis - Arizona 4:1, Tampa Bay - Chicago 5:4 v prodl., Carolina - Detroit 3:4 v prodl.