Pastrňák oslavil návrat do sestavy gólem, Plekanec nahrával

Svůj jedenáctý gól v sezoně vstřelil při návratu do sestavy Bostonu útočník David Pastrňák, Bruins ale čtvrteční utkání NHL na ledě Ottawy prohráli 1:3. Po sedmi zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno, se zapsal do statistik Tomáš Plekanec, jenž si připsal asistenci u vítězného gólu hokejistů Montrealu, kteří porazili 2:1 Carolinu.

David Pastrňák (88) si připsal jedenáctou trefu v sezoně

David Pastrňák (88) si připsal jedenáctou trefu v sezoně | Zdroj: Reuters

Pastrňák, který vynechal předchozí tři utkání kvůli zranění v horní části těla, se prosadil deset sekund před koncem první třetiny.

V přesilové hře se k němu odrazil puk po nepřehledné situaci před brankou a dvacetiletý mladík jej z otočky bekhendem zametl do odkryté sítě. Jenže ve 34. minutě vyrovnal Mark Stone a ve třetí třetině strhli Senatos dvěma góly vítězství na svou stranu.

Nejprve ve 47. minutě dostal domácí do vedení svou první trefou v sezoně obránce Chris Wideman, jehož střelu od modré čáry nechtěně tečoval tělem hostující útočník Dominic Moore.

O čtyři minuty později ztratil David Krejčí puk v útočném pásmu a Kyle Turris z rychlého protiútoku zvýšil na konečných 3:1. Bruins si tak připsali druhou porážku v řadě a třetí z posledních čtyř zápasů.

Plekanec sice stále čeká na svůj druhý gól v sezoně, alespoň však zaznamenal pátou asistenci. Stalo se tak po čtrnácti sekundách třetí třetiny.

Dělovkou z mezikruží minul branku Caroliny, kotouč odražený od zadního mantinelu však dotlačil do sítě Max Paccioretty a zlomil nerozhodný stav 1:1. Canadiens tím po pěti zápasech ukončili vítěznou šňůru Hurricanes.