Pastrňák poprvé skóroval v play-off, ale Boston prohrál

Útočník David Pastrňák vstřelil svůj premiérový gól v play-off NHL, hokejisté Bostonu ale podlehli Ottawě 3:4 v prodloužení a prohrávají v sérii prvního kola 1:2 na zápasy. Stejný stav v neprospěch favorita je i v souboji mezi nejlepším týmem základní části Washingtonem a Torontem, které v prvním utkání na domácím ledě zvítězilo 4:3 v prodloužení.

Boston Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Bostonu David Pastrňák

Útočník Bostonu David Pastrňák | Zdroj: Reuters

Bostonu, v jehož sestavě poprvé v sérii naskočil David Krejčí, nevyšel vstup do zápasu. V první třetině Bruins vystřelili jen třikrát na branku, v 8. minutě dvakrát inkasovali během 25 sekund a ve 24. minutě prohrával už 0:3. Pak však domácí zabrali, ve 27. minutě dvěma trefami v rozmezí 42 sekund snížili na rozdíl jediného gólu a o dalších sedm minut později Pastrňák vyrovnal.

Bruins dostali na deset sekund možnost dvojnásobné přesilové hry pět na tři, vytvořili si zámek v útočném pásmu a krátce po návratu prvního vyloučeného hráče Senators se dvacetiletý český útočník prosadil přesnou střelou z levého kruhu pro vhazování.

Hosté se však dokázali ze ztráty třígólového vedení oklepat. Na začátku prodloužení navíc získali přesilovku, kterou po rychlé přímočaré akci přetavil ve vítězný gól Bobby Ryan.

Toronto prohrávalo po pěti minutách a gólech Nicklase Bäckströma a Alexandra Ovečkina 0:2 a od 26. minuty 1:3. Ještě do druhé přestávky ale Maple Leafs dokázali ztrátu dohnat a hned ve druhé minutě prodloužení dokonal obrat Tyler Bozak.

Statistika - 1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápasy:
Boston - Ottawa 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Acciari, 27. Backes, 34. Pastrňák - 8. a 24. Hoffman, 8. Brassard, 66. Ryan. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Ryan, 3. Karlsson (všichni Ottawa). Stav série: 1:2.

Toronto - Washington 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. Matthews, 36. Kadri, 40. Nylander, 62. Bozak - 3. Bäckström, 5. Ovečkin, 26. Kuzněcov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19 861. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Bäckström (Washington). Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápasy:
Nashville - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 55. Forsberg, 77. Fiala - 22. Rasmussen, 32. P. Kane. Střely na branku: 49:36. Diváci: 17 204. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Forsberg, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 3:0.

Calgary - Anaheim 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 3. Monahan, 10. Versteeg, 25. Stone, 29. Bennett - 40. a 56. Theodore, 16. Ritchie, 52. Thompson, 62. Perry. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Bieksa (oba Anaheim), 3. Bennett (Calgary). Stav série: 0:3.

čtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít