Pastrňák zářil, k výhře Bostonu přispěl dvěma góly a dvěma asistencemi

Český útočník David Pastrňák vstřelil v prvním utkání nové sezony NHL dva góly, na další dva přihrál a pomohl Bostonu k výhře na ledě Columbusu 6:3. Dvacetiletý rodák z Havířova byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, v němž jednu asistenci zaznamenal také jeho krajan David Krejčí.

David Pastrňák si proti Columbusu připsal dva góly a dvě asistence

David Pastrňák si proti Columbusu připsal dva góly a dvě asistence | Zdroj: Reuters

Bruins se nepovedla první třetina a po dvaceti minutách prohrávali 0:2. V úvodu druhé části ale zavelel k obratu Pastrňák.

Brad Marchand, který v utkání posbíral pět kanadských bodů za dva góly a tři asistenci, vypíchl puk soupeři u zadního mantinelu, zpoza branky přihrál na volného českého spoluhráče a ten poprvé překonal Sergeje Bobrovského.

Obránce Seth Jones sice o čtyři minuty později vrátil domácím dvoubrankový náskok, ve zbytku utkání už ale pálili do černého jen hosté. Ještě do druhé přestávky srovnal skóre dvěma trefami David Backes, ve třetím dějství pak Marchand dvěma góly strhl vítězství na stranu Bostonu, které v poslední minutě pojistil Pastrňák trefou do prázdné branky při power play.

Aby mohl hrát hokej, maminka měla dvě zaměstnání. Hvězdička Matthews si díky rodině plní hokejový sen

Divokou přestřelku viděli fanoušci v Tampě, kde Lightning přemohli Detroit 6:4, přestože prohrávali 0:2 a 1:3. Jednou asistencí se na triumfu Blesků podílel Ondřej Palát, který se navíc ve třetí třetině popral se švédským obráncem Jonathanem Ericssonem. Pětiminutový trest za bitku si z utkání odnesl také český obránce v dresu vítězů Andrej Šustr.

V brance Red Wings odchytal celý zápas Petr Mrázek a z 35 střel inkasoval pět gólů, poslední šestý vstřelili domácí do prázdné branky při power play.

Gólovou asistenci si připsal také další český útočník Radek Faksa, po jehož přihrávce pečetil výhru Dallasu nad Anaheimem 4:2 Adam Cracknell. Vítězně vstoupili do nové sezony obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu, kteří bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho porazili Washington 3:2 po samostatných nájezdech.

Z výhry se radoval také Jaromír Jágr, jehož Florida udolala New Jersey 2:1 v prodloužení. Český útočník s číslem 68 byl na ledě u prvního gólu Panterů, který vstřelil Jonathan Marchessault, jenž v elitní lajně nahradil dlouhodobě zraněného Jonathana Huberdeaua.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 21. Moulson - 9. a 47. Gallagher, 24. Mitchell, 52. Shaw. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Weber, 3. Montoya (všichni Montreal).

Columbus - Boston 3:6 (2:0, 1:3, 0:3)
Branky: 3. Wennberg, 18. Atkinson, 27. Jones - 23. a 60. Pastrňák (na druhou Krejčí), 34. a 38. Backes (na druhou Pastrňák), 50. a 56. Marchand (na první Pastrňák). Střely na branku: 31:37. Diváci: 18 144. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Backes, 3. Pastrňák (všichni Boston).

NY Rangers - NY Islanders 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 14. Grabner, 38. Zuccarello, 50. Kreider, 57. Pirri, 58. Miller - 41. Leddy, 45. Clutterbuck, 59. Nelson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Pirri, 3. Zibanejad (všichni Rangers)

Florida - New Jersey 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 10. Marchessault, 63. Barkov - 20. Parenteau (Zacha). Střely na branku: 34:24. Diváci: 17 128. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo (oba Florida), 3. Schneider (New Jersey).

Dallas - Anaheim 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Johns, 23. Korpikoski, 42. Roussel, 50. Cracknell (Faksa) - 15. a 42. Cogliano. Střely na branku: 20:35. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Cracknell (oba Dallas), 3. Cogliano (Anaheim).

Pittsburgh - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Hörnqvist, 39. Malkin, rozhodující sam. nájezd Kessel - 1. a 47. Burakovsky. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Burakovskij (Washington).

St. Louis - Minnesota 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Steen, 33. Jakupov, 45. Pääjärvi - 24. Suter, 53. Coyle. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19 673. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov, 2. Berglund, 3. Parayko (všichni St. Louis).

Winnipeg - Carolina 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky: 5. Matthias, 46. Wheeler, 54. Laine, 59. Perreault, 63. Scheifele - 12. Skinner, 25. Stempniak, 30. J. Staal, 46. Rask. Střely na branku: 26:27. Diváci: 15 296. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Stempniak (Carolina), 3. Laine (Winnipeg).

Tampa Bay - Detroit 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)
Branky: 28. Drouin, 34. Paquette, 44. Boyle, 49. Johnson (Palát), 57. Killorn, 59. Filppula - 4. a 9. Vanek, 29. Nielsen, 58. Dekeyser. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 35 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Drouin (oba Tampa), 3. Vanek (Detroit).