Plekancův gól neodvrátil porážku, Prezidentský pohár v NHL obhájili Capitals

Hokejový útočník Tomáš Plekanec vstřelil ve středečním utkání NHL desátý gól sezony, kterým ale neodvrátil prohru Montrealu 1:2 v Buffalu. Washington se podruhé za sebou stal majitelem Prezidentského poháru za prvenství základní části. Zisk trofeje si zajistil výhrou 2:0 nad New Yorkem Rangers.

Tomáš Plekanec zaznamenal proti San Jose asistenci

Tomáš Plekanec zaznamenal proti San Jose asistenci | Zdroj: Reuters

Buffalo vedlo trefami Rasmuse Ristolainena a Tylera Ennise po dvou třetinách 2:0, ale zápas zdramatizoval po 46 sekundách závěrečné části Plekanec. Kladenský odchovanec stál na konci hezké kombinace a povedenou bekhendovou kličkou snížil.

Čtyřiatřicetiletý útočník, který celou svou kariéru v NHL spojil s Montrealem, zaznamenal v jeho dresu 226. gól a v klubové tabulce střelců se posunul na šestnácté místo.

První gól Washingtonu dal ve 35. minutě v přesilové hře Justin Williams tečí střely Alexandra Ovečkina a v úvodu třetí třetiny pojistil vedení z přečíslení Jevgenij Kuzněcov.

Výhru podpořil 24 zákroky Braden Holtby, který podeváté v sezoně vychytal nulu a v této statistice je mezi brankáři nejlepší. Rangers šetřili několik opor na play off, protože výsledek by na jejich umístění už nic nezměnil.

NHL:
Buffalo - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Ristolainen, 32. Ennis - 41. Plekanec. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. E. Kane, 3. Lehner (všichni Buffalo).

Washington - NY Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Williams, 46. Kuzněcov. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Kuzněcov, 3. Johansson (všichni Washington).