Prestižní hokejový memoriál Ivana Hlinky se od roku 2018 bude konat i v Kanadě

Hokejový memoriál Ivana Hlinky se bude od roku 2018 nově konat i v Kanadě. Tradiční turnaj, který je určen pro juniorské hráče do 18 let, v posledních letech společně hostily Česká republika a Slovensko. Počínaje příštím ročníkem se však budou obě středoevropské země v pořadatelství střídat s kanadským Edmontonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Memoriál Ivana Hlinky | Foto: Jakub Ptáček

„Memoriál Ivana Hlinky získal obrovskou mezinárodní prestiž a jsem přesvědčen, že tato spolupráce ho posouvá na ještě vyšší úroveň,“ uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

„Pro mladé hráče budou duely před desetitisícovým publikem velkým zážitkem a motivací pro další práci. Domluvené podmínky, které zahrnují i krátké předturnajové kempy a přípravné zápasy v zámoří, jsou navíc pro všechny účastníky velmi zajímavé,“ dodal šéf českého hokeje.

Memoriál Ivana Hlinky je nástupcem bývalého Pacifického poháru juniorů do 18 let, který vznikl v roce 1991. Od roku 1997 se tento turnaj přesunul do České republiky a od roku 2002 se část zápasů koná i na Slovensku.

To se však nyní změní, když se turnaj v příštích šesti ročnících bude v každém sudém roce (2018, 2020, 2022) konat v kanadském Edmontonu.

Nejúspěšnějším účastníkem memoriálu Ivana Hlinky je s 20 triumfy Kanada. Česko zvítězilo pouze jednou – letos v srpnu.

Změny spojené s organizací prestižního turnaje byly oznámeny na tiskové konferenci v Edmontonu, na které nechyběli zástupci kanadského, českého a slovenského hokeje.

Kromě nich se setkání s novináři zúčastnila i Liběna Hlinková, vdova po zesnulém hokejistovi a trenérovi Ivanu Hlinkovi, jehož jméno turnaj nese od roku 2004.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme