Roman Polák tvrdě srazil soupeře, v NHL ho čeká disciplinární řízení

VIDEO V ČLÁNKU: V nočních zápasech NHL se Češi zapsali do statistik pouze pobytem na trestné lavici. Nejvýrazněji obránce Toronta Roman Polák, kterému za vražení Olivera Bjorkstranda z Columbusu na mantinel hrozí trest.

Roman Polák se do zápasu po tvrdém hitu už nevrátil

Roman Polák se do zápasu po tvrdém hitu už nevrátil | Zdroj: Reuters

Ze třetí třetiny zápasu Columbusu s Torontem uplynula jediná minuta, Maple Leafs vedli 3:2, když Roman Polák u mantinelu tvrdě narazil útočníka Blue Jackets Olivera Bjorkstranda. 21letý Dán se po zásahu českého obránce do zápasu už nevrátil.

Polák byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Organizace, která v NHL chrání zdraví hráčů, po zápase oznámila, že si českého obránce předvolala na slyšení. Jelikož nejde o první podobný přestupek 30letého obránce z Ostravy, může čekat trest.

Toronto pětiminutové oslabení přečkalo a přidalo další dva góly, po výhře 5:3 se drží na postupové třetí příčce Atlantické divize. Na prvním nepostupovém místě ve Východní konferenci jsou aktuálně NY Islanders, kterým nepomohla ani výhra v derby nad Rangers.

V přímém souboji o čtvrté místo v Západní konferenci si sice Connor McDavid z Edmontonu gólem a dvěma asistencemi upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže, z výhry 4:3 se ale nakonec radoval Anaheim. Ondřej Kaše byl jen mezi náhradníky.

NHL:
Columbus - Toronto 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Savard, 27. Saad - 9. Komarov, 11. Matthews, 34. Nylander, 56. Kadri, 58. Zajcev. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.106. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Savard (Columbus).

NY Rangers - NY Islanders 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Branky: 23. Zuccarello, 27. Nash - 24. Lee, 46. Kuljomin, 53. Ladd. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Nash (NY Rangers).

Anaheim - Edmonton 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky: 8. Eaves, 20. Lindholm, 22. Manson, 32. Rakell - 6. Draisaitl, 9. McDavid, 60. Letestu. Střely na branku: 34:32. Diváci: 15.310. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rakell, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít