Start hráčů NHL v Koreji není úplně vyloučen. Pomoct by mohl i postoj hvězd

Neúčast hokejistů z NHL na olympijských hrách v Koreji ještě nemusí být definitivní. Zatím ale platí, stejně jako případné postihy za porušení klubových povinností. Podle mnohých ale jednání o účasti hokejistů v Pchjongčchangu zdaleka nekončí. Jsou ale i hráči, kteří jsou ochotní na turnaj odcestovat, ať je to bude stát cokoli. Účast útočníka Alexandra Ovečkina olympijském turnaji se ale může jeho klubu i pořádně prodražit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin | Zdroj: Reuters

„Pořád je hodně času na to, s tím něco udělat. Všechno se dá změnit, ale já jedu bez ohledu na to, co se stane,“ říká Alexander Ovečkin, který nehodlá spekulovat a má jasno. Od účasti na Hrách ho nic neodradí, dlouhá cesta, ani v tuhle chvíli jasný postoj vedení NHL. Jak naznačil v rozhovoru pro zámořská média. A možná v únoru příštího roku nebude muset cestovat do Pchjongčchangu v roli uprchlíka. V příštích měsících se prý může mnohé změnit.

„Kdo ví, jak to dopadne. Ještě to je dlouho, kdo ví, co se může stát třeba do konce léta,“ ani českého brankáře Petra Mrázka ještě úplně neopustily myšlenky na účast na olympijském turnaji, byť je podle prohlášení funkcionářů zámořské NHL definitivně rozhodnuto, gólmanovi Detroitu dá za pravdu třeba hráčský agent Michal Sivek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Účast útočníka Alexandra Ovečkina na turnaji v Pchjongčchangu se může jeho klubu pořádně prodražit

„Teď probíhá mediální válka. Myslím si, že tímto prohlášením to nekončí. Podle mého názoru budou jednání probíhat dál. Co se řeklo teď, nemusí platit za pár měsíců. Věřím, že se to otočí. Ta jednání budou tvrdá a ten výsledek doufám bude dobrý pro hokej.“

Jenže o tom, co je dobré pro hokej, mají obě strany rozdílené mínění. Olympijskému turnaji by podle Ovečkinova ideálu mohl přispět právě nátlak největších hvězd NHL.

Museli by snad Ovečkina spoutat v řetězech, aby ho v únoru příštího roku skutečně udrželi ve Washingtonu, ale něco takového majitel Capitals Ted Leonsis neplánuje. Naopak se netají tím, že svým hráčům rozumí, a že jim účast na olympijském turnaji zakazovat nebude, a to je zřejmě v tomto případě klíčové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Start hokejistů na turnaji v Koreji prý ale není úplně vyloučený. Naznačují to alespoň názory některých odborníků

„Myslím, že to je na majiteli klubu, protože ten platí hráče. Jestli mu nebude vadit, že mu na čtrnáct dní vypadne ze sestavy a bude mít adekvátní pojistku v případě, že by se zranil, tak v tuhle chvíli nevidím nějaký možný postih ze strany NHL,“ odhaduje Sivek.

Se zcela jinými spekulacemi přišel kanadský web TSN, ten naopak informuje o případných trestech. Hráč, který opustí svůj tým, by mohl být suspendován pro zbytek sezony, jeho klub navíc může dostat několikamilionovou pokutu a dokonce také přijít o volby v následujícím draftu.

Pokud už se rozhodnutí vedení NHL nezmění, mnoho hokejistů si prý i kvůli zmíněným hrozbám netroufne bez svolení majitele odcestovat. Myslí si to alespoň další z agentů Robert Spálenka.

„Nemyslím si, že spousta jiných hráčů má postavení Alexandra Ovečkina. On je naprostá hvězda s ojedinělým statusem i v NHL. Nemyslím si, že v této pozici jakýkoliv český hráč kromě Jardy Jágra bude moct říct, že udělá to, co Ovečkin,“ nepředpokládá Spálenka, že by se celá situace zvrhla v hromadný úprk hráčů do Koreje. V tuto chvíli ale stále platí, že hokejisté NHL na turnaji v Pchjongčchangu nebudou.

David Nyč, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme